MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Jeleniogórzanie ze śródmieścia nie chcą płacić za parkowanie przed domem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 29 marca 2012, 8:47
Aktualizacja: Piątek, 30 marca 2012, 7:55
Autor: Petr
Fot. Petr
Mieszkańcy ulic w ścisłym centrum Jeleniej Góry m.in. Klonowica i Okrzei nie chcą płacić za pozostawianie pojazdów „pod domem”. Czy istnieje jakiś sposób na uniknięcie wydatków związanych ze Strefą Płatnego Parkowania? – Opłaty w tej strefie obowiązują każdego. Jest jednak inne rozwiązanie problemu – tłumaczy Cezary Wiklik, rzecznik urzędu miasta.

Jakiś czas temu w sprawie opłat za pozostawianie pojazdów „pod domem”, a ściślej niechęci wobec uiszczania tychże skontaktował się z nami jeden z czytelników, mieszkaniec kamienicy przy ulicy Klonowica. W swoim mailu napisał on, że jest: „oburzony koniecznością płacenia za parking pod swoim miejscem zamieszkania tym bardziej, że nie jest to praktyka stosowana w przypadku wszystkich ulic w mieście”. Niestety, zgodnie z obowiązującymi przepisami opłacie parkingowej podlega każdy użytkownik Strefy Płatnego Parkowania, która w naszym mieście obowiązuje w centrum m.in. przy ulicach Klonowica, Okrzei, 1 Maja czy Kochanowskiego. Jak się okazuje, jest jednak inne rozwiązanie problemu.

– Ulice w centrum miasta są objęte Strefą Płatnego Parkowania. Bez względu na to, jak długo i w jakim celu ktoś pozostawia samochód w tej strefie, musi uiścić stosowną opłatę. Zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcy kamienic przy tych ulicach są z tego powodu rozgoryczeni. Stąd, wychodzimy im naprzeciw – mówi nam Cezary Wiklik, rzecznik UM.

W jaki sposób? – Miasto może wydzierżawić mieszkańcom ulic objętych opłatami za parking podwórka przynależne do kamienic. Za symboliczną złotówkę. Po co rozpychać się na ulicach skoro ma się podwórka, które można uporządkować i wyrównać, a w końcu stworzyć na nich miejsca parkingowe? Niedostępne dla osób z zewnątrz i pewne – tłumaczy rzecznik.

By skorzystać z rozwiązania proponowanego przez miejskich włodarzy, należy złożyć wniosek o dzierżawę podwórka podpisany przez wszystkich mieszkańców danej kamienicy. Wcześniej jednak: – Trzeba porozumieć się w obrębie wspólnoty mieszkaniowej. „Dogadać się” między sobą; ominąć przeszkodę, która nie leży po stronie miasta. Z tego, co wiem, żaden wniosek o dzierżawę podwórka w celach parkingowych nie został jak dotąd odrzucony – podsumowuje Cezary Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

70 drzewek na jubileusz

Komentarze (69) Dodaj komentarz

~rocker 29-03-2012 9:01
nigdy więcej PO, przez tego Obrębalskiego a potem Zawiła, Papaj, Czernow i cała ta banda POpaprańców nie można spokojnie żyć w tym mieście
~okiop 29-03-2012 9:02
trzeba placic mamy kryzys.smierc madzi wstrzasnela polska
~no prosze 29-03-2012 9:03
da się? :) da!
~blog 29-03-2012 9:08
http://www.chadzy.pl/
~opraffca 29-03-2012 9:11
Tychże tu, tychże tam. Czyly gdyby opłaty były obowiązkowe dla wszystkich ulic to byłoby ok a niesprawiedliwe jest, że tylko niektóre ulice mają te strefę płatnego parkowania? Oj wstrząsnęła krajem śmierć, wstrząsnęła!
