MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Jeleniogórskie mosty do pilnego remontu

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 30 maja 2016, 7:22
Aktualizacja: Wtorek, 31 maja 2016, 13:24
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Zakończono przegląd techniczny jeleniogórskich mostów, których w mieście jest aż ponad sto. Wiele z nich wymaga remontu lub przebudowy. – Najpilniejsze są remonty mostów: na Podwalu, przy ul. Mickiewicza, Cervi czy Goduszyńskiej – wymienia Piotr Dyła, zastępca dyrektora zarządu dróg i mostów. Kiedy zatem planowany jest ich remont?

Cztery wymieniony mosty wymagają natychmiastowej naprawy, jednak tylko jeden z nich – przy ul. Goduszyńskiej - ma szansę na remont jeszcze w tym roku. Obecnie trwa wyłanianie wykonawcy zarówno przebudowy mostu, jak i remontu nawierzchni drogi. Pozostałe przeprawy muszą poczekać.

- Nie mamy pieniędzy na remont żadnego z pozostałych mostów – wyjaśnia Piotr Dyła, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – W tym roku zawnioskujemy do Miasta o zabezpieczenie w budżecie pieniędzy na dokumentację przebudowy najpilniejszych inwestycji. czyli mostu przy ul. Podwale (przeprawa przez Młynówkę nieopodal nowej sygnalizacji świetlnej przy Galerii Nowy Rynek), a także przy ul. Mickiewicza (przeprawa przez Pijawnik nieopodal drogi na ogrody działkowe). Natomiast remont rozpocznie się nie wcześniej, niż w przyszłym roku. O ile znajdą się na to pieniądze – dodaje P. Dyła.

A co z użytkowaniem uszkodzonych mostów do czasu remontu? - Zarówno na Podwalu, jak i przy ul. Mickiewicza pojawią się zwężenia (podobne do tych przy ul. Cervi) po to, by odciążyć uszkodzoną konstrukcję mostów – wyjaśnia Piotr Dyła. – Niestety obydwa obiekty biegną trasą o bardzo intensywnym ruchu, więc będziemy musieli się też zastanowić, jak przeprowadzić remont minimalizując utrudnienia dla zmotoryzowanych – dodaje wiceszef zarządu dróg i mostów.

Natomiast w przypadku mostu przy ul. Cervi władze Jeleniej Góry cały czas szukają pieniędzy zewnętrznych (obecnie z programu Polska- Czechy). Na tym jednak nie koniec „mostowych problemów” miasta. Do pilnego remontu wytypowano także kilka kładek, w tym .in. przy ul. Francuskiej (połączenie z ul. Wolności), Karola Miarki czy Warszawskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Działka ważniejsza od zabytku?

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Patriotki – terrorystki w BWA

