MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórzanie poznają języki dzięki Fundacji Aktywni XXI

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 października 2013, 7:47
Aktualizacja: 12:24
Autor: Mea
Fot. Mea
– Lekcje są super – mówili uczestnicy zajęć z języka angielskiego i niemieckiego zorganizowanych przez Fundację Aktywni XXI. Są one finansowane przez Urząd Miasta Jelenia Góra oraz Prywatne Centrum Kształcenia Kadr.

Bezpłatne lekcje odbywają się w ramach projektu Aktywizacja, Motywacja, Integracja, którego celem jest podwyższenie aktywności zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych poprzez ułatwienie dostępu do edukacji i wdrażania w uczenie się przez całe życie. Oprócz kursów językowych były również warsztaty rozwoju osobistego.

- Mimo, że kursanci są na różnych poziomach znajomości angielskiego, staram się prowadzić zajęcia tak, by każdy mógł pogłębiać swoją wiedzę poprzez różne formy aktywizacji . Trzeba zaznaczyć, że uczestnicy bardzo chętnie się uczą i spotykają na kursie – powiedziała Angelika Fabijańska, nauczycielka prowadząca kurs języka angielskiego.

- Zajęcia są bezpłatne, cieszę się, że udało mi się dostać na kurs. Zawsze chciałam uczyć się języka angielskiego, a wcześniej nie miałam takiej możliwości. Nauka nie jest trudna, choć trochę problemów sprawia mi poprawna wymowa słówek. Mamy płytę CD z nagranymi rozmówkami, podręcznik i ćwiczenia, dzięki którym kurs jest atrakcyjniejszy. Wcześniej mieliśmy też ciekawe warsztaty rozwoju osobistego – mówiła Lilianna Koźlik z Cieplic.

Na kurs z języka niemieckiego uczęszczają cztery osoby. – Na lekcjach panuje wspaniała atmosfera. Wybrałam ten język, ponieważ mieszkamy blisko granicy z Niemcami i nieraz przydaje się znajomość słówek. Cieszę się, że są to darmowe kursy – podkreślała Krystyna z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wegańskie warsztaty

Wyzwanie dla uczniów z Karpacza

Komisja w terenie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ja 4-10-2013 10:47
a gdzie odbywają się te zajęcia?
~ja 4-10-2013 11:14
Prywatne Centrum Kształcenia Kadr, zajęcia zaczęły się we wrześniu i obejmują 40 godzin
~KK 4-10-2013 14:02
czy mozna sie jeszcze zgłosić na kurs? kto może skorzystac?
~mysiek 4-10-2013 14:18
znowu zmarnowane pieniądze podatników, bo co można się nauczyć w ciągu 40 godzin? danke, bite i hilfe? kiedy koniec tej fikcji i pseudo wspierania niepełnosprawnych ?
~Stasio 5-10-2013 0:32
Teraz jeszcze zrobita kurs jedzenia widelcem i nozem i Polak moze sie wybrac w Swiat .
~M. 17-10-2013 9:12
bardzo dobrze że orgnizują takie kursy, nie każdego stać na zapłacenie jeżeli ktoś nie chce korzystać ,to zbędne są głupie komentarze.Proszę poinformować nas kiedy jeszcze można zapisć się na taki kurs.
~WZNOWIĆ 29-10-2013 22:17
NALEŻY WZNOWIC KURS!bardzo dobrze że orgnizują takie kursy, nie każdego stać na zapłacenie jeżeli ktoś nie chce korzystać ,to zbędne są głupie komentarze.Proszę poinformować nas kiedy jeszcze można zapisć się na taki kurs

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Niebezpieczne wyzwania

GIS Day w szkole

Dzień Patrona w Lemie

Zielone warsztaty w Leroy Merlin

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
310
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%