MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórzanie wzniecili ogień patriotyzmu

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 12 listopada 2012, 8:01
Aktualizacja: Wtorek, 13 listopada 2012, 7:47
Autor: Mestra
Fot. Mestra
W niedzielny wieczór Święta Niepodległości na dziedzińcu byłego Kolegium Jezuickiego przy ulicy Kopernika, prawie 200 osób zebrało się, aby razem śpiewać pieśni patriotyczne i przypomnieć sobie historię odzyskania niepodległości.

Wydarzenie miało miejsce wczoraj (11 listopada) w ramach Ogniska Patriotycznego, którego organizatorem było Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Zebranych powitał ks. Mariusz Majewski, sekretarz Biskupa Legnickiego i wiceprezes stowarzyszenia oraz dziekan parafii św. Erazma i Pankracego, ks. Bogdan Żygadło.

Do wspólnego śpiewania z akompaniamentem gitar, zasiedli przy ognisku rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, harcerze oraz wszyscy, którzy chcieli w ten sposób manifestować swoją radość ze Święta NIepodległości. W blasku ogniska, rozgrzewając się gorącą herbatą serwowaną przez harcerzy, śpiewali razem takie pieśni, jak „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Ojczyzno ma” czy „Kadrówka”. Pomiędzy utworami, wyświetlana była prezentacja multimedialna dotycząca historii odzyskania niepodległości.

– Cieszę się bardzo, że ktoś organizuje takie ognisko. Dzisiaj mamy coraz mniej czasu, żeby zatrzymać się i świętować tak ważny dla nas dzień – mówiła Alicja Kardasiak, która na wieczorne spotkanie przyszła z córką i mężem.

Na zakończenie spotkania, zebrani zaśpiewali „Rotę” i pożegnali się słowami harcerskiej piosenki „Ogniska już dogasa blask”. – Niech płonący ogień, zjednoczy serca tych, którym bliska jest miłość Boga i Ojczyzny – mówił na pożegnanie ks. Żygadło.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nabór wniosków na wymianę pieców