~alejaja 29-03-2012 9:11
Panie Cezary gratulujemy pomysłowości. Dwie pieczenie nad jednym ogniem upiec? Brawo, brawo!! Po co miasto ma "utrzymywać" mieszkańcom podwórka, skoro pod pretekstem stworzenia miejsc parkingowych można je wydzierżawić mieszkańcom i trzepać na tym kasę?! Wiadomo przecież, że za uporządkowanie i wyrównanie i później utrzymanie będą płacić mieszkańcy jako dzierżawcy. A urząd będzie mógł opłaty dzierżawy podnosić.
~mieszkaniec Klonowica 29-03-2012 9:22
A co robić, jeżeli tego podwórka nie ma? Ile można zmieścić samochodów na 8 m2 ? Podane rozwiązanie jest nieadekwatne do rzeczywistości. Łatwo formułować rozwiązania, które nic nie rozwiązują. To staje się już stałą praktyką naszych urzędników. Zanim ktoś się wypowie na ten temat najpierw niech sprawdzi realia.
~:) 29-03-2012 9:36
no nie dogodzisz wiesniakom - cale zycie parkowali na chodniku pod wlasnym oknem wiec to ich swiete prawo. moim zdaniem pomysl sprytny - musza sie mieszkancy dogadac (wspolpracowac!) i zamienic swoje zasyfiale podworka w uprzywilejowane miejsca parkingowe :)
~ 29-03-2012 9:36
totalna bzdura. mieszkańcy powinni mieć darmowe miejce pod domem! ale niech będzie sprawiedliwie i niech w całej jeleniej wprowadzą strefę płatnego parkowania.
~mieszkaniecccc 29-03-2012 9:45
Jesli z podwórka zrobimy parking musimy póxniej płacic do \"Miasta\" niezły podateczek około 5 zł za m2 takiego miejsca jesli jest ono w polowie obstawione przez nasze auta.bo 5 zł mnozymy przez całe wynajęty plac!np 500m2x5 zł=2,500 zł a to dzilimy na 14 lokatorów i mamy wynik parkingu na podwórku Suma sumarum w m-cu na 1 własciciela pojadu wypada około 200 zł /m-c wiec to chyba duzo wiecej niz 30 zł za parking pod domem co? Rewelacyjna propozycja urzedu, jak zwykle.....No chyba , że cos się zmieniło a my nic o tym nie wiemy.
~ 29-03-2012 9:52
Tak zamienić podwórka na parkingi ! A dzieci , te które jeszcze potrafią się bawić na dworze, zamiast siedzieć przed kompem- wygnać na ,,majówę,, niech sobie pobiegają.Podwórka powinny być zagospodarowane i inny sposób, powinny wspólnoty zrobić tam miejsca do zabawy dla dzieci. Huśtawki, piaskownice, trochę trawy na rozłożenie kocyka. Nie dość ze plac zabaw na ul. Okrzei błaga o pomstę do nieba, to jeszcze taki ,, świetny,, pomysł naszych włodarzy zabierze ostatnie miejsca do zabawy dla dziec.
~sqandal4 29-03-2012 10:00
podwórka nie są do parkowania i basta!! na podwórku powinno być miło i przytulnie troche zieleni i kwiatów , ławeczki i małe place zabaw dla dzieci ten pan Cezary to albo nie ma dzieci albo no nie chce faceta obrazic....... co za durny pomysł
~elemele 29-03-2012 10:02
Niektórzy to się z osłem na łby pozamieniali. Nie mówię, że mieszkańcy są najmądrzejsi ale niektórym to fest odbiło. Czemu tych podwórek nie uporządkowano przed sprzedażą obiektów ?????? No czemu ??????
~ość portalu 29-03-2012 10:03
W centrum miasta powinni mieszkać tylko ci, których na to stać.
~Duże Miasta. 29-03-2012 10:16
Mieszkańcy zapominają o jednym. Wymagać jest komu, ale spojrzeć na realia już nie. We wszystkich dużych miastach na świecie jest prosty wybór - chcesz mieszkać w centrum zapomnij o samochodzie. Nie podoba Ci się to możesz się przeprowadzić. Mieszkańcy aglomeracji zamieszkujący centrum nie mają samochodów nie dlatego, że ich na nie nie stać tylko dlatego, że nie mają ich gdzie parkować!
