MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórskie przedszkolaki w programie „Alfa”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 29 października 2016, 9:37
Aktualizacja: 9:38
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
W kolejnym jeleniogórskim przedszkolu odbyło się spotkanie w ramach wojewódzkiego programu edukacyjnego pn. „ALFA”, ukierunkowanego na podnoszenie świadomości i kształtowanie pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

W Miejskim Przedszkolu nr 13 zajęcia przeprowadziła st. sierż. Beata Sosulska – Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z asp. Marcinem Maciejewskim.

Dzieci, jak się okazało, wykazywały dużą wiedzą w zakresie omawianych zagadnień. Chętnie też przyswajały wiedzę dotyczącą m.in. tego jak zachować się, gdy usłyszą strzały czy też, gdy zauważą jakiś podejrzany pakunek. Pomagała im w tym kolorowa tablica obrazująca poszczególne sytuacje. Dzieci wcieliły się też w rolę policjanta przyjmującego zgłoszenie i osoby, która znalazła pozostawioną, podejrzaną torbę. W ten sposób mogły m.in. utrwalić wiedzę o tym, jakie informacje należy w sytuacji zagrożenia przekazać służbom.

Ponadto policjanci poruszyli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze, zwłaszcza podkreślali znaczenie noszenia elementów odblaskowych. Po zajęciach teoretycznych przedszkolaki wyposażone w kamizelki odblaskowe poszły się w teren, aby przećwiczyć umiejętności nabyte podczas spotkania z policjantami

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zatrzymany z narkotykami

Wypadek przy sądzie

Areszt dla pirata

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Poszukiwany spowodował kolizję z radiowozem

Paliły się dwa pustostany

Stop marginalizacji średnich miast

Konopie indyjskie w mieszkaniu i marihuana

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
697
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%