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wyniki JBO 2020

Komentarze (44) Dodaj komentarz

~Popieram 12-11-2012 8:37
taki sposób zorganizowania i świętowania Dnia Niepodległości. Szkoda tylko, że tak mało jest w nas takiej spontaniczności.
~czatujący 12-11-2012 8:37
tragedia,brak wyobrazni aby wśrod blokowiska palić ognisko,gdzie przepisy,co ze strazą miejska ktora tak za wszystko karze.Aby wszystko było jasne nie mam nic przeciwko uroczystością , ogniskom ale nalezy zastanowić sie nad logicznościa postepowania i bezpieczeństwem
~ 12-11-2012 8:40
Dobra dobra, dziwnie się to zbiegło... wczoraj w TV Dami prezes Kasztelan MPGK Jelenia Góra niby narzekał na bród w mieście,że śmieci się walają gdzie popadnie. A tu długo nieczekając w godzinach wieczornych z oklicy ratusza w powietrze puszczono tak zwane lampiony, chyba po to aby komuś ten chiński syf spadł na posesję i tak albo zasyfił ją, albo stworzył zagrożenie pożarowe. Te lampiony które wczoraj poleciały, ko teraz posprząta? Ci z ratusza??? Głupota totalna z tym chińskim badziewem!
~krisjg 12-11-2012 8:48
no i bardzo dobrze, ze ktos organizuje jakies alternatywne formy swietowania Dnia Niepodległosci, nie byłem, ale gratuluje pomysłu, bo po zdjeciach widac, ze byli i starsi i dzieciaki, czyli zainteresowanie i potrzeba jest
~zeta 12-11-2012 9:16
Co by sie nie działo, zawsze źle...
~ 12-11-2012 9:59
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/11_listopada_2012_250015.html
rymcycymcy 12-11-2012 10:13
08:40 | ~ | ...kolega narzeka, a mi taki symboliczny lampion partyzancki spadł do ogródka ! :) ...i bez narzekania potrafiłem go zebrać i symbolicznie pochować z należytą czcią i szacunkiem dla idei, która wzniosła go w chmury ! :) PS: ...ok, wywaliłem do kosza, ale i tak było miło, że wybrał mój ogródek na swoje lądowisko ! :)
~ 12-11-2012 11:03
Do rymcycmcy:) Koleżanko kiedyś jechałem nad morzem jedną drogą i mało co nie miałem wypadku przez te badziwie walające się na jezdni. a dwa dni wcześniej ktoś puścił lampiona na plaży, bo teraz wieczorem się setkami to puszcza i za skutkowało to tym,że ten badziew spadł komuś na posesję i spowodował pożar, potem wyły syreny i interweniowała straż pożarna. a może ja sobie też wymyśle,że w towarzystwie znajomych będę chodzi z kanistrem benzyny i dla świętowania robił ładne widowisko? Wiec gdzie wyobraźnia organizatorów??? To nie jest kwestia czy się podoba, ale czy jest bezpieczne!
~ 12-11-2012 11:04
I ten syf lampionowy też wpada do morza,jako ozdoba dla ryb ?
~ 12-11-2012 11:07
A jeśli chodzi o partyzanów, to tu na tym terenie owszem byli ale ci z werwolffu:) I lepiej chyba byłoby dla tego regionu, nie dla ludzi już a dla regionu gdyby te ziemie nie należały do Polski, która nierządem i korupcją stoi!
~kms 12-11-2012 11:23
dlaczego w artykule nie wymieniono "Bogurodzica" przecież kiedyś ta pieśń religijna była jak hymn narodowy...a wymieniono takie hity jak o mój rozmarynie czy kadrówka:) a co do pozwu sądowego to już jest w trakcie pisania;) posiada jak najbardziej pełną prawną podstawe,przepisy jasno określają że nie można palić ogniska w strefie mieszkalnej,jest to naruszenie bezpieczeństwa mieszkańców i nie ma tutaj uzasadnienia żadne zabezpieczenie ogniska przed pożarem,nawet postawienie specjalnego odsysu na dym z ogniska też nie załatwia sprawy,nie wolno kopcić w strefie mieszkalnej czy to palimy liście czy ognisko,czy na cześć dnia niepodległości czy w dniu wyjścia pana Kazia z wiezienia,intencje również niczego nie tłumaczą i nie dają przyzwolenia na stwarzanie tego typu zagrożenia w strefach mieszk
~ja 12-11-2012 11:28
dlaczego nikt nie zaprosił ZHP?
~do ~kms 12-11-2012 11:40
Doprawdy żałosne, a przy tym zabawne są takie komentarze. A przeciwko komu ten pozew chcesz kierować i o co? Twoje pustosłowie (kluczące widać po bardzo pokręconych meandrach imitacji twojej kory mózgowej), wskazuje bowiem (pewnie dość przypadkowo) na bardzo ciekawą konstrukcję prawną takiego pozwu ;P
~jaaa 12-11-2012 11:41
Lampiony puszczano z parafii ks.Bokieja (garnizonowego).
~ 12-11-2012 11:42
tylko szkoda że tej niepodległości nie mamy bo jesteśmy pod okupacją brukseli i usa
~do kms 12-11-2012 11:48
jak żeś taki mądry to lepiej czepiaj się tych co łamią prawo robiąc krzywdę szarym obywatelom albo tych co się literą kodeksu pracy zasłaniają by kodeks moralny łamać albo nawet jeszcze lepszy przykład - oczyszczalnie ścieków które nie są należycie zabudowane i mieszkańcy przez wiele lat muszą okropny smród wąchać (np okolice byłego Kolegium Karkonoskiego) już nie mówiąc jaki wpływ na ich zdrowie to ma tym się lepiej zajmij prawniku cwaniaczku