~ 29-03-2012 10:28
Zamiast podwórek dla dzieci można zrobic parking i zapłacić za niego jeszcze złotówkę...
abcd1 29-03-2012 10:31
Co nasi kochani włodarze jeszcze wymyślą?! Już za rządów Obrębalskiego było o wiele lepiej. By żyło się lepiej...
~Piechór 29-03-2012 10:40
Najlepiej podjechać raniutko z garażu pod dom po rodzinkę, z domu pod szkołę, przedszkole. pracę, z pracy pod sklep, pod szkołę, czy przedszkole, potem pod dom wysadzić żonusie, dziecko, wypakować zakupki i prościutko przez podwóreczko pod okienkami sąsiadów do garażyku przed którym jeszcze trochę wypicuje autko. Szczęśliwy Pan Kierowca, bo wszędzie tak bliziutko i parkowanie za darmochę. Ale idź do jego firmy coś załatwić to nie ma zmiłuj, skórę zedrze, bo ma wysokie koszty utrzymania autka w lizingu i tak się żyje na koszt mój Twój czyli Miasta.
~Heeeee 29-03-2012 10:51
TYLKO W POLSCE TAKI d...lIZM...
~cd 29-03-2012 10:53
Zawarcie umowy dzierżawy cudzego gruntu jest przekroczeniem uprawnień wspólnoty. Wspólnota mieszkaniowa może podejmować czynności wyłącznie w zakresie zarządu nieruchomością wspólną (NW). Teren przyległy nie jest częścią NW, zatem wspólnota nie może nim gospodarować ani płacić za korzystanie z niego. Gminy miejskie często nakłaniają wspólnoty do zawierania takich umów, chcąc pozbyć się kłopotu i kosztów utrzymania podwórek, zieleńców i placów, przyległych do nieruchomości wspólnot mieszkaniowych. Proponują też wspólne finansowanie zagospodarowania tych terenów - czyli nakłaniają wspólnoty do tego, żeby dotowały gminę. Takie działania są niezgodne z prawem. Żadna uchwała wspólnoty, dotycząca nakładów na cudze nieruchomości, nie ostoi się w sądzie.
~ 29-03-2012 10:54
Ludzie nie dajcie się , podwórka są dla was i waszych dzieci . Samochody na ulicy się parkuje i to za darmo . Może już czas przepędzić ten rządzący chłam .
~madona 29-03-2012 11:02
Nie płacić, a później tłumaczyć w sądzie dlaczego nie płaciliśmy. Jeden pozytywny wyrok w tej sprawie i miasto będzie musiało wydzielić miejsce do parkowania dla mieszkańców. Póki co - niektórzy mają pod kamienicami trawniki należące do nieruchomości - wspaniałe miejsce na samochód. W jesieni jak się zrobi błoto - utwardzić grunt i gotowe. Już to widzę oczami wyobraźni, jak z ulicy Klonowica znikają żywopłoty, a w ich miejsce ustawiają się auta mieszkańców. Pozdrawiam serdecznie wszystkich walczących z Urzędem.
~ja 29-03-2012 11:02
świetna propozycja zwłaszcza dla mnieszkańców, którzy nie mają podwórek i co za bzdura że mieszkając w centrum należy pozbyć się samochodu. W tym mieście panują kompletni ignoranci pozbawieni wyobraźni i wiedzy!!!!
