MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Jeleniogórskie pogotowie ratunkowe nagrodzone

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 17 grudnia 2011, 9:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: Angela
Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze wraz z partnerami z Grupy Eurex Ratownictwo Medyczne (pogotowiem z Liberca i szpitalem ze Zgorzelca) otrzymało ,,Nagrodę Euroregionu Nysa 2011” za najlepsze działania w dziedzinie bezpieczeństwa i zdrowia publicznego.

- Ta nagroda była dla nas miłym zaskoczeniem. Doceniono całokształt naszej pracy. Nasza współpraca między trzema instytucjami rozpoczęła się w 2008 roku. Jesteśmy prężnie działającą grupą i przez te trzy lata udało nam się sporo wspólnie zrobić. Było wiele wspólnych konferencji, dużych ćwiczeń, braliśmy udział w stażach wymiennych, wspólnie kupowaliśmy sprzęt i wyposażenie.

– Wydaliśmy też słowniki polsko-czeski i polsko-niemiecki, ze słownictwem medycznym, skierowane do personelu, dzięki którym mogliśmy się jeszcze lepiej porozumiewać i rozumieć się z ratownikami z Czech i Niemiec. Wprowadziliśmy też wspólne oznakowanie, włącznie z identyfikatorami w trzech językach i przygotowaliśmy formularz przekazywania informacji pomiędzy dyspozytorami – wymienia Dariusz Kłos, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Promowanie zabytków techniki

