MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórzanie i mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 12:36
Aktualizacja: Wtorek, 17 grudnia 2019, 14:34
Autor: 112
Fot. Archiwum
Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic, korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa od 1 do 30 listopada 2019 roku nanieśli 82 zgłoszenia dotyczące naruszeń ładu i porządku publicznego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, wspierające policjantów w codziennej służbie. Korzystanie z aplikacji daje mieszkańcom możliwość zgłaszania miejsc, gdzie dochodzi do sytuacji, mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo. Na podstawie tych informacji, policjanci podejmują interwencje i eliminują zagrożenia. Od momentu uruchomienia tego narzędzia, cieszy się ono dużą popularnością. Mieszkańcy Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego aktywnie współpracują z Policją w zakresie stałego wzrostu poczucia bezpieczeństwa w swoim najbliższym otoczeniu.

Od 1 do 30 listopada br. do jeleniogórskich policjantów, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wpłynęły 82 zgłoszenia. Najwięcej, bo aż 33 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, 15 nieprawidłowego parkowania i 7 złej organizacji ruchu drogowego. Były również zgłoszenia dotyczące aktów wandalizmu czy grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

Policja zachęca do korzystania z tego nowoczesnego narzędzia. Warto jest zadbać o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy, poprzez nanoszenie na mapę występujących zagrożeń.

Zgłoszenia można przesyłać do Policji wykorzystując dowolny komputer, tablet lub telefon komórkowy. Intuicyjny interfejs mapy jest przyjazny dla każdego, nawet dla niewprawionego użytkownika Internetu.

Pamiętajmy jednak, że nie jest to aplikacja do zgłaszania zdarzeń wymagających natychmiastowej interwencji Policji m.in. w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Tego typu informacje powinniśmy niezwłocznie przekazywać telefonicznie pod nr 112, albo osobiście w najbliższej jednostce Policji. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie jest też narzędziem służącym do analizy stanu zagrożenia, a do wymiany informacji społeczeństwa z Policją.

Twoja reakcja na artykuł?

11
65%
Cieszy
2
12%
Dziwi
3
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy dyrektor WORD

20 lat Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa

Osiedle zmienia się

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ja 16-12-2019 16:47
Pewnie społeczniaki się cieszą, że mają swoją apkę
~aaa 16-12-2019 20:20
Jakiś link?
~ 16-12-2019 22:43
do: ~aaa (20:20)
A w google wpisać "mapa zagrożeń" nie potrafisz? Dodam, że lepiej się za to nie bierz, skoro nie umiesz, bo na mapie trzeba wiedzieć, w której części Polski leży Jelenia Góra. Jeśli nie wiesz, to nie przybliżysz sobie mapki i nie zaznaczysz miejsca zdarzenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarcie Centrum Leczenia Chorób Piersi  

Orszak Trzech Króli

Kolejny rekord WOŚP!

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Pół wieku twórczości niezwykłego artysty

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
176
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%