~--- 29-03-2012 11:15
Jakie podwórka? na Pocztowej wydzierżawiliśmy podwórko, ale nie możemy go zamknąć tylko dla naszej wspólnoty, bo stoi na nim śmietnik do którego biega pół miasta - wszystkie sklepy z 1Maja(!!!)Samochody owszem stoją - cudze, miejsca brak, a ja kupuję półroczny abonament na parkowanie a za podwórko musimy płacić. Problem zapchanej ka...lizacji deszczowej jest nie do uregulowania - Wodnik mówi, że to miasto, miasto że wodnik a my mamy problem od wielu lat i pewnie sami będziemy musieli za to zapłacić. Tak wygląda dzierżawa podwórek!!!!! bierzcie, bierzcie ....
~ 29-03-2012 11:31
rower Pana Wiklika zmieści się na każdym podwórku - pewnie stąd ten pomysł...
~kisss 29-03-2012 11:33
WLasnie dlatego ogrodzcie ten swoj smietnik jak to robia wspolnoty na Zabobrzu. Kto placi za smietnik ? Wy czy miasto? Dokladnie umowe dzierzawy poczytac.
~ 29-03-2012 11:48
ja nie płacę a te świstki zaa szyby z miejsca wyrzucam,nikt jeszcze do mnie nie przyszedł ani żadne pismo też mi nie przyszło ...ponoć nie mają możliwości ściągania zadłużenia ,kto przyjdzie i zapłaci dobrowolnie to jedynie na nim zarobią :D
~xyz 29-03-2012 12:06
Powtarzałam tyle razy- powtórzę jeszcze raz: Strefa Płatnego Parkowania okej, co innego przyjechać do miasta na godzinę czy dwie, zapłacić za parking 2zł czy 5, a co innego płacić jakiś d...lny abonament za parking pod własnym domem! Jeszcze w miejscu, gdzie do tej pory był bezpłatny! Mieszkam przy ul. Wyszyńskiego- podwórka brak. Może mi Pan Wiklik wytłumaczy co w tej sytuacji mam zrobić?
~ROMI 29-03-2012 12:23
MY MIESZKAŃCY UL. PTASIEJ ŻĄDAMY PARKOMETRU.BĘDZIE ON DLA WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW TEJ KRÓCIUTKIEJ DRÓŻKI. PRACOWNICY URZĘDU TEŻ BĘDĄ MUSIELI PŁACIĆ, ALBO PREZYDENT IM ZASPONSORUJE ABONAMENT. DLACZEGO TA ULICZKA ZAMIENIŁA SIĘ W ,,AUTOSTRADĘ". MIESZKAŃCY NIE MOGĄ DOJECHAĆ DO SWOICH POSESJI. PREZYDENT POWINIEN NAJPIERW POMYŚLEĆ A PÓŻNIEJ ŁĄCZYĆ URZĘDY. ZGROZA CO SIĘ DZIEJE!!!
~ 29-03-2012 12:28
Za darmo mieszkańcy powinni parkować, to jakiś absurd!Zróbcie,że jeszcze na zabobrzu będą parkomaty:) i w Maciejowej bramka za przejazd ala ta autostradowa:) A opłatę ,to powinniście brać za obwodnice od ludzi co jadą do Karpacza i Szklarskiej na wylocie:) Niech wrocławianie płacą,za to,że jadą obwodnicą, która omija jelenią górę:)
~ika 29-03-2012 12:28
co za bzdura zeby pod wlasnym miejscem zamieszkania placic za parking na kazdym kroku tylko sie trzeba trzymac za kieszen a z kad na to brac? w tych ciezkich czasach ja emerytka mam samochod bo mam problemy z chodzeniem a moja emerytura to 700 zl po oplaceniu wszystkich rachunkow ledwo starcza mi na zycie nie mowiac o wykupieniu lekow tylko wolac o pomste do nieba bo na ziemi to tylko ci na wyzszych stolkach siedza i mysla z kad jeszcze z tych biednych ludzi wydrzec pieniadze bo oni maja i taki jeden z drugim nigdy cie nie zrozumie ponoc jeszcze slyszalam ze bedzie trzeba placic za deszcz jak bedzie padal no nie to jest poprostu nie do pomyslenia co za konowaly to wymyslaja???????
