Jeleniogórzanin multimedalistą w biegu na orientację

Wiadomości: KRAJ
Wtorek, 30 września 2008, 16:49
Aktualizacja: 16:50
Autor: JEN
Edward Bartkowiak, mieszkaniec Jeleniej Góry – Sobieszowa zdobył złoty medal na mistrzostwach Polski w biegu na orientację, które odbyły w okolicach Warszawy.

Startuje w barwach jednego z najsilniejszych klubów w Polsce (WKS „Grunwald” Poznań) i jest to jego kolejny medal do kolekcji, co czyni go multimedalistą tej dyscypliny w kategorii zawodników powyżej 35 lat.

W tym roku jeleniogórzanin zdobył medale na wszystkich dystansach (4 złote i 1 brązowy) na mistrzostwach kraju rozgrywanych w Lesznie, Warszawie i we Wrocławiu. Wygrał także krajowym rankingu 2008, na który składają się wyniki z całego sezonu.

W podwarszawskich zawodach startowali także zawodnicy klubu „Paulinum” Jelenia Góra, ale medali nie zdobyli, zajmując dalsze miejsca.