MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Jeleniogórzanie liderami w zbiórce tworzyw

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 29 października 2008, 9:00
Aktualizacja: Sobota, 6 grudnia 2008, 18:02
Autor: Mar
Michał Kasztelan z dyplomem laureata. – To dzięki jeleniogórzanom nas doceniono – mówi prezes MPGK.
Fot. TEJO
– Nasze przedsiębiorstwo zostało wyróżnione na trwających właśnie targach Poleko tytułem Lider Zbiórki Tworzyw, konkretnie tworzywa PET z którego produkuje się butelki do napoi – mówi Michał Kasztelan, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

To już trzecia nagroda jaką to przedsiębiorstwo otrzymało za zbiórkę surowców wtórnych. Jak mówi prezes, ten tytuł to wyróżnienie dla wszystkich jeleniogórzan, którzy pilnie zapełniają kosze z butelkami. W ubiegłym roku MPGK zebrało 100 ton PET-u. – Jeśli zbierzemy 150 ton, będziemy najlepszym miastem w Polsce w przedziale od 30 do 100 tysięcy mieszkańców – dodaje Michał Kasztelan.

Prezes mówi, że do koszy – które często są przepełnione i ludzie wyrzucają butelki do ogólnych śmietników – weszłoby dwa razy więcej surowca, jeśli będziemy butelki zgniatać. – Nie zawsze nadążamy z opróżnianiem koszy, a i koszt transportu byłby mniejszy, gdyby w środku mieściło się więcej butelek – apeluje prezes Kasztelan.
Podczas targów nagrodzono też przedsiębiorstwo Izery z Lubomierza za zbiórkę opakowań szklanych oraz Zakład Recyklingu w Kostrzycy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wrzuć nakrętki – dla dzieci

Nie ma rady na wandali?

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~zenon 29-10-2008 10:40
Panie PREZES! Odgłos zgniatanego PETa wzbudza we mnie agresję! Nie zgniatam i nie będę ich zgniatał, a już nie wyobrażam sobie takiego dźwięku tuż za moim oknem 10 000 razy w ciągu doby! Takim jak Pan zawsze będzie mało, a przecież gdyby wszyscy zgnietli, to wejdzie tam 10x tyle PETów i pełen kosz sporo więcej zaważy, i trzeba będzie cięższego sprzętu do ich wywożenia, i koło się zamyka... Zostańmy przy tym, że już nie wszystko idzie do wspólnego śmietnika.
~xxx 29-10-2008 10:45
to dopiero marnotrastwo pieniędzy beznadziejne 100 ton to jest około 100 tys. złotych a zbiórka tej ilości kosztowała przynajmniej dwa razy tyle i czym tu się chwalić.
~ 29-10-2008 12:19
A może tak więcej tych pojemników- i nie będzie problemu wyrzucania butelek do śmietników ogónych
~mieszkaniec J.G. 29-10-2008 12:54
Ciekawe jakim cudem jeleniogórskie MPGK otrzymało tą nagrodę skoro nie można uzyskać pojemników do segregacji odpadów, choć są już wymagane. Panie Prezesie nie sprawozdania i przedstawiane wyniki na papierze świadczą o sukcesie lecz czyny. Będą pojenmiki -to społeczeństwo będzie segregowało odpady a może nawet zgniatać PETy.
~dfh 29-10-2008 13:04
Gratulacje
~jacky 29-10-2008 13:25
No super. Tylko gdzie te pojemniki. Mieszkam na Krasickiego i kiedyś stał tam pojemnik, zniknął jakiś rok temu, a najbliży jest 0,5km dalej, zreszta pełny. I w ten sposób udechcialo mi się ekologii.
~pis.. 29-10-2008 13:33
Uważam, że powinniśmy segregować śmieci. Z mojego dwuosobowego gospodarstwa co dwa tygodnie wywożą ok.70 litrów śmieci. Tylko 70 litrów. Na pewno źle robie albowiem wszystkie plastyki (niezależnie od rodzju) wrzucam do pojemników na PET-y. Osobno wyrzucam szkło, osobno makulaturę. Brakuje mi tylko osobnych pojemników na metale. A do Zenona - jak Ci się podobają PET-y pływające w potokach, a jak śmieci wywiezione do lasu?
~zenon 29-10-2008 15:03
PET-y pływające w potokach i śmieci wywiezione do lasu - to jest zupełnie odrębny temat. Temat rzeka zresztą! Tematem tej dyskusji jest bzdura - jaką jest robienie takiego konkursu! Bo jakie ma w nim szanse miasto, w którym jest po prostu niski poziom zakupu napojów w PETach? Zaczną ich więcej kupować, żeby się wykazać? PARANOJA! A może wystarczyłoby przywrócić kaucję i zaraz byłoby tyle samo zbieraczy PETów, co złomiarzy i innych pożytecznych zawodów... Myślę, w tą stronę trzeba iść a nie zmuszać ludzi do bezsensownych zachowań! Dlaczego w potokach nie znajdziesz ani jednej puszki po piwie?..
~zenon-re 29-10-2008 15:57
typowe malkontenctwo-symetryczne do pogody-M. Kasztelanowi-gratulacje
~albert 29-10-2008 16:02
Proponuje aby MPGK wydało dla mieszkańców jakąś pisemną instrukcję - co można wyrzucać do koszy - bo różne cuda się tam znajdują. No i należy otwarcie informować o zgniataniu PETów. W zasadzie nie końca wiadomo co można wyrzucać a co nie.
mieszkancy 29-10-2008 18:07
~Trzy grosze... 30-10-2008 2:14
gratuluje...ale sokro kosze sa przepelnione, to moze nalezy je wymienic na wiekszejezeli nie mozna ich czesciej oprozniac...a swoja droga przydalaby sie informacja co i jak nalezy segregowac i do ktorego kontenera wyrzucac... nawet plastiki nie wszystkie nadaja sie do przetworzenia...
~Sabath 30-10-2008 22:17
też nie lubię zgniatać ale jak przyjeżdżam do jelonki i słyszę codziennie ten odgłos zgniatania i tuczenia butelek to się już przyzwyczaiłem już ogłuchłem przez te chałasy,śpiewy,stuki i głośną muzykę i chyba skończę z tym mieszkaniem i wrócę do tego jednego w Jelonce

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Spódnice to kwintesencja kobiecości i elegancji w jednym

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1046
Tak
22%
Nie
72%
Nie wiem
6%