~ 29-03-2012 12:39
Uporządkować ale co? Jest bardzo wiele kamienic pozbawionych podwórek bądź jeśli takowe są, to są niewielkie powierzchnie, pozbawione dojazdu od ulicy. Z uwagi na zagrożenie zniszczeniami i tak wiele osób korzysta z odpłatnych parkingów. Jednakże żałosnym jest fakt, iż mieszkańcy muszą ponosić odpłatność w przypadku kilkuminutowego zaparkowanie przy wykonywaniu prowizorycznych codziennych czynności takich jak odprowadzenia dziecka, czy wniesienia zakupów do domu. W większości krajów jest na to proste rozwiązanie - samochód pozostawiony na okres np. 15 minut jest bezpłatny. Niestety nie byłoby wówczas żadnych wpływów do ka budżetu miasta, z którego wypłaca się lekką ręką wysokie wynagrodzenia: zbędnym doradcom prezydenta, emerytowanemu rzecznikowi prasowem i wielu innym.
~ 29-03-2012 12:47
do 10:03- w zasikanym,okupkanym centrum zostali ci,których już na nic nie stać.Pozdrawiam
~to samo? 29-03-2012 12:56
w zastępstwie papieru toaletowego proponujemy papier ścierny.
~acab 29-03-2012 13:44
Podwórka dla dzieci!!! Tylko w Jeleniej zrodził się tak chory pomysł, żeby z podwórek zrobić parkingi... A za kilka lat bedzie biadolenie, że dzieci/młodzież rozrabia, no bo co ma zrobić, jak nawet podwórek do zabawy nie będzie??? Panie Prezydencie, POMYŚL !!!
~Max 29-03-2012 14:05
Czy Tusk, czy Kaczyński, czy Palikot...... My niemal wszyscy albo nie ale pójdziemy wkrótce na wybory i na nich zagłosujemy dzięki nam oni dyktują Polską i za to większości emeryci mają po 800-1200 emerytury. I jak będziemy dalej pchać ten zwariowany, pokręcony wózek???..... Wkrótce wybory i od nas zależy co dalej.....
~Varsovia 29-03-2012 14:29
W Warszawie jest tak rozwiązane, że mieszkańcy płacą za cały rok małą kwotę i dostają identifikator że są mieszkańcami danej posesji a reszta normalnie płaci. Co za głupota robić z podwórek parkingi...naprawdę komuś brak wyobrażni.
~Jel.. 29-03-2012 14:31
a dlaczego mają płacić?Zabobrze i inne dzielnice nie ma parkomatów i nie płacą.Mieszkańcy zawsze zostawiali auta pod swoim domem to gdzie teraz mają zaparkować?
~krajan 29-03-2012 15:44
Panu Prezydentowi brakuje pieniędzy do swojej gaży i urzędników pocieszcie się że nie długo będziecie płacić za .....przejście chodnikiem /będzie parkomet/ za piaskownice dla dzieci no i na pewno za klimatyczne że tu mieszkamy
~krajan 29-03-2012 15:52
wszelki duch pana boga chwali ale propozycja dogadajcie się i zróbcie sobie parking na podwórku oczywiście za opłatą ale...............w budynku mieszka przykładowo 7 rodzin 6 z nich ma samochód a jedna nie i ona się nie zgadza co na to urząd ?????????? wasza sprawa no i są czyści.
