MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórskie królestwo staroci i osobliwości

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 24 września 2010, 17:20
Aktualizacja: 17:21
Autor: Paulina
Fot. TEJO
W najbliższy weekend (25–26 września) w Jeleniej Górze odbędzie się tegoroczny Jarmark Staroci i Osobliwości. Zaprezentowane zbiory będzie można kupić i podziwiać na Placu Ratuszowym i wzdłuż uliczek Starego Miasta. Zainteresowani zajmowali miejsca już od wczoraj.

Jest to jeden z największych tego typu jarmarków w Polsce. Przez długi czas był największą giełdą staroci w regionie. Plac Ratuszowy i ul. Długa zamienią się w kulturowe miejsce dla kolekcjonerów, pasjonatów, kupców, poszukiwaczy „skarbów z duszą” i patyną przeszłości.

Podczas imprezy trwającej od 8.00 – 18.00 będzie można kupić praktycznie wszystko od starych książek, broni, mebli, do butów, popsutych lamp, przedmiotów ze szkła i tysiąca innych rzeczy. Ponadto będzie można nie tylko targować się, ale i posłuchać ciekawych opowieści o dawnych czasach.

- Jarmark Staroci i Osobliwości jest ukoronowaniem Września Jeleniogórskiego. Odbywa się on od lat 70. XX wieku, dlatego wrósł w Jelenią Górę i zakorzenił się w naszej kulturze – wyjaśnia Sebastian Czesnakowicz z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jeleniej Górze.

W sprawach organizacyjnych zainteresowani wystawcy mogą zgłaszać się w biurze CITiK-u przy ul. Bankowej 27 lub kontaktować się pod numerem telefonu 075 76 76 925 (organizator: Osiedlowy Dom Kultury). W dniach 24-26 września zgłoszenia przyjmuje Biuro Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej 1 w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Chcą powtórki wyborów!

Error Label w finale!

O jeleniogórskim rynku

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~bezdomny 25-09-2010 11:42
Super ze jest w JG Jarmark staroci ale........to co sie dzieje wokol Pl.Ratuszowego i ul przyleglych jest przerazajace.Chodzi mi o pojazdy zaparkowane na ul.przyleglych do Pl Ratuszowego istna samowolka bez poszanowania jakichkolwiek przepisow drogowych !!!! Gdzie jest Policja ,Straz Miejska i inne sluzby porzadkowe?????Chodniki pozastawiane piesi musza wyjsc na jezdnie by przejsc swobodnie A RUCH POJAZDOW DZIS JEST WZMOZONY WIEC.......OBY NIE DOSZLO DO TRAGEDI PRZEZ LEKKOMYSLNOSC WLASCICIELI SAMOCHODOW NIEPRAWIDLOWO ZAPARKOWANYCH !! Przepisy drogowe obowiazuja rowniez gosci JG ktorzy wystawiaja swe starocie na ryneczku ale parkujac swe poj byle jak i nieprawidlowo to ich nie interesuje.Mysle ze zarobione przez nich pieniazki wystarcza na srogie mandaciki:)Szkoda ze organizatorzy nie poinformowali wczesniej o postepowaniu w takich przypadkach uczestnikow Jarmarku bo skoro ma to byc jeden z najwiekszych w Polsce Jarmarkow to niech wszystko bedzie profesjonalne.
~grr 26-09-2010 0:15
do bezdomny: przesadzasz, piesi potrafia sobie znalezc przejscie w kazdych warunkach i fajnie jest, ze straz miejska raz w roku nie wlepia mandatow za zle parkowanie i tak jest w kazdym cywilizowanym miejscu na swiecie, jest swieto to przymykamy oko na samowolke :) a co do "tragedii przez lekkomyslnosc", to zal.pl, w polsce z 70% obywateli jest lekkomyslna i bez wobrazni co wynika miedzy innymi z fatalnej edukacji wiec restrykcje w jeleniej i tak nic nie zmienia w skali kraju a jedynie moga odstraszyc potencjalnych przybyszow w latach przyszlych...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„Głosowisko” – świąteczny koncert w „Muflonie”

Karkonoskie witraże

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Karolina wśród najpiękniejszych!

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
706
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%