Poszły konie na Śnieżkę

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 17-12-2011 9:21
Wielkie gratulacje!!!
~ 17-12-2011 10:11
taaaaa ale żeby jeleniogórski SOR przyjął na oddział to trza się chyba na ulicy położyć GWIZDY i jeszcze raz GWIZDY!!!!
~rodriguez 17-12-2011 10:30
Dobra ale nie myl pogotowia ratunkowego ze szpitalem, bo to dwie oddzielne \"firmy\"
~ 17-12-2011 10:49
brawo! Trzeba przyznać, że nasz pogotowie jest nawet dość szybkie.
~#$^ 17-12-2011 11:14
Zgadzam się, że nasze pogotowie jest bardzo szybkie i ratownicy w nim pracujący są wspaniałymi ludźmi.tylko to że zespołów na dyżurze jest tyle ile wszyscy dobrze wiemy, miasto jest w większości zakorkowane więc trudno wymagać od zespołu aby pojawiało się na miejscu zaraz tuż po zakończeniu rozmowy z dyspozytorem pogotowia.Serdeczne życzenia dla całego naszego POGOTOWIA RATUNKOWEGO!!!!
~OBYWATEL 17-12-2011 11:20
Tylko Boże uchroń by Łuzniak maczał swe brudne doniczkowe łapy z mafią westernową i Beatką B. bo szlag trafi to co było zrobione do tej pory. A SOR JAKI JEST TO KAŻDY WIDZI, TO ODRĘBNA INSTYTUCJA, ZARZĄDZANA PRZEZ BEATKĘ B. WRAZ Z EKIPĄ WESTERNOWĄ TO INACZEJ TAM NIE BĘDZIE. Droga redakcjo jak wytniecie ten komentarz to znak że jesteście też skorumpowani z ekipą westernową i trafiają was niewygodne komentarze, jesteście wtedy klakierami a nie prawdziwymi dziennikarzami. We wczorajszych komentarzach wykazaliście się iście komunistyczną wprawą w cenzurowaniu tego co się pisze. Nie były to wulgaryzmy. Była to prawda. Nie zniżajcie się zatem do roli brukowca, śmietnikowca póki jeszcze was ludzie czytają.
~asdf 17-12-2011 11:21
Co do SOR-u to się zgadza GWIZDY, GWIZDY, GWIZDY
~rrrrrrrrr 17-12-2011 12:41
Brawa dla naszego Pogotowia i wielkie podziękowania dla całej ekipy: pielęgniarek, ratowników, lekarzy, kierowców i dyspozytorów!
~Jola 17-12-2011 13:27
Gratulacje dla ratowników są bardzo dobrzy w tym co robią ,i starają się jak najlepiej.
~paralela 17-12-2011 13:27
Należy zdecydowanie oddzielić pogotowie od jeleniogórskiego szpitala, bo pogotowie to profesjonalizm i życzliwość, a szpital - lepiej nie mówić... Niedawno powiadamiałem o kobiecie, która padła na ulicy. Byli za 4 minuty, a po przybyciu zaprezentowali wysoką fachowość.
~X 17-12-2011 13:54
TO LUDZIE PELNI POSWIECENIA!!! WIELKA ODPOWIEDZIALNOSC!!! ROZPOZNANIE PRZYCZYN ZLA I REAKCJA NA SPOSOB POMOCY W MGNIENIU OKA, TO PIKUS PRZY PRACY W SZPITALU. TAM MAJA LABORATORIA RENTGENY I POLE DO DZIALANIA... I TAK ROBIA BLEDY, CI LUDZIE MAJA TYLKO SPRZET DO REANIMACJI I PODSTAWOWE LEKI. OD ICH PIERWSZEJ DECYZJI ZALEZY NAJWIECEJ!!! BARDZO, ALE TO BARDZO SZANUJE ICH TRUDNA ROBOTE I ODDANIE W SPRAWE POWINNOSCI ICH PIEKNEGO ZAWODU. SA NIEDOCENIANI TAKZE PLACOWO. IM SIE NALEZY WIECEJ NIZ MAJA. JAK TO SIE MA DO PLACY LENIWYCH PASIBRZUCHOE Z ADMINISTRACJI PANSTWOWEJ? TO FAJNE PIERDZIEC W STOLEK I MIEC GRUBY PORTFEL, GDZIE PIENIADZE DLA TYCH KTORYM FAKTYCZNI ZA PRACE NALEZY SIE DOBRA ZAPLATA?
~ 17-12-2011 17:33
dzwoniąc na tel alarmowy odesłali mnie na zabobrze a tam powiedzieli że przyjadą jak dadza rade - i pytam się za co płace z żoną po prwie tysiaka na głowe a do lekarza typu , okulista, dentysta, ginekolog, kardiolog musimy chodzić prywatnie , medal to im się nalezy chyba wiecie za co
~do 17:33 17-12-2011 17:41
Ale chyba się troszkę instytucje pomyliły. Jak sama nazwa wskazuje to jest Pogotowie RATUNKOWE. Należy to rozumieć, że nie jest to taxi ani przychodnia na kółkach. Niestety dalej mamy naleciałości z poprzedniej epoki, nie potrafimy rozróżnić stanów dla ratunku i stanów dla przychodni (POZ).
~Mama 17-12-2011 18:09
"działania w dziedzinie bezpieczeństwa i zdrowia publicznego". To pierwsze to prawda, ale druga część zdania nie. Jeśli jadąca karetka o godzinie 23-24 lub nawet później albo nawet przed 6 rano ma włączony sygnał dźwiękowy i słyszy go pół miasta i całe Zabobrze to chyba nie wpływa dobrze na zdrowie. Przecież o tej porze praktycznie nie ma samochodów na ulicach a migajace światła są lepiej widoczne niż słyszany sygnał. Za to bardzo ładnie budzą się dzieci a i starsi wyrwani ze snu nie czują się psychicznie najlepiej. Mimo wszystko życzę im powodzenia i troszkę więcej pomyślunku przy okazji.
~DO MAMA 17-12-2011 18:15
Przepisy ruchu drogowego wyraźnie określają kiedy pojazd jest uprzywilejowany, musi mieć włączone sygnały świetlne i dźwiękowe!!!! innej opcji nie ma. Gdyby zdarzyła się kolizja z pojazdem, który miał tylko włączone "koguty" bez sygnału dźwiękowego, to kierujący takim pojazdem byłby osądzony za to, że jechał tylko na kogutach.
~joa 17-12-2011 20:45
mieszkam obok szpitala, i nie widziałam do tej pory zeby w nocy karetka z włączonymi sygnalami dzwiekowymi jechala, niebieskie lampy to i owszem, ale zawsze po cichu, w nocy ma sie rozumiec.
~ 17-12-2011 23:29
Za co nagroda? Za to, że jak umierałam i moja mama wezwała pogotowie, to pani dyspozytorka kazała mi iść do lekarza rodzinnego i powiedziała, że karetki nie wyśle...Ledwo żywa dowlokłam się taksówką do szpitala. Spędziłam później dużo czasu w szpitalu w tym miesiąc na intensywnej terapii. Dziękuję Bogu, że żyję, ale na pewno nie jest to zasługa pogotowia
~+++++++ 18-12-2011 7:34
Po moim urazie komunikacyjnym tylko Pogotowie okazało się w pełni profesjonalne, natomiast profesjonalizm raptownie skończył się od momentu przekroczenie drzwi SORU. Szpital w Jeleniej Górze to katastrofa. Lekarze sporo mogliby się nauczyć od ratowników medycznych.Czapki z głów przed Pogotowiem!!!!!!
~ 18-12-2011 10:43
Szkoda tylko, że nikt nie pozwala na rządzenie pogotowiem jeleniogórzanom. Po co nam facet z Wrcławia? U nas już nie ma mądrych ludzi? A może ktoś ma w tym interes?
~loki 18-12-2011 14:28
skoro dobrze rządzi to może być nawet i z Bangladeszu.
~luki 18-12-2011 22:13
Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. I lepiej dyrektora w Jeleniej Górze nie szukać bo będzie jak z całą resztą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rondo w tym roku?

Trwa rozbudowa SOSW

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Spotkali się z Beatą Kempą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%