~Lutek 29-03-2012 16:08
Ojjj, jeleniogórzanie, jak zwykle wszyscy narzekają, zamiast się cieszyć że zdrowie jest. W innych miastach żyje się lepiej, a w jg tylko by komuś dokopać, obrazić zrobić na przekór. Miasto jest piękne tylko LUDZIE SĄ ZAWISTNI... Pozdrawiam
~witojcie 29-03-2012 16:19
Witojcie bando nierobów którym SIĘ NALEŻY ! : ) Co, nie podoba się pomysł p.Wiklika (jakby nie było socjalisty (fuj), o dziwo tutaj z kapitalnym pomysłem!) aby wziąć sprawy w SWOJE RĘCE za symboliczną złotóweczkę ? : ))) Co ? Nie będzie się komu skarżyć na syf, na który sami POZWALACIE na "swoich" podwórkach ? :D Was trzeba cywilizować za pomocą młotka chyba : ))) Co wam się należy ? Jakie prawo macie do ulicy ? Coś się wam POmieszało ?! Wczoraj z wagonu, który was przywiózł na "Ziemie Odzyskane" wyczłapaliście i jesteście w szoku ? ........................................... Nie chcecie utrzymywać porządku i za niego odpowiadać, to będziecie płacić i dalej mieć syf na "swoich" podwórkach, zamiast je cywilizować.
~Lucjan 29-03-2012 16:23
coraz lepiej się w tym mieście dzieje. niedługo będziemy płacić za ilość wdychanego powietrza które nam się nie nalezy. O zgrozo a może pan prezydent zaczał by płacic za miejsce pod swoim domem/
~ 29-03-2012 16:56
kolejny antypolski urzędnik bredzi a może niech lepiej przyjdzie i zobaczy jak wyglądają podwórka to może zrozumie że w niektórych miejscach nie da się wjechać.
~ 29-03-2012 17:03
Swoją niegospodarność środkami budżetowymi chcą zrównoważyć pienięńdźmi swoich wyborców,którzy głosowali na nich w wyborach samorządowych. Miasto traci miliony na turystyce. Najlepiej obciążyć swoim bałaganem wyborców.Głosujmy na PO to będzie dobrze.Oni nas wszystkich wykończą.
~ 29-03-2012 17:18
Ja jak zostanę Prezydentem Jeleniej Góry obiecuję znieść wszelkie opłaty parkingowe mieście.Moim zdaniem tracą na tym procederze placówki handlowe oraz mieszkańcy.Traci Jelenia Góra na swojej atrakcyjności. To się po prostu mści.Widać to po galerii na ulicy Grodzkiej.Ja sam jak mam płacić za postój w mieście jadę do Tessko.
~ 29-03-2012 17:39
jak stać na auto to i na parkowanie kilkanaście lat mieszkałem w Niemczech i tam nikogo nie dziwią opłaty za parkowanie a tutaj co drugi ma jeszcze kartę inwalidzką coś jest nie tak
~lord duki 29-03-2012 17:59
O czym oni piszą na okrzei i pocztowej jest podwórko wspólnoty z pocztowej i stoi tam tylko jeden samochód marki seat i czasami sejczento i to jednej rodziny jeszcze kilka lat temu stało tam 6 aut a odkąd są właścicielami to stoi jedno i nie ma szans żeby jakaś wspólnota wpusciła kogoś innego to o czym pisać płacimy podatki które w czesci wracaja do jeleniej to dlaczego mamy placic za parking pod domem juz nie wspomne o czynszu
~t-tryk 29-03-2012 18:27
Za swój samochód przed własnym domem trzeba płacić , ale cały plac ratuszowy zapchany samochodami świętych krów z ratusza za darmo.
~cd 29-03-2012 18:44
Auto w centrum to przeżytek, trzeba sukcesywnie zamykać centra dla blachosmrodów. Przyszłość to rowery. Nawet we Wrocławiu są śluzy rowerowe, a my jak zawsze 100lat za murzynami
~WRÓŻKA 29-03-2012 19:15
MIESZKAŃCY CENTRUM WYNOCHA Z CENTRUM STARE PIERDZIELE NIECH CENTRUM BEDZIE TYLKO DLA FORSIASTYCH I DURNEJ WŁADZY ZAPATRZONEJ W SWOJE POMYLONE DZIAŁANIA.cZY WCZESNIEJ CZY PÓŹNIEJ I TAK NAS TA WŁADZA WYPIERDZIELI Z CENTRUM. pRZEPIS Z HAKIEM NA NAS JELENIOGÓRZAN ZAWSZE ZNAJDĄ. KRYZYS TO TYLKO PRZYKRYWKA DLA GŁUPICH I NIEDOINFORMOWANYCH.
