MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórskie drogi rowerowe już według wytycznych

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 3 lutego 2015, 7:38
Aktualizacja: 7:39
Autor: Angela
Fot. Angela
Jelenia Góra nawiązała współpracę z Danielem Chojnackim, jeleniogórzaninem pełniącym funkcję oficera rowerowego Wrocławia. Na zlecenie Miasta przygotował on dokument „Standardy projektowania i wykonywania systemów rowerowych dla Jeleniej Góry”. To bardzo dobry krok Miasta – chwalą jeleniogórscy cykliści. – Obecnie drogi rowerowe pozostawiają wiele do życzenia, a niektóre inwestycje z ostatnich lat okazały się nie do końca trafione – mówi Zbigniew Leszek, prezes Towarzystwa Izersko–Karkonoskiego.

Spotkanie z Danielem Chojnackim z przedstawicielami m.in.: Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego, Towarzystwa Rowerzystów 4-Lipca czy Stowarzyszenia Jeleniogórska Promenada Bobru, a także z władz Miasta odbyło się w styczniu br. Na nim autor zaprezentował „Standardy projektowania i wykonywania systemów rowerowych dla Jeleniej Góry”.

– Jest to określenie zasad, które trzeba będzie spełnić przy wszystkich inwestycjach drogowych oraz wszystkich działaniach projektowych, aby móc budować spójną sieć rowerową w Jeleniej Górze – mówi prezydent Marcin Zawiła.

Doświadczenie Daniela Chojnackiego w zakresie budowania sieci dróg rowerowych chce również wykorzystać Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze, co da szansę na „spięcie” wszystkich inwestycji „rowerowych” w całej Kotlinie Jeleniogórskiej. Ponadto Miasto chce, by oficer rowerowy Wrocławia nadzorował również rozwój sieć dróg rowerowych w Jeleniej Górze.

- Mam nadzieję, że to nie jest koniec naszej współpracy z Danielem Chojnackim, który otrzyma od nas propozycję stałej współpracy i nadzorowania realizacji projektów rowerowych – dodaje M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie daj się naciągnąć!

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Komentarze (81) Dodaj komentarz

~ 3-02-2015 10:40
Fajnie bylo by , jak by w koncu powstała droga dla rowerów i tylko rowerow spinajaca Jelenia i Cieplice oraz kladka dla pieszych i rowerzystów pomiędzy Termami a przystankiem autobusowym kolo Dino w Cieplicach na ul Wolnosci .Cieszy fakt ze ktos bedzie myslał i okiem gospodarza doglądał inwestycji. Pozdrawiam.
~Antyanonim 3-02-2015 10:44
Jeśli to tak, to należy jak najszybciej powołać Leszka Mazana na generała. Co nam tu się będzie będzie jakiś wrocławski oficerek szarogęsił. Promując wrocławskie szarże rowerowe w jeleniogórskim terenie Marcin Zawiła sam deprecjonuje obszar nad którym ma władze. Czyżby nie dowierzał swoim poddanym, którzy sami wynieśli go na wysoki urząd?
~Autor 3-02-2015 12:35
Co za bzdura... teraz jak przebudowali większość jeleniogórskich ulic na chodnikowe rozwiązania ścieżek rowerowych ze slalomem pomiędzy pieszymi oni przygotowują standardy... W styczniu oddany wyremontowany kawałek przy dworcu PKP na 1-go Maja to jeden z przykładów? Jedyne w mieście pasy ruchu dla rowerów ZLIKWIDOWANE po to aby zbudować tam parking!! Kogo wy chcecie nabrać?? Od lat nie robi się nic dla rowerzystów. Takie standardy powinny być przygotowane 10 lat temu przed wszystkimi remontami dróg.
~jelenigorzanin 3-02-2015 13:32
Skończcie zakompleksione cebulaki,wielcy jeleniogórzanie z odzysku z tą nagonką na wrocławiaków,to tacy sami ludzie jak i wy,ani gorsi ani lepsi.
~Z.Leszek 3-02-2015 14:16
dla wszystkich zainteresowanych - polecam do poczytania - warto Standardy: https://www.dropbox.com/s/1wfqssmm167w9xi/Standardy_Jelenia%20G%C3%B3ra_z%C5%82o%C5%BCone_v2.pdf?dl=0 Rysunki: https://www.dropbox.com/s/od08q17b7tok28d/Rysunki_pdf.pdf?dl=0
~ad 3-02-2015 15:53
bajanie w obłokach,oficer wziął kasę za projekt i na tym się skończy,budowali łącznik do Lubańskiej i nic nie zrobili
~bikess 3-02-2015 16:11
Drogi rowerowe to jeszcze dlugo bedziemy jedynie ogladac na fotkach ze skandynawii. Czy to takie trudne podpatrzec i Tych co maja to juz dawno za soba ? Zbudujcie choc 100 m prawdziwej drogi rowerowej ...
~Yrezi Rewor 3-02-2015 19:15
Drogi rowerowe w Jeleniej.., Jakie drogi? Panie Prezydencie Zawiło... zachęcam aby spędził Pan jeden dzień jeżdząc rowerem po mieśie którego jest Pan "gospodarzem"... Przekona sie Pan, jak bardzo buja Pan w chmurach...
~do 10:44 3-02-2015 21:07
Przeczytaj jeszcze raz tekst i dowiesz się , że pan Chojnacki jest z Jeleniej Góry, który pracuje we Wrocławiu .
~Autor2 3-02-2015 22:11
Daje sobie głowę uciąć że remont ulicy Łomnickiej będzie wykonany poza jakimikolwiek standardami podobnie jak wykonane do tej pory odcinki ścieżek pieszo-rowerowych. Już teraz mówię że odcinek ten będzie wyglądał identycznie jak ulica Wrocławska w Maciejowej z przymusem jazdy po chodniku, "falującą" trasą i błędami w oznaczeniu. O CO ZAKŁAD????
~Bikerr 3-02-2015 22:21
Niech ten "oficer rowerowy" najpierw zadba o drogi rowerowe w swoim Wrocławiu, bo tam mają gorsze szlaki niż my. Co za idiotyczny pomysł?? To tak jakby uczyć się budowac autostrad od Afryki Równikowej. Swoją drogą co to za tytuł "oficer rowerowy"? Kto go mianował? On sam? Jaki expert, takie tytuły. Typowy zakompleksiak wrocławski próbujący