~kms do kms 12-11-2012 11:53
a kto Ci powiedział że ja jestem odpowiedzialny za konstrukcje prawną? wysoce przeintelektualizowana wypowiedz daje Ci poczucie wyższości Twojej kory mózgowej,niestety mylnie,kluczący jest fakt,że bardzo łatwo reagujesz na prowokacje;) faktem też jest brak u Ciebie znajomości ortografii,Twojej też piszemy z dużej,zwłaszcza skoro już postanowiłeś zwrócić sie do mnie,również używasz słów których nie znasz znaczeń,cytuję..."pokręconych meandrach" -mydło mydlane,meandra to własnie pokręcona myśl;)) więc jak moge teraz uwierzyć w Twoją świeżość umysłu i inteligencje?
rymcycymcy 12-11-2012 12:01
Ja bardzo proszę przedmówców o zachowanie powagi w tym dniu ...i zaprzestanie licytowania stopniem pokręcenia kor mózgowych ! :) ...powinniśmy razem, bez sztucznych podziałów na głupich i mądrych ...pochylić się nad ogniem niepodległości ! ;)
~kms 12-11-2012 12:12
dobrze,tak więc uczynimy rymcajsie,tylko jeszcze podaj tę niezwykłą szczególność dnia dzisiejszego,wczorajszego to jeszcze rozumiem,no chyba że chodziło Ci o uczczenie 12 listopada 1962 r. premiera filmu "o dwóch takich co ukradli księżyc";))))) ps.kocham prowokacje;)
~do ~kms 12-11-2012 13:05
Twoja* argumentacja sprowadza mnie do poziomu, na którym kręgosłup zmienia swą szlachetną nazwę, więc pozwolisz, że pozostawię cię* w samotności z twą zabłąkaną namiastką myśli o pozwie. Stopień pokręcenia meandrów może być różny, choć w twoim przypadku pokręcenia te zdają się mieć jednak charakter bardziej zakosów niż zaokrągleń :> (*mała litera jak najbardziej uzasadniona i zamierzona od samego początku, z wyjątkiem początku zdania, ale skoro upierasz się o ortografię, to niech ci będzie ;)
~kms do ~do 12-11-2012 13:39
stopień pokręcenia bywa różny ale istota meandry pozostaje ta sama...w dalszym ciągu jednak nie zmienia to faktu byś sprawdził należycie znaczenie słowa prowokacja;) reasumując mistrzu błyskotliwości i erudycji kierunek działania jest taki->prowokujesz a pózniej zmuszasz do tłumaczenia sie ofiary,jedno bez drugiego nie istnieje,cel osiągnięty;) uśmiechnij sie teraz bo to tylko rozrywka,której by nie było bez takich "meandrycznych bytów"jak Ty czy ja,zwłaszcza w takich frustracyjnych czasach gdzie najwiekszą pożywką i spełnieniem "klasy społecznej nic nie znaczącej" jest anonimowa batalia o byle co,gdzie wygraną jest tylko świadomość swojej mądrości,wartości i wysoce przeintelektualizowanej poprawności;) jeśli bierzesz ową zabawę zbyt poważnie,zaprzestań,nie chcę mieć Cie na sumieniu...
~hihaho 12-11-2012 14:40
Tęsknota sukienkowych za stosami? No tak średniowiecze minęło bezpowrotnie :)
~ 12-11-2012 15:50
Uważajcie aby wykształceni europejczycy nie nazwali was faszystami, bo u nich palący się ogień i pieśni patriotyczne to niechybnie faszyzm.
~iwonka 12-11-2012 16:33
jak mogą lampiony spowodować pożar skoro one spadają, kiedy przestają sie palić ???? Bez sensu pewne wypowiedzi....
~do iwonka 12-11-2012 16:51
podpal lampion na zabobrzu dla przykładu,miedzy blokami i puść jak będzie delikatny wiatr,jak wyląduje na balkonie nabierze sensu wypowiedz...
~ 12-11-2012 16:55
Nie wiem czy dobrze zauważyłem. Czyżby promocja modlących się libertynów? Albo niektórzy się nawracają, albo po prostu nie wszyscy unici są żydami...
~żerom 12-11-2012 17:24
Korzystając z okazji, że jest dyskusja na forum, chcieliśmy powiedzieć, że w żeromie zaczął się od dzisiaj bałagan związany z obsługą szatni w szkole. Kurtki zaczęły być wydawane przez ledwie kilka osób, które zwłaszcza rano mają obsłużyć kilkaset osób, dzisiaj np cały parter był zapchany i bardzo dużo osób pospóźniało się na lekcje. Poprzedni system wszystkim pasował - każdy odpowiadał za swoje rzeczy w szatni i nie było takich kolejek, ale były tłumy bo wejście do szatni ma 0,5 szerokości i w 10 minut ma tam przejść ponad 100 osób... Prosimy o poszerzenie wejścia i przywrócenie starego systemu. Teraz przez to musimy chodzić ze strojami od wychowania fiz. i z kurtkami przez kilka lekcji po szkole, co jest dość męczące. Pozdrawiamy
~ 12-11-2012 17:44
Lampiony są zagrożeniem pożarowym niemal takim samym jak race stadionowe, jedne mają być zakazane przez władze race, a lampiony co ma wiatr znosić nie wiadomo gdzie? Sam widziałem nad morzem jak posesja stała w ogniu od lampiona! I co oczywiście tak jak w Polsce stanie się tragedia i nie ma winnych!!!Tylko jakiś osioł bez wyobraźni puszcza jakieś badziewie bo wydaje się mu,że wpina się w jakąś dumną tradycje z nowym popularnym fetyszem!