~aw 29-03-2012 19:23
Oj! co by tu panowie jeszcze spiepszyć? Co by tu spiepszyć? Mam nieodparte wrażenie, że nasze władze postanowiły maksymalnie dokuczyć mieszkańcom. Deficyt mózgu w głowach urzędników wyraźnie zauważalny
~ 29-03-2012 19:35
a dlaczego chcecie parkować pod samym domem? nie przychodzi nikomu do głowy, że spaliny mogą przeszkadzać sąsiadowi?
~ 29-03-2012 19:41
We Wrocławiu są ulice, gdzie nie może stać żaden samochód, nie może wjechać nawet na chwilę taksówka, bo są za to solone duże mandaty, ludzie o tym wiedzą i przestrzegają rozporządzeń władz miasta. Na Kuźniczą (okolice księgarni PWE) ani tym bardziej na Rynek nikt nie ma prawa wjechać. Kto tam bywa, ten wie. I nie ma, że jak ktoś mieszka, to może sobie autko stawiać pod domem.
~ 29-03-2012 19:43
We Wrocławiu są ulice, gdzie nie może stać żaden samochód, nie może wjechać nawet na chwilę taksówka, bo są za to solone duże mandaty, ludzie o tym wiedzą i przestrzegają rozporządzeń władz miasta. Na Kuźniczą (okolice księgarni PWE) ani tym bardziej na Rynek nikt nie ma prawa wjechać. Kto tam bywa, ten wie. I nie ma, że jak ktoś mieszka, to może sobie autko stawiać pod domem.
~niedobrze 29-03-2012 20:55
Na tych podwórkach przerobionych na parkingi nie zapominajmy o zieleni i miejscach do zabawy dla najmłodszych.Nie wszyscy mają możliwość chodzenia na place zabaw. Przy domowe podwórka też są potrzebne.
~niedobrze 29-03-2012 21:01
Lepiej jak by wyrobiono specjalne karty parkingowe dla mieszkańców, które by zostawiali w widocznym miejscu w samochodach aby mogli nieodpłatnie parkować.Ps.Inwalidzi mają tego typu karty i parkują gdzie chcą nawet jak są sprawni i mogą się przejść typu moja babka-starucha pociska jak torpeda a gdy ma zaparkować nagle robi się niedołężna;( Nie zabierajmy dzieciom podwórek!!!!Dajcie nam karty do darmowego parkowania.Uczmy się od cywilizowanych Państw!!!
~ 29-03-2012 21:37
Wychowałem się na tych podwórkach i doprawdy nie wiem, jak ktoś mógł wpaść na taki pomysł, nie oglądając zaplecza. Auta się mieściły tam za komuny, jak były rarytasami. Teraz przy braku skm, kurczącego się pkp i mzk, auto ma wiekszość ludzi aby po prostu dojechać do pracy.
~Jeleni-ogór 29-03-2012 21:40
gang tuska robi 4-ty rozbiór i jeszcze na dodatek bezczelnie nas okrada no ale śmirć madzi wstrząsneła krajem
~Urząd Miasta 29-03-2012 22:22
Warto zauważyć, że SPP nie ma w okolicach Urzędu Miasta koło Ptasiej. chyba po to, żeby "swoi" dojeżdżający do pracy nie płacili. SPP jest koło sądu, prokuratury i innych instytucji, a koło UM? Nie ma. A już zupełnie kuriozalne jest to, że samochody tzw. "włodarzy" mogą podjeżdżać pod Ratusz. I chyba nie płaca za to. Jak pan Wiklik taki mądry to oczekuję, że na następnej sesji Rada Miasta zamknie bezwarunkowo ruch na Placu Ratuszowym, otwarty tylko dla dostawców i inwalidów, a nasi milusińscy z Ratusza będą parkować w SPP. Dajcie przykład, panowie, przecież nie chcecie nam pokazać za jakich idiotów nas macie?
