MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Jeleniogórzanie alarmują: Boksy toną w śmieciach!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 stycznia 2014, 6:44
Aktualizacja: Piątek, 10 stycznia 2014, 7:22
Autor: Mea
Fot. Mea
– W wielu miejscach tereny przy kontenerach wyglądają jak małe wysypiska – alarmują Czytelnicy. – Mieszkańcom często nie chce się wrzucić worka ze śmieciami do pojemników lub nie mają klucza do boksu i zostawiają worki obok – mówi Zbigniew Rzońca, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

Mieszkańcy centrum miasta zwracają uwagę na rosnący problem odpadów obok śmietników. Między ul. Piłsudskiego i ul. Bankową, czyli w samym centrum miasta, przy dużym kontenerze na zmieszane odpady leżą słoiki, plastikowe butelki, stare fotele, materace, papiery. Tak jest przy ul. Ptasiej, na Wzgórzu Grota-Roweckiego...

– Kontenery są przepełnione, więc część osób zostawia odpadki obok i wiatr roznosi je po okolicy. Widać, że mieszkańcy segregują śmieci np. pojemnik na plastiki jest już przepełniony, mógłby więc być częściej opróżniany – mówiła Grażyna Micek, mieszkanka Wzgórza Grota-Roweckiego.

Podobną sytuację zaobserwowali mieszkańcy ul. Wzgórza Wandy, gdzie takie wysypisko znajduje się tuż obok cmentarza żydowskiego. – Fatalnie to wygląda. Stoi pięć kontenerów na różne odpadki, a wokół leży pełno śmieci. Ludzie wyrzucają je, gdzie popadnie. Pracownicy opróżniający pojemniki powinni uprzątnąć również teren wokół nich – podkreśla Wojciech Nowak, mieszkaniec okolic Wzgórza Wandy.

Rzecznik MPGK wyjaśnia, że pracownicy robią co w ich mocy, by teren przy pojemnikach był uprzątnięty. – Pracownicy powinni zabierać również odpady leżące obok śmietników. Jeżeli problem jest duży mieszkańcy mogą zgłosić go do nas. Niestety zauważyłem, że na osiedlach, gdzie boksy na pojemniki są zamykane, część mieszkańców już zgubiła do nich klucze i zostawia worki ze śmieciami obok. Również osoby zbierające papier, czy puszki często przewracają pojemniki wysypując ich zawartość. Stąd problem „dzikich wysypisk” – mówił Zbigniew Rzońca.

- Warto podkreślić, że częstotliwość wywozu odpadów ustalają urzędy miast i gmin. By kontenery nie były przepełnione należy też pamiętać o odpowiednim zgniataniu np. plastikowych butelek czy kartonów. Zaznaczę jednak, że mieszkańcy Jeleniej Góry dobrze segregują śmieci w porównaniu do innych miejscowości – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rodzinna wystawa

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (74) Dodaj komentarz

~xxx 9-01-2014 7:03
Akurat zdjecia zrobione przy ulicy Piłsudskiego to smietnik nie jest zamykany na klucz... tylko sie niechce reki podniesc syfiarze oraz smieciarze wyciagaja na ziemie i szukaja pozywienia takie NIEDZWIEDZIE
~ 9-01-2014 7:19
A kto by tam dogladal takie p...ly.ONI PANY mysla intensywnie jak nam podnosic podatki
~ 9-01-2014 7:24
I wydawac, ZEZWOLENIA,POZWOLENIA,ZASWIADCZENIA,OSWIADCZENIA.Bo my,dorosli ludzie to jestesmy durne.
~ 9-01-2014 7:34
Należy podnieść cen y. U nas to jedyna metoda.
~kkk 9-01-2014 7:46
jestem ciekawa kto wymyślił pojemnik na papier. Chyba ktoś mało myślący. Ja mam problem,żeby zmieścić karton po Pizzy familijnej.A jak ktoś kupi telewizor 50calowy.
~DIL 9-01-2014 7:50
Ludzie są leniwi, wyrzucają śmieci gdzie popadnie, a potem maja pretensje. Szkoda gadać. Jeleniogórzanie to flejtuchy!
~łubudubutoja 9-01-2014 7:52
kkk to se karton chowasz w domu bo w czym go zawieziesz do naprawy jak nawali po 9 mc.
