MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Jeleniogórskie „Paczłorkowo” łączy ludzi i działania

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 28 września 2017, 9:16
Aktualizacja: Wtorek, 17 października 2017, 15:50
Autor: Edyta Chwalibóg
Fot. Użyczone
We wrześniu w Jeleniej Górze rozpoczął się integracyjny projekt edukacyjno – kulturalny „PACZŁORKOWO”. Nazwa ta zwraca uwagę, że świat to „Patchwork”, łączący ludzi różnych ras, religii, ludzi o odmiennych światopoglądach i o różnym stopniu sprawności.

Realizatorami tego projektu jest grupa jeleniogórskiej młodzieży skupiająca niepełnosprawnych uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz młodzież z SP nr2 i SP nr10. W projektowe działania włącza się również Muzyczna Grupa Integracyjna „PENTATONIKA”, której uczestnikami są osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny i wolontariusze.

Poprzez twórczą aktywność (tak jak w „patchworku”) uczestnicy projektu połączą różne dziedziny sztuki, różnorodne działania i odrębne środowiska tworząc wspólne dzieło.

Projekt „PACZŁORKOWO” będzie realizowany poprzez cykl warsztatów plastycznych, muzycznych i teatralnych, które zakończą się wspólnym wydarzeniem: spektaklem teatralno – muzycznym pt: „Życie to nie bajka…” wystawionym w Sali Widowiskowej JCK oraz na deskach Jeleniogórskiego Teatru Animacji. Towarzyszyć mu będzie galeria prac plastycznych, które powstaną podczas działań warsztatowych.

Projekt „PACZŁORKOWO” jest realizowany w ramach programu operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Narodowe Centrum Kultury pod nazwą „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku 2017”.

Projekt został objęty patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

Więcej informacji na www.facebook.com/PACZŁORKOWO.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ratunek ze śmigłowcem

Śmierć na żwirowni

Wrzuć nakrętki – dla dzieci

Powstanie przedszkole

Stalowe rumaki w Karpaczu

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Dachowanie w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%