MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórzanie wygrali zawody sportowo–obronne

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 19 maja 2014, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. –
W minioną sobotę (17.05.) odbyły się we Wrocławiu XII Wojewódzkie Zawody Sportowo–Obronne WROCLOK, rozegrane pod patronatem Dolnośląskiego Oddziału LOK. Wśród dwunastu drużyn, które tam wystartowały była reprezentacja Jeleniej Góry, składająca się w większości z uczniów I LO, która te zawody wygrała.

Ekipą dowodził Patryk Kabelis, a poza nim uczestniczyli w zawodach: strzelec wyborowy Piotr Brzozowski, a także Piotr Starczyk, Kamil Suwada Katarzyna Knap i Filip Musiałek. Opiekunem drużyny był Szymon Dadaczyński, sekretarz Zarządu Rejonowego LOK w Jeleniej Górze.

- Zakres konkurencji był spory – powiedziano nam – bo od strzelania z karabinka pneumatycznego przez elementy topografii połączone z biegiem na orientację, przeprawa wodan, punkt udzielania pierwszej pomocy, zmiana koła w samochodzie, składanie namioty z płaszczy typu „pałatka”, i in. Łącznie drużyny musiały pokonać dystans 7 km w fatalnej pogodzie. Ekipa jeleniogórska zwyciężyła w tej rywalizacji, zyskując tym samym prawo do startu w centralnych zawodach, które odbędą się w ostatnich dniach czerwca br.

Ogłoszenia

Czytaj również

W czerwcu koncert Juli

Mali przedsiębiorcy

Piknik ze zwierzakami w sobotę

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 19-05-2014 20:06
Gratulacje dla pana Dadaczyńskiego i całej drużyny. Mam nadzieję, że pan Dadaczyński jeszcze przez wiele lat będzie pracował z Jeleniogórską młodzieżą, bo robi wiele dobrego.
~uczeń 20-05-2014 0:48
ale dlaczego Szymon, przecież On Wacław ! ! !
~ewr 20-05-2014 10:30
Nasi górą ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Centrum w obiektywie

Maraton charytatywny

Rajd zdewastował las?

Trudno tak żyć!

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
294
Tak
34%
Nie
60%
Nie mam zdania
6%