MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Jeleniogórskie pomysły na eksport

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 24 marca 2011, 8:14
Aktualizacja: 8:14
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Radny miejski Wojciech Chadży, nadkom. Bogumił Kotowski z policji i Mariusz Synówka od lat zajmujący się bezpieczeństwem dzieci i młodzieży gościli w Polanicy Zdroju, gdzie wymieniali się doświadczeniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Był to pierwszy krok nowej współpracy Jelenia Góra – Polanica Zdrój.

Dla gospodarzy Bogumił Kotowski przygotował prezentacje akcji przeprowadzonych przez jeleniogórską policję. Mówił m.in. o współpracy transgranicznej i patrolach narciarskich. Nie zabrakło informacji o wspólnych akcjach policji i Mariusza Synówki, prezesa Fundacji Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga. Między innymi o tabliczkach, które zawisły przy wielu przejściach dla pieszych „Tylko na zielonym dajesz przykład dzieciom”, działaniach prewencyjnych i profilaktycznych w szkołach i przedszkolach połączonych z rozdawaniem odblaskowych kamizelek, szkoleniach młodzieży z zakresu pomocy przedmedycznej i wielu innych.

– Był to pierwszy krok dalszej współpracy. Zapadła decyzja, że wspólnie będziemy prowadzić różne działania, w tym organizować spotkania z przedstawicielami komisji bezpieczeństwa również z innych miast i gmin powiatu kłodzkiego. Chcemy stworzyć płaszczyznę wymiany informacji między jednostkami samorządowymi i organizacjami pozarządowymi, które czasami sąsiadują o miedzę i nic o sobie nie wiedzą. Będzie to wymiana doświadczeń i partnerskie podglądaniem własnej pracy. Jelenią Górę i Polanicę Zdrój bardzo wiele bowiem łączy, jak np. charakter uzdrowiskowy i turystyczny oraz fakt, że jesteśmy rejonami przygranicznymi i górskimi – mówi Mariusz Synówka.

Kłodzka policja już zapowiedziała, że w swoim powiecie wykorzysta kilka z pomysłów akcji przeprowadzonych na terenie powiatu jeleniogórskiego, w tym m.in. tabliczki „Tylko na zielonym...”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zawyją syreny

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Co nowego w Gryfowie?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 24-03-2011 9:19
tylko nie ma jak dojechac do tej Polanicy,masakra
~Serwo 24-03-2011 10:42
Pomiędzy Polanicą a Jelenia Górą jest ogromna przepaść w porządkach ,ladzie a zwlaszcza czystości - Polanica już po lekkim wyschnieciu sniegu byla cala pozamiatana i posprzatana ,ostatnio spłukiwano chodniki- a u nas p.prezydent tego nie widzi nawet głowne "reprezantacyjne " ulice maja nie usunięty piasek nie mowiąc o pozapychanych kratakach sciekowych- Ale , jaki pan taki kram.
~rychu 24-03-2011 16:17
No wreszcie:) Dawno Pan Mariana nie widzieliśmy.
~radca 25-03-2011 20:21
Ludzie tylko nie eksportujcie naszych pomysłw ,bo Polska padnie !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odkryj Dolny Śląsk

Rusza remont alei Wojska Polskiego – jaka w tym czasie organizacja ruchu?

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Znowu auto na chodniku

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
695
Tak
20%
Nie
76%
Nie wiem
5%