~jg24jg 9-01-2014 8:02
Podobnie jest na Zabobrzu - Komedy Trzcińskiego gdzie niewywiezione śmieci leżą od ponad dwóch tygodni !!!
~Tomaszek 9-01-2014 8:05
Na zdjęciach widać że syf rbią sami mieszkańcy a później jeszcze mają pretensje. Jak by każdy patrł na siebie, to bałaganu by nie bylo a tu nawte łóżka całe wypierniczone!
~Mirek F. 9-01-2014 8:05
kkk: karton się rwie kobieto i zganiata, a nie tak wrzuca cały. Zdurniałaś babo?!
~....i.... 9-01-2014 8:24
segregacja smieci???po co??ostatnio na ul.mickiewicza bylem swiadkiem jak wrzucano smieci z osobnych pojemnikow sluzacych segregacji do jednej smieciarki:)))za co w takim razie placimy???
~Pani Dyr. 9-01-2014 8:40
Drodzy Emeryci zanim wybierzecie się na Warsztaty Kulinarne, które mają się odbyć w " Mechaniku" dnia 11.01.14 r. dobrze się zastanówcie - Przełomowa decyzja prokuratora generalnego. Andrzej Seremet chce bronić emerytów przed naciągaczami wciskającymi im np. garnki za 5 tys. zł – informuje "Gazeta Wyborcza". Według szacunków rzecznika praw obywatelskich Ireny Lipowicz co roku naciąganych jest nawet kilkadziesiąt tysięcy starszych osób. Najgłośniejsze historie dotyczą zakupu zestawu garnków za ponad 5 tys. zł. Andrzej Seremet wypowiedział wojnę temu procederowi. W rozesłanych prokuratorom apelacyjnym zaleceniach nakazał poważne traktowanie zwłaszcza tych spraw, w których poszkodowanymi są osoby starsze lub nieporadne życiowo.
~18 sqandal 9-01-2014 8:43
..... problem smieci zaczoł narastać jak rozpoczeła się ta segregacja ( okazja do podwyżki ) teraz nalezy zadbac zeby to jakoś unormować bo przepisy sa dobre tylko wykonanie liche tak jak u mieszkanców tak i Tych odpowiedzialnych za wywóz. Narzekajmy , pracujmy , plaćmy wyższe stawki .... a dojdziemy , ano wlasnie końca tej śmieciowej zawieruchy nie widać .
~Sar 9-01-2014 8:52
Kontenery są przepełnione, więc część osób zostawia odpadki, worki obok. Gdyby lenie z MPGK zabierali worki leżące obok pełnych pojemników, nie byłoby takiego syfu. Np dzisiaj rano, koło mnie opróżnili pojemnik, a pozostawili 6 dużych worków, które leżały ładnie spakowane obok. Te worki zaraz rozszarpią zwierzęta i zrobi się bałagan. Oczywiście worki umieściłem w koszu, ale przez to jest już w części zajęty i do następnego odbioru nieczystości pewnie znowu przepełni się.
~PAWEŁ 9-01-2014 8:57
to samo jest w Szklarskiej Porębie na ul Małej! Mamy boksy, ale są tak małe a ludzie wyrzucają do nich wszystko! Jak to się ima segregacji? Zero kontroli, zero kar! Nawet w Japonii tak się nie da! LUDZIE TO DZICZ!
~maciek12 9-01-2014 8:59
na Drucianej też jest taki SYFFFFFFFFFF
~ 9-01-2014 9:18
Kiedy doczekamy się reportażu z wysypiska i sortowni recyklingu kto kupuje segregowane smieci i zaile.
~cała prawda 9-01-2014 9:33
Ludzie placicie jak za segregowane a smiecicie ze szok. Kamery zainstlalowac i karac wygodnisie i wygodnisiow !!!
~DEVILEK 9-01-2014 9:47
A przepisy sanitarne oraz budowlane wyraźnie określają lokalizację pojemników na odpady, że teren powinien być utwardzony itp itd ... dezynfekcja pojemników też obowiązuje firmę odbierającą odpady itp itd ... Co na to Urząd Miasta Jelenia Góra, któremu notabene płacimy i który nomen omen płaci kom-sim 'owi za wywóz i utrzymanie gospodarki odpadami? Co na to p pRezydent? bo ostatnio go nie słychać? z wakacji świątecznych jeszcze nie wrócił ? a Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna co na to ??