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~ 30-05-2016 8:01
Na podwalu zwężenie przez jakieś 2 lata później remont następne 2 lata- Rewelacja 😄
~ab+ 30-05-2016 8:35
Nie trzeba szukać funduszy TU trzeba zmienić władzę w mieście .
~bat 30-05-2016 8:52
mosty, drogi, chodniki. 90% infrastruktury nadaje sie do natychmiastowej wymiany (nie naprawy). Bo pseudo "naprawy" ekipy z mpgk to nawet nie mozna uznac za zart. Kto rozpisuje przetargi, zeby zawsze wygrywalo mpgk? kto to odbiera? i dlaczego nie siedzi za to w pierdlu? aa, przepraszam. przeciez to tylko Polska.
~JanuszJG 30-05-2016 9:10
Prawda jest taka, że fundusze na remont jeleniogórskich mostów są, ale najwidoczniej komuś ciężko dokładnie poszperać. Jak wygląda most na DW nr 367 w Kostrzycy? Od ponad trzech lat jest zwężony i pewnie to samo spotka mosty przy ul. Cervi, Mickiewicza oraz Podwale. Przepraszam most przy ul. Cervi jest już zwężony od prawie półtora roku...
~Nie do wiary 30-05-2016 9:20
Już sobie wyobrażam te remonty. Będą trwały wieki, a kierowcy będą borykali się z długimi korkami nie tylko w godzinach szczytu. Zresztą wystarczy sięgnąć pamięcią wstecz, gdy Wodnik remontowa odcinek ul. Wincentego Pola.
~Le1k 30-05-2016 9:25
Śmiechy z kierowców!
~zzz 30-05-2016 9:50
A Kółko Rolnicze Siedlęcin nie zrobi remontu?????Toż tam sami specjaliści?
~qwe 30-05-2016 9:52
Zawalą się mosty to zrobi się przeprawy promowe ,jak w Świnoujściu ,zatrudni flisaków z Poronina i będą wozić ludzi na drugą stronę ...Zawiła i jego ludzie obiecają wam to w następnych wyborach
czlowiekpuszcza 30-05-2016 9:56
Czekaj czekaj, na Jelonce w innym artykule mamy informacje o nagrodach dla miasta Prezydent Zawiła pyszni się tam przebardzo... tylko czym się pyszni? Dziurą budżetową? Brakiem kasy na inwestycje? Za co ta nagroda. O co tam chodzi dokładnie bo coś się tutaj nie trzyma.
czlowiekpuszcza 30-05-2016 9:58
A dlaczego nie ma kasy na remonty? Ponieważ nie ma wpływu z podatków! Nie ma inwestorów tylko markety zwolnione z podatków!
~Brak szacunku 30-05-2016 10:27
Zastanawiam się po co trzymać takich ludzi którzy robią przekręty na kolejnych inwestycjach gdzie budżet budowy jest podnoszony o astronomiczne kwoty po to tylko by jak najwięcej spłynęło do prywatnych kieszeń. Czy Jeleniogórzanie tego nie widzą? Samo siedzenie w domu nic nie daje i trzeba zrobić czystkę w rządzie Jeleniogórskim by były zmiany na dobre dla nas wszystkich a nie tylko dla nich. Kompletnie zapominają dla kogo oni pracują..... A pieniądze są tylko są wydawane na inne potrzeby by żyło im się lepiej. Człowiek tyra za 1,300 a oni co chwila trzynastki i kosmiczne premie oraz dyplomy h..... wie za co. Pytanie ile będziemy trzymać tych komuchów?
~Le1k 30-05-2016 10:35
Zamiast narzekać zrób coś
~^^^ 30-05-2016 11:28
Ejże, zmienić władzę, a może zaorać Polskę i polaków i postawić jeden ogromny "burdel".
~promem 30-05-2016 17:02
a promem ,promem panowie.
~To nowa metoda remontów 30-05-2016 18:06
Te zwężenia to nowoczesna, wrocławska metoda naprawiania mostów i wiaduktów na Dolnym Śląsku. We Wrocławiu nie ma zwężeń, bo nasi radni wojewódzcy zadbali o przekazywanie pieniędzy z budżetu województwa na potrzeby Wrocławia. Resztę miast mieli w siedzeniu.
~ 30-05-2016 19:08
Ile razy będzie naprawiany most na Karola Miarki? Nie można było raz, a dobrze, na wiele lat? Czy zawsze trzeba odwalać fuszerkę, aby firma naprawiająca co kilka lat znów miała co robić w Jeleniej Górze? To się odbywa kosztem podatników, i nie są to tylko koszty wynagrodzenia wykonawców, ale również koszty utraty czasu i pieniędzy na dojazdy i objazdy w czasie remontów dla mieszkańców.
~ab+ 30-05-2016 19:30
W ostatnich latach miasto poniosło straty finansowe w związku z ze złym wykonawstwem ;parku ,stadionu ,spółek miasta ,zatrudniania gamoni ,szastanie pieniędzmi .
~krzyk 30-05-2016 21:38
...oby do najbliższych wyborów ...
~Jel.. 30-05-2016 22:14
hm tylko u nas ciągle brak funduszy....władza niegospodarna
~ 30-05-2016 23:31
Dlatego ludzie pchają się do Rady Miasta. Żeby obstawiać takie zlecenia. Instalować 4 hopki za 50 tysi. Itp.
~J.A.N. 3-06-2016 16:45
Wiele mostów wykazano do remontu, jednak nasi rajcowie nie widzą dalej co dzieje się na moście koło Ronda, przecież tam ciężarówka ciężarówkę goni przez 24godz. na dobę, samochody osobowe już nie mają jak swobodnie się poruszać, w wielu miejscach(ul.Wojska Polskiego) wyłączono ruch ciężarowy i skierowano go na Ogińskiego i Różyckiego, na odcinku od Złotnicza-Drzymały do alei Jana Pawła jest bodajże 8 przejść dla pieszych, jak mają przejść, gdy ciężarówki pędzą sobie bez mała 70km????Czy w Radzie Miasta tego nie widzą co tu się dzieje??Małe dzieci, a w pobliżu są 2 szkoły czekają aż ktoś dorosły im pomoże przejść, chociaż o dorosły ma problem!!!Obudźcie się w Ratuszu i oceńcie sprawę mostów i ruchu w mieście oczami mieszkańców a nie swoimi widzi mi się!!!!!!!
~A 6-06-2016 9:40
To pilnujcie jaki dopuszczalny tonaż jeździ po tych mostach , a później obciążajcie tych którzy nam te mosty i wiadukty niszczą. Tak jak ciężarówki w Goduszynie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszyły prace przy estakadzie

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Budowa łącznika rozpoczęta

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
947
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%