~momo 30-03-2012 7:47
Czy wszędzie jest strefa płatnego parkowania? Nie ma np. przy dawnym zespole adwokackim na Woj.Polskiego-ciekawe dlaczego-kierowcy bija się by tam zaparkować.
Shantahram 30-03-2012 8:13
to prawda wspólnoty mieszkaniowe od ulic Okrzei, Pl. Kościuszki i Al. Wojska Polskiego mają swoje podwórka. Każdego roku przybywa nam zmotoryzowanych i problemów z parkowaniem. Cwaniaczki parkują byle gdzie i byle jak, często właśnie w czyimś podwórku, poprawka na terenie prawnie należącym do UM JG. Prawnie i na mapach geodezyjnych wygląda to tak, że są wyznaczone działki, które przynależą do określonych wspólnot. Te nazwijmy to "działki są przez 60 letnich mieszkańców wykorzystywane na pseudo ogródki (stricte nie płacących żadnych opłat za użytkowanie bezprawne gruntu). Paradoks nie polega na opłacie parkingowej za miejsce przy ulicy z parkomatem, tylko jest wynikiem zacofania, marazmu i hipokryzji mieszkańców (kierowców) danych wspólnot.
~bajka 30-03-2012 8:22
Szanowne władze Jeleniej Góry,dlaczego wyremontowana ulica Powstańców Śląskich nie posiada parkomatu?Długi odcinek ulicy obok Przychodni "Jelfy"jest minimum przez osiem godzin zastawiony przez parkujące tam samochody, które bardzo utrudniają swobodną komunikację.Może warto rozważyć ustawienie maszynki do zarabiania pieniędzy,których tak bardzo brakuje miastu.A może to jakiś czysty układzik z właścicielami Przychodni!!!!!
Shantahram 30-03-2012 8:22
Jeśli jest teren i można go wydzierżawić, to można się dogadać z innymi wspólnotami jak ma wyglądać wspólne podwórko. Zobaczcie na niektóre dzielnice Zabobrza, mają swój teren, place zabaw i parkingi - szlabany. Ale zazwyczaj ci co mają fury nie mają nic więcej, tylko pretensje. Wolą mieć zabłocone podwórka na których parkuje kto popadnie i nie chce płacić za parkomaty, niż mieć ład i porządek. Moja wspólnota w całości zgłosiła chęć wydzierżawienia terenu jej przynależnego i się udało. Problem z parkingiem znikł. Teren oznakowany, dokumenty są i jest ok, nawet w kwestiach spornych jak przyjeżdża SM lub Policja to nie waha się czy pojazd "nieautoryzowany" odholować.
~spacerowicz 30-03-2012 8:59
Na podwórkach-BIEDRONKI!!!
~ 30-03-2012 23:15
to śmiech głupie i polskie tonie ten kraj nie muj
~ 30-03-2012 23:21
plać i płacz don TUS
~ 30-03-2012 23:26
nówki fury płacić i nie płakać z uczciwej pracy pewnie według prawa oczywiscie
~rahiotom 1-09-2012 12:03
Temat poruszony na tym forum jest bardzo rozległy i wymaga odpowiedzi na liczne zapytania. Urzędnicy w cyniczny sposób łamią obowiązujące prawo w R.P. w odniesieniu do zasad zagospodarowania działek budowlanych stanowiących własność Gminy/Miasta w kontekście rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2012 r oraz Prawo Budowlane. Warto sięgnąć do lektury zawartej pod wskazanym linkiem w której autor obnaża proces niewykonywania obowiązków służbowych licznych podmiotów odpowiedzialnych za przedstawiony stan rzeczy. Oto link: http://centralnya...lizator.blog.onet.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Debata o odpadach

Pora inwestycji

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Ćwierć wieku Teatru Maska

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
352
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%