MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Jeleniogórzanie będą rozmawiać o dzieciach uchodźców

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 29 lutego 2016, 8:58
Aktualizacja: 9:00
Autor: Region
Fot. TKOPD w Jeleniej Górze
Jeleniogórscy przedstawiciele Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze uczestniczyli w drugim spotkaniu roboczym 24. międzynarodowej konferencji dot. praw dziecka. Spotkanie odbyło się w Görlitz w Deusscher Kindeschutzbund E.V. Ortsverband Görlitz działającym oficjalnie od 1998 roku.

- Na początek poznaliśmy placówkę i dowiedzieliśmy się o celach, misji i sposobach realizacji zadań – relacjonuje Krystyna Demkowicz, prezes Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze. - Nas szczególnie zainteresowała działalność klubiku dla matek z dziećmi poniżej wieku przedszkolnego. Spotykają się tu pod fachowym okiem instruktorki, by uczyć się rozwijać aktywność dziecka i wspólnie bezkonfliktowo bawić. Dodatkowo rodzice tych maleńkich dzieci poznają placówkę i oferowany przesz nią pełny wachlarz usług dla dzieci i rodziny, a dzieci oswajają się z otoczeniem i tym chętniej później korzystają z wszystkich możliwości – dodaje K. Demkowicz.

Podczas spotkania ustalono, że 24. Międzynarodowa Konferencja odbędzie się 5 listopada 2016 r. w Dreźnie, a jej głównym tematem będzie Praca z uchodźcami – dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami, w Saksonii, regionie Ústí nad Labem i województwie dolnośląskim. Całość rozpocznie wykład naukowy, a jego uzupełnieniem będą wystąpienia przedstawicieli każdego z trzech krajów – Polski, Czech i Niemiec.

- Ustalono, że podczas następnego spotkania roboczego, które planowane jest 26 maja 2016 r. w Dreźnie, zaprezentowany zostanie projekt planu konferencji i sposób jej sfinansowania. Ostatnie spotkanie robocze zamykające cały cykl przygotowania 24. Konferencji odbędzie się 7 września 2016 r. w Löbau. Na konferencję zapraszamy wszystkich przedstawicieli władz administracyjnych i parlamentarzystów zajmujących się problemami uchodźców i stosunkami z naszymi trzema krajami – podsumowuje K. Demkowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ćwierć wieku Teatru Maska

70 drzewek na jubileusz

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 29-02-2016 10:21
no najwyższy czas zająć się dziećmi polskimi i tylko polskimi dziećmi a nie jakimiś nachodźcami - tamtym niech pomaga soros i ameryka wraz z merkelową - to oni wywołali konflikty w afryce i cierpienie tych dzieci
~Le1k 29-02-2016 10:38
Rozumiem że te panie juz spelnily sie w swoich krajach, dzieci juz zyja w nich w dostatku z zapewnioną godną przyszloscia. Teraz te spelnione zaradne panie zrobia to samo dla potrzebujących calego świata... Hahaha... A teraz ile kosztuja te wasze debatki wyjazdy? Ile dzieci mozna by za to wykarmic... Kolejni sobie do kieszeni pod przykrywka dzieci.
~ 29-02-2016 10:47
Porównajcie zdjęcia dzieci nasze a ich ,które jest więcej wypasione z bidy ???
~mika 111 29-02-2016 12:42
Najważniejsza jest Miłość !!!Kto kocha i jest kochany , ten jest szczęśliwy !!!!
~cieplicc 29-02-2016 13:13
kino oko ...
~filutek 29-02-2016 15:36
Ile jeszcze rozmów i spotkań musi się odbyć aby coś konkretnego i właściego ustalić. Już prawie od roku spotykają się wielcy tego świata i nić z tego nie wynika. Generowane są tylko niemałe kwoty na spotkania, biesiady ,które nic nie wnoszą. Dopiero z nastaniem wiosny zaczną się prawdziwe problemy z uchodżcami.A może ktoś wpadnie na pomysł aby zakwaterować po 2 rodziny uchodżców na każdego mieszkańca Europy. To dopiero doskonały pomysł. Dla tych pań to okazja do wyjazdów, spotkań i sposobu na ciekawe spędzanie czasu.
~gluś 29-02-2016 17:35
wyjazdy na spotkania są finansowane albo ze składek członkowskich samych organizacji a zatem ich członków a często pokrywane przez członków z własnej kieszeni, konferencja jest międzynarodowa dlatego też dotyczyć może problemów wspólnych dla wszystkich krajów jakie biorą w niej udział tj. Polski Czech i Niemiec a problem Uchodźców takim właśnie jest
~ 29-02-2016 17:48
Dbajmy o swoje dzieci. Reszta nas nie interesuje. Polska dla Polaków.
~Kszychu 29-02-2016 18:05
Pięknie. Nie zapomnijmy tylko dać dodatkowych przywileji ojcom tych dzieci aby mogli dalej 'opiekować się' naszymi dziećmi.
~xx 29-02-2016 21:47
Izrael wybudował mur i nie przyjął ani jednego uchodżca z Syrii....
~do 18:05 29-02-2016 22:58
zwłaszcza córkami w wieku żony mahometa, po za tym niech usa sobie przygarna są bogaci to ich stać , to oni wywołali te wojny a zresztą chyba tak naprawdę to współpracują z islamistami a tylko udają że nie - po co ? [po to by zalać ludność dzikimi jaskiniowcami i potem pozamykać w klatkach i żeby koncerny miały niewolników
~klm 2-03-2016 20:57
Co mnie obchodzą dzieci uchodzcow,,nikt ich tu nie zapraszal,,,a jak sa tacy u nas madrzy to niech sobie do swoich domow wezma i utrzymują za swje pieniądze,,a nie od państwa chcą naszych pieniędzy dla brudasow.W Polsce jest bardzo dużo biednych dzieci i bezdonych i najpierw niech kraj zajmie się swoimi obywatelami,,,,I DUDA niech ich sobie wezmie do siebie ,i MELKER KTORA ICH TAK ZAPRASZALA NIE MA DZIECI TO BEDZIE MIEC,,,,POLACY POTRZEBUJA POMOCY,,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Medale dla zasłużonych

Droga jak nowa

Postawią kolejny maszt?

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
334
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%