~ 9-01-2014 9:48
Najlepiej zrobili na ul Okrzei.Był ciagły problem z przepełnionym i nie opróżnianym pojemnikiem na plastiki to po prostu został on zabrany z podwórka. I już po problemie.
Vikusia 9-01-2014 9:50
Oto Polska wlasnie. Jak to dobrze ze wyjechalam daleko z tego smietnika. Powiem wam dlaczego tak macie: Bo sami tak sobie robicie, bo tacy po prostu jestescie.
~ 9-01-2014 9:51
na Tkackiej jest za mało pojemników na odpady
~DEVILEK 9-01-2014 9:59
Poza tym w czym problem? Mamy w mieście tzw Straż Miejską ! Niech przymusi właściciela terenu do posprzątania, nałoży mandaty lub skieruje sprawę do sądu! Przecież jest to m.in rola i zadanie straży miejskiej!
~ 9-01-2014 10:24
Polsko...alkoholem i smieciami plynaca! quo vadis? Zalegalizujcie Marysie; ja sie najaracie, bedziecie mieli ponoc (tak twierdza znawcy narkotykow na Jelonce) dobre humory i smieci nie beda wam przeszkadzac.Temat ten prosze poruszyc w debatach o ustawie smieciowej.
~ 9-01-2014 10:25
PS wpis z 09:50 byl autorstwa niejekiej Mileny, ktora depcze mi po pietach. Chyba mnie kocha, czy cös.
~ 9-01-2014 10:36
Sam widziałem akcję opróżniania kontenerów śmieciowych przez pracowników MPGK na Os. XX lecia: panowie wykiprowali śmietniki ale już syf wokół nich pozostał a jak się jednemu "niechcący" worek ze smieciami rozwalił, to po prostu noga odgarnął odpady od auta na boki i radosnie wsiadł do smieciarki i poooojechali robć bajzel dalej. może ktos by się tak przyjrzał ich pracy bo ręce odpadają......
~Wies 9-01-2014 10:52
Ciekawe kto mam tak nasmiecil? moze niemcy ?
~ 9-01-2014 10:56
Widziano na Zaborzu nocą ciężarówkę na niemieckich blachach która wiozła śmieci (w woroch i luzem). Wszystko jest możliwe, trzeba by sprwadzić te śmieci dokładnie.
~kkk 9-01-2014 11:00
ja wiem, że karton się zgniata, ale rwać go na kawałeczki to przesada. nie potrafimy się uczyć od innych, mądrzejszych. w niemczech wszystkie butelki są zwrotne, są do tego specjalne automaty. a papier i kartony wyrzuca się do dużych kontenerów z otwieraną klapą.
~oko 9-01-2014 11:26
tylko .... zamykaja smietniki kazdy ma placic jak zadeklarowal od osoby a nie pojemnika a gdzie wyrzuci ... to nie wazne ... tak na marginesie to te zolte [plastik,metal] najszybciej sie zapelniaja ... postawic dwa lub czesciej oprozniac ot filozofia ---
~Kiki2 9-01-2014 11:38
zdjęcie 21 - widać że to po sylwestrze ;) przed moim domem na ulicy też taki syf zostawili "imprezowicze" ale co miała czekać? na kogo? posprzątałam i po problemie - jaki gospodarz takie obejście :)
~ojojoj 9-01-2014 11:38
Ustawę śmieciową wprowadzono po to, między innymi, aby wszyscy płacili za odpady. Nikomu by się nie opłacało wyrzucać śmieci gdzie popadnie, bo i tak za nie zapłacił. Jak to często bywa, znowu nic z tego nie wyszło. Polacy jak nie płacili, tak nie płacą. Na moim osiedlu, ci co nie płacili, w dalszym ciągu podrzucają swoje śmieci innym I czują się bezkarni. Tych co to płacą abonament RTV i inne należności mają za f...rów. f...rami, moim zdaniem, jest rząd i cała administracja. Nie umieją się uporać z takimi błahostkami A w głowie im tylko ponowne dostanie się na stołki po wyborach. .... by to….
~ 9-01-2014 11:40
a za wlascicieli pieskow srajacych po miescie kiedy szanowna straz sie ruszy tak wam ciezko lepiej kierowcow karac a smierdzacego tematu nie ruszac cale miasto zesrane od wizytowka jeleniej wstyd!!!!!!!!!!
~ 9-01-2014 11:51
Odczepie się od piesków! Sprzątajcie lepiej po sobie ;/
~do 10:56 9-01-2014 12:05
A gdzie jest Zaborze? Borze iglasty. Widzisz i cicho siedzisz.Nawet nie grzmisz.
~160 9-01-2014 12:10
Sama nigdy literki nie zjadła? To co sie głupkowato dziwuje?
~ 9-01-2014 12:14
W większości dzielnic nie wspominając o obrzeżach Jeleniej Góry jest za mało pojemników na odpady. Śmieci u nas są drogie nawet najdroższe pojemniki miały być bez płatne i są bo na dzień dzisiejszy pojemników ciągle brakuje nie którzy piszą o podniesieniu ceny za śmieci a efekt tak wyglądającej Jeleniej i okolic jest taki że właśnie za śmieci ceny są za drogie i dlatego wszyscy podrzucają gdzie się da a efekty są widoczne na zdjęciach wyżej pokazanych....
~gadajo 9-01-2014 12:18
Do 10:52- byc moze Niemcy nasmiecili. Razem z Ruskimi, c...nami (moze nawet z ruskimi c...nami!), i Zydami. Przyjechali-wywalili kupe smieci i pojechali dalej. Bo przeciez Polacy to inteligentny i fajny narod. Nigdy nie robia takich rzeczy. A inni sa zawsze tacy-siacy. Byc moze nawet przyjechal jeszcze Pan Zawila i ta druga Pani blond z ratusza. Oni tez potrafia smiecic.Tak gadajo na wsi.
~ 9-01-2014 12:20
JESZCZE TROCHE I W TYM KRAJU LUDZIE ŚMIECI BĄDĄ ZJADALI I PROBLEM WYWOZU SAM SIĘ ROZWIĄŻE, ZOBACZYCIE.
~do 12:18 9-01-2014 12:33
Helga, ja wszystko rozumiem, ale ileż lat mozna pisać w kółko ten sam nudny (w dodatku średnio śmieszny) tekst o tych twoich c...nach i ruskich? No powiedz ile lat? Nie stać cie na nic oryginalnego? Weź sie w garść i coś wykombinuj, albo w necie znajdź jeśli sie wypaliłaś, ale liości: NIE PRZYNUDZAJ!!!!!!
~ 9-01-2014 12:35
Na Wyczółkowskiego 30 Smietnisko jak w Trzecim świecie,Panowie opróżnią tylko kontenery (3 szt) a syf wokoło już ich nie interesuje
~ 9-01-2014 12:36
Przepraszam ,owe śmietnisko jest przy bloku Wyczółkowskiego 36
~Randy Marsch 9-01-2014 12:39
Zapomnieliście dodać, że dla Niemców śmieci to towar. Sprzedają to potem np. do polskich cementowni, które nie mogą się doprosić o plastik i gumę od rodzimych odbiorców. Po co mają nam wozić za darmo skoro sami chcemy brać i płacić??
~ 9-01-2014 12:51
wystarczy sprawdzic osoby zameldowane i złozone dektaracje i jest sprawa jasna kto umieszcz opłaty za smieci a kto jest nieuczciwy i wynosi smieci do sąsiada jakie to proste i sa wplywy do konsorcjum i wszyscy placimy mniej
~ 9-01-2014 13:00
Bynajmniej nie mialam zamiaru byc dowcipna. To trudny, smutny i smierdzacy temat. Jesli wyszlo bardzo fajnie- NO TO FAJNIE!!!!!
~Junak 9-01-2014 13:17
to czemu śmieci nie zabieracie?????????????????
~emera 9-01-2014 13:42
Jeżeli są śmieci to firma od wywozu niech zepnie d..... i wywiezie. Proste. W końcu za to biorą pieniądze. Na Tkackiej zabierają śmieci tylko spod nr 5, a pod 17 "Sajgon" tak jest od tygodni. Nastawiali pod budynkami małe pojemniki nie wiadomo po co. W starym systemie chodziło wszystko jak w zegarku. Były 2 grupy kontenerów i to w zupełności starczało. Proponuje aby zmienić nazwę ulicy z Tkackiej na Kubełkową. Poza tym wypadałoby utwardzić miejsca pod kontenery. To chyba jest obowiązek miasta.
~gucio 555 9-01-2014 13:50
wszystko od czasu nienormalnej ustawy śmieciowej! twórcy tej ustawy zamiast opływać w hołdzie powinni być ukarani, cała Polska tonie w śmieciach. Brawo dla tych którzy przyklasnęli i wprowadzili w życie a do tego zarobili !a te śmietniki zamykane, to dopiero głupota
~ 9-01-2014 13:55
Vikusia, jak sama napisałaś rodzice przed laty wywieźli cię do Niemiec i jesteś im wdzięczna za to. Jednak kobiecino nie możesz żyć bez problemów Jeleniej Góry. Komentujesz niemal każdy temat wychwalając pod niebiosa germańskie porządki... a jednocześnie widać, że dusza wyje ci z tęsknoty za brudem i marnością miasta rodzinnego, które pamiętasz z zamierzchłych czasów. My żyjemy jednak tu i teraz więc nie czyń sobie więcej krzywdy kobieto. Nasz brud jest naszym brudem i w końcu poradzimy sobie z nim. Niemcom zajęło to wieki, my damy radę na pewno szybciej. A wszystkich malkontentom polecam wizyty terapeutyczne u Vikusi :D
Innaa 9-01-2014 14:32
Do.... autora postu z 13:53. Masz rację w tym , co napisałeś)aś. Z kim bym nie rozmawiała to potwierdza ,że tęskni się latami za swoim rodzinnym miastem( a tym bardziej, gdy mieszka się poza jego granicami). Jeszcze kilka lat temu,gdy widziałam autobusy jadące do Jeleniej łzy cisnęły mi się do oczu. Ale z czasem to mija.Dziwi mnie fakt,że wyjeżdżając w wieku 10 lat można aż tak tęsknić- za czym?- zdaniem jej rodziców było bardzo negatywnym doświadczeniem.
~ 9-01-2014 14:40
Brud, syf przy kontenerach róg ulic Orzeszkowej - Podleśna !!!!!!!!!!!!
~ 9-01-2014 14:46
Aj tam, aj tam Olbrychski jest już stary i czasami bredzi ;))) Prawda jest taka, że lepiej mieć bogatych sąsiadów niż biednych! :D A powodzi nikomu nie zazdościmy ;P
~ 9-01-2014 14:46
Dziekuje za wynurzenia. Sprostuje: nie tesknie, nie placze, nie ogladam sie za autobusami. Ciesze sie, ze nie mieszkam w Polsce. JA SIE DZIWIE, JAK TAM U WAS JEST.To wszystko.
~ 9-01-2014 14:46
Do kontenerów przy ulicy Podleśnej-Orzeszkowej widziałem jak zapełniał je kierowca samochodu terenowego z napisem Willa Nowa, zastanawiałem się czy nie ma kontenerów w pobliżu tegoż pensjonatu, musiał je wieżć 3 km, czy woli koło siebie mieć czysto !!
~Leon Zaw 9-01-2014 14:58
emera: sam d… zepnij cwaniaku. Myślisz, że tam, gdziw zrobisz syf, inni maja obowiązek sprzątać?! Ciekawe, gdzie ty, cwaniaczku pracujesz. pewnie kibli pilnujesz, albo śpisz do wieczora, bo jesteś na kuroniówce.
~!!!! 9-01-2014 14:59
Zapraszam na teren giełdy i obrzeża ,rowy mel.
~ 9-01-2014 15:04
Viki, nie pozuj na pierwszą "dziwę" Jeleniej Góry ;) A tak po prawdzie to śmieszne są twoje wynurzenia. Wracając jednak do tematu, to nakazałabym posłom, którzy uchwalili tego gniota śmieciowego na codzienne trzygodzinne sprzątanie śmietnisk!
~$$$ 9-01-2014 16:02
Teraz choło.a pokazuje jak segreguje się śmiecie sami srają gdzie popadnie a pretensje do firm sprzątających
~Boss 9-01-2014 18:03
PRZYPOMINAM ŻE WCZEŚNIEJ ORGANIZACJĄ WYWOZU ŚMIECI ZAJMOWAŁY SIĘ FIRMY SPECJALISTYCZNE DZISIAJ ORGANIZACJĄ WYWOZU ŚMIECI ZAJMUJĄ SIĘ SUPER SPECJALIŚCI Z RATUSZA MIANOWANI Z KLUCZA PARTYJNEGO PODOBNEJ KLASY SPECJALIŚCI NADZOROWALI BUDOWĘ TERM I ZAMIAST 40 WYSZŁO 70 MILIONÓW DWA LATA PO TERMINIE WIĘC BĄDŹMY DOBREJ MYŚLI JAK BĘDZIEMY PŁACIĆ 100 ZŁ OD OSOBY TO ZA 5 LAT BĘDZIE OK NO I JESZCZE JEDNO CHODZILI TACY SYMPATYCZNI LUDZIE ZBIERALI PODPISY ZA ODWOŁANIEM RADY I PREZYDENTA PODPISAŁEŚ SIĘ JEDEN Z DRUGIM I TRZECIM ?JA SIĘ PODPISAŁEM TYLKO SZKODA ŻE TERAZ CIERPIĘ PRZEZ LUDZI KTÓRZY TEGO NIE ZROBILI
~12654 9-01-2014 18:52
Osiedle XX-lecia śmietnik usytuowany przy kiosku koło przystanku MZK i PKS w stronę Karpacza i co? I jeden wielki B...DEL. Nie dość że pełne kontenery to jeszcze jeden z drugim powyrzucał stare meble które nie wiadomo jak długo jeszcze będą stały. Owszem ktoś powie że jest tzw. harmonogram wywózki przedmiotów wielkogabarytowych. A ja się pytam co ma zrobić ktoś, kto zafundował sobie nowe meble i nie ma w domu miejsca aby przechowywać te stare jeszcze przez pół roku (bo taka jest częstotliwość wywózki). Pewnie można zapłacić za ich wywózkę tylko ile w końcu można płacić za wszystko.
~ 9-01-2014 19:10
160. alkoholu nie pijam, marychy nie jaram ( jedno i drugie to domena....świata lekarskiego -swego czasu pan pediatra syn dawnej znanej pani dr 2 auta pod wpływem koniaczkow pozyskanych chyba w ramach wdzięcznośći od pacjentów rozp.),pomimo wieku pojęłam zasady segregacji śmieci. Pismo przewodnie jak to robić przed nos, dwie pary rowerów na nos i heja, segreguję. Niosę , patrzę a tu wylla dla śmieci pobudowana,że no. Paczę i paczę a tu połowy pojemników na ony segregowane śmieci nie ma,podrzucam więc sąsiedniej lokalizacji śmietnikowej,która ony pojemniki posiadała bo szkoda było mi mojej segregacji .A tu huzia na józia właściciele owej śmietnikowni mnie gonią .Ledwiem ż życiem uszłam.A w naszej śmitnikowni zamykanej na klucz śmieci smętnie oczekują na wyzwolenie z więzienia .
~cieplik to j 9-01-2014 19:18
Nam też podrzucają plastyki,choć mają umowy,myślą że jak nie oddadzą plastyku to mniej zapłacą,i tak płacą,ale ciemnota była i panuje,nawet i w tej kwestii na ul. Malinnik.
~dość 9-01-2014 19:18
Tak czytam i czytam od kilku dni różne fora w Jelonce i wciąż trafiam na tą samą osobę. Osoba ta niby z naszego terenu wyjechała za chlebem i.........oczywiście wszystkie rozumy zjadła. Więc posłuchaj mnie przestań robić wpisy bo nie dotyczą Cię już nasze problemy . Krytykowanie i wyśmiewanie naszego miasta jest z Twojej strony nie taktem. Tym się od Ciebie różnimy że nadal borykamy się pewnymi problemami ale to nasze problemy . Żaden z nas nie uciekł z Polski bo w przeciwieństwie do Ciebie dajemy sobie świetnie tu radę. Nikt nie pojechał do Niemiec myć tyłków za kasę , nikt z nas nie jest prostakiem który 3 dni poza krajem robi wpisy wy to hołota ja pani . Jeszcze raz Ci powtarzam jeśli jesteś inteligentną osobą w Polsce bidy nie klepiesz a na pewno popychadłem . Daruj sobie wpisy 160
~ 9-01-2014 19:43
Jak czytam wpisy u nas w Niemczech to od razu kojarzy mi się treść mowy mądrej osoby " przyczepiło się ..... do okrętu i krzyczy płyniemy " !!!
~ 9-01-2014 20:02
Chcecie zobaczyć prawdziwy burdel śmieciowy, zapraszam na drogę polną łączącą ulicę Głowackiego i Mickiewicza,za ogródkami działkowymi Chemika, krajobraz wysypiska to mało, zapraszam tam szczególnie Straż Miejską jest tam dla niej robota !!! Panie Zawiła pogoń SM do roboty dla której powstała, radary to domena innych służb !!!!!
~danar 9-01-2014 20:10
Ach, jak przyjemnie mieszkać w centrum uzdrowiska w otoczeniu śmieci i spalin samochodowych! Może wreszcie jacyś "zieloni" tym się zajmą? Co? "Zieloni" nie tacy zieloni, wiedzą jak się ustawić z wiatrem? No cóż, bardziej zależy im na żabach niż na ludziach!
~ 9-01-2014 21:34
Wiekszosc bajzlu zawdziecza sie ludziom. Lenistwo i niestarannosc. Po co podnosic klape kontenera i wrzucic worek gdzie trzeba i zamknac, nie, klada lub rzucaja obok, dalej "jubilerzy" robia rozpiz workow i wyciagaja skarby, co sie nie nadaje odkladaja obok i tak zostawiaja, dalej wiatr i syf gotowy. Widzialem sam na Noskowskiego jak "jubiler" przewrocil kontener z papierami pogrzebal w nim i tak zostawil odchodzac. Kiedy krzyknalem z balkonu ,wrocil i z nerwami postawil go trzaskajac ze zlosci wiekiem kontenera. Gdyby nie zwrocenie uwagi tak by zostawil rozpierduche i poszedl. Tak postepuje wiekszosc z Kloszardow. To nie tedy droga.
~ 9-01-2014 22:01
Od kiedy zmieniono prawo polska zaczyna tonąć w śmieciach, aż strach pomyśleć co będzie za rok dwa, skoro w ta błyskawicznym tempie miasta zarosły brudem, niedłygo będziemy żyli jak w egipcie, śmieci przez okno, ścieki za dom i już
~ 9-01-2014 22:13
NIEKTÓRYM PISZĄCYM TUTAJ NALEŻAŁO BY WYTOCZYĆ PROCES. MYŚLOWY.
~gowa 9-01-2014 23:18
Wyjeżdżałam z Polski we wrześniu sprawa odbioru śmieci nie była rozwią- zana. Teraz przyjechałam w dalszym ciągu jest to samo. Na ulicy Spółdzielczej nie ma pojemników do segregacji śmieci. Do tej pory był chociaż pojemnik druciany na odpady plastikowe, ale już go nie ma bo przyjechali i zabrali.Rozdano nam wykazy gdzie są i kiedy będą opróżniane pojemniki ale obeszłam miejsca tam opisane - a tam nie ma żadnych pojemnikow do segregacji.
~ 9-01-2014 23:21
160. wiem z literatury,że niemcy to naród praktyczny(vide Opowiadania T.Borowskiego)...z niczego zrobić coś....ale,żeby az tak bardzo aby żreć śmieci.....z twoich postów wynika ,że U WAS w niemcach nikt śmieci nie wyrzuca więc co,żżera je, bo niemcy są eko i oprócz tego co pisał Borowski, śmieci na pewno nie palą...
Innaa 10-01-2014 9:22
160. Ręce opadają, gdy się czyta te twoje.....komentarze. Rozumiem, że dowartościowujesz się szkalując kogo się tylko da.... W Jeleniej mam rodziców, którzy są starszymi osobami i schorowanymi, więc daruj sobie te złośliwości pod moim adresem.
~ 10-01-2014 14:02
Inna, nie miej złudzeń, to miejsce to basen z piraniami.
~ 11-01-2014 12:46
osobo Innaa-gdzie kto was szkaluje?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

A mury runą...

Przedszkole ma się dobrze

Coraz więcej w mieście stojaków dla rowerów

Polsko–czeski Poranek Rodzinny w niedzielę

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
816
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%