MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórzanie zwycięscy na Gali Shidokan we Francji

Wiadomości: Saint Laurent du Var - Francja
Czwartek, 22 kwietnia 2010, 12:41
Aktualizacja: Piątek, 23 kwietnia 2010, 13:50
Autor: Mariusz Ligiżyński
Fot. Archiwum Klubu Shidokan
W sobotę 10 kwietnia w Saint Laurent Du Var koło Nicei we Francji odbyła się międzynarodowa Gala Shidokan. Stoczono 12 walk w formułach Shidokan, Thai– Boxing i Grapplingu. Nasz kraj reprezentowało dwóch zawodników z Jeleniogórskiego Klubu Shidokan, Mariusz Ligiżyński w wadze –84kg i Grzegorz Lenart– 81kg w formułach thai– boxingu. Obydwoje zmierzyli się z zawodnikami z Francji.

W związku z tragedią w Smoleńsku do prezentacji krajów oraz walk nasi zawodnicy wychodzili bez akompaniamentu muzycznego. Publiczność Francuzka uczciła ofiary tragedii minutą ciszy oraz gromkimi brawami przy każdym wejściu polskich zawodników na ring.

Pierwszy do walki wyszedł Mariusz Ligiżyński, który skrzyżował rękawice z Medoukali Hichem- dwukrotnym Mistrzem Świata w Thai Boxingu (jego bilans- 40 walk, 35 zwycięstw) i zdobywcą zawodowego pasa w tej formule. Już w pierwszej minucie po kombinacji ręcznej Jeleniogórzanin rozciął przeciwnikowi łuk brwiowy. Po konsultacji z lekarzem został jednak dopuszczony do walki. Początek drugiej rundy należał do naszego zawodnika . Sukcesywnie „obijał” rywalowi udo co doprowadziło do liczenia. Po kolejnych kopnięciach Francuz nie był wstanie kontynuować pojedynku. Ponowne liczenie zakończyło walkę przed czasem w drugiej rundzie.

W przedostatniej walce gali wystąpił Grzegorz „ Złoty” Lenart. Jego przeciwnikiem był czarnoskórym Diabakhate Aboubakry- aktualny Mistrz Francji w Muay-Thai, zawodnik należący do Team Le Bannera. Pojedynek był na bardzo wysokim poziomie i toczył się w szybkim tempie. Po trzech rundach- jednogłośnie na punkty zwyciężył „Złoty”. W narożniku naszych zawodników wspierał i służył radą Sławomir Gaborec.

Polscy zawodnicy swoje walki dedykowali tragicznie zmarłym rodakom w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Sukcesy naszych zawodników we Francji są zasługą m.in. Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze, które udostępnia salę oraz firmy Dragon Sport, udostępniającej sprzęt.

Podziękowania także dla kolegów klubowych- sparingpartnerów, którzy brali udział w przygotowaniach zawodników.

Kolejny start naszych fighterów to liga Muay-Thai oraz Mistrzostwa PolskiK1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stadion oficjalnie otwarty!

Pożar na Zabobrzu

Grali o Puchar Wójta, Pastora i Sołtysa

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~JG 23-04-2010 2:00
Brawo Mariusz, brawo Grzesiek!
~thai 25-04-2010 10:22
gratuluję. coś się dzieje w końcu w jelonce. chyba się zapiszę. czy ktoś wie gdzie się odbywaja zajęcia?
~shidokan 26-04-2010 9:54
sala MDK na ul. Skłodowskiej, poniedziałki 18.30- 20, środa 18.30-20 także dodatkowe treningi na salce bokserskiej na ul. Sobieskiego.Warto przyjść!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zwycięzcy turnieju tenisowego

Szlakiem Bernatta

Hania powtórzyła sukces

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Przed nami "Jelenia Góra Cup"

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
90
Tak
79%
Nie
18%
Nie mam zdania
3%