~smk do żerom 12-11-2012 17:53
zasmuciła mnie wielce sytuacja w żermoskiej szatni.... może napiszcie do Pana Clomplex. On pomoże!
~ja 12-11-2012 18:43
a ZABOBRZE nadal nie oświetlone jak wracać z pracy po 18 jak wyjść do sklepu po zakupy strach się bać już tyle było przypadków napadów i nawet zabójstw
~m m 12-11-2012 19:19
piekne swieto ale nikt nie mysli o naszych obywatelch z j g mysle o pracownikach jelchemu gdzie m gniewowski robi sobie jaja prokuratury z miasta u skarbowego iz calej naszej wladzy pip wogole nie interweniuje takie jest nasze panstwo
~rok 12-11-2012 19:53
mam nadzieje ze takich ludzi spotka kara i sedziego i us i pip iwlasciciela tak dlugo nie bedzie polacy otwozcie oczy jako narod giniemy
~ 12-11-2012 21:07
DOLNOŚLĄZAK. Aż się prosi aby zaintonować pieśń: "Płonie ognisko w mieście. I nigdy nie zagaśnie".
rymcycymka 12-11-2012 21:42
~DOLNOŚLĄZAKU ! .. chcesz się załapac na pieczenie kiełbasy ,a może.. jesteś po prostu strażakiem
rymcycymka 12-11-2012 21:50
.. bezrobotnym stażakiem ??
~Yrezi Rewor 12-11-2012 22:15
Kocham Cię Polsko...
~Detektyw 12-11-2012 23:19
(...) byłego Kolegium Jezuickiego (...) Jezuici mordowali innowierców. Jezuici zajmowali się likwidowaniem protestantów.
~była 13-11-2012 1:10
Analizując przyszły model ustrojowy Rzeczypospolitej, Kościuszko uważał, że konieczny jest pełny rozdział kościoła od instytucji państwa, propagując stanowczo jego świeckość. Będąc uczulonym na kwestie edukacji, stanowczo przeciwstawiał się powierzaniu jej klerowi katolickiemu. Stosunek do Kościoła przekładał się na praktykę działań Insurekcji. Naczelnik nie bał się wydawać rozkazów konfiskaty kosztowności, sukna, a nawet dzwonów kościelnych na rzecz powstania.. Wiecej : http://humanizm.free.ngo.pl/tadeuszk.html
~łubudubutoja 13-11-2012 1:21
Czy nasz "czerwony sweterek" należy do jakiejś tajnej organizacji,A.Zawisza i inni ze skrajnej prawicy też występowali w czerwonych sweterkach.Patrz relacje z burd w W-wie.
~ 13-11-2012 8:11
O księżach i o ich kochankach leciał program właśnie 11 listopada na TVN STyle na dniach będzie w sieci Miasto kobiet z 11 listopada proponuje oglądnąć. Jest tam sporo prawdy o tych ludziach z ust ludzi którzy byli z nimi w związkach seksualnych. ciekawa anagdotka była o tym jak to oni grali w karty za pieniądze zebrane z tak zwanej kolędy. Padło tez tam stwierdzenie,że nie ma w Polsce bardziej zepsutych ludzi jak księżą!!! A Jezuici słusznie ktoś wyżej napisał,wzięli schedę po inkiwzyjci a nawet ją dalej wyprzedzili w działaniu, generalnie do dziś działają tajnie i nawet co ciekawe tajnie powołali do życia szereg loży masońskich aby inflirtowac środowiska protestanckie,bo loże głównie były zakładane w strefach wpływu protestantyzmu. Efekt Jezuici w wyniku kontrreformacji się wzmocnili.
~ 13-11-2012 8:14
a ognisko było tez rozpalone koło Erazma czyli koło kościoła pełnego symboliki jezuickiej z postaciami na w pół ludzi i na w pół węzy.jest to drugie duże nagromadzenie symboli obok kaplic przy garnizonie, w tym i symboliki okultystycznej i masońskiej. W Erazmie macie całe portale demoniczne a nad ołtarzem głównym jest postać anioła w takich samych pozach i układzie ciała jak okultystyczny Bafomet! Jezuici czcili bafometa...
~ 13-11-2012 8:22
Jezuici - prawdziwi Illuminati Marcin Dachtera (Loyola Watykan NWO wojny terror ) cz.1 pod tym linkiem można tak liznąć troszkę wiedzy popularnonaukowej o jezuitach, ci którzy chcą się czegoś więcej dowiedzieć muszą poświecić troszkę czasu na to, ale się opłaci aby wyjść z sideł matni
~wtf 13-11-2012 12:25
Co do masonerii, to może zamiast robić ludziom wodę z mózgu pisząc o jezuitach, warto lepiej przyjrzeć się coraz liczniejszym ROTARY KLUBOM powstającym pod nosem... Też tam się dokleiło sporo pseudokatolików...
~AUREOL 13-11-2012 20:24
Ad. 8:22. Nie wychodź z "sideł matni", gdyż wychodząc z jednej matni wpadniesz w drugą. Jak w tym porzekadle "wpadł z deszczu pod rynnę" Ad. 8:14. Jezuici zawsze czcili mnie - Aureola. Bafomet to inna wersja mnie. Różnica jest żadna. Taka jak między Aresem i Marsem. Ad.~wtf. Jesteś w błędzie, gdyż do ROTARY KLUB nie przykleili się pseudokatolicy. Nie ma tam aktywistów PiS-partii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poświst na "góralu"

Ulica Tabaki gotowa

Droga będzie jak nowa

Szlak do Odrodzenia jest już po remoncie

Wybory: Zwycięstwo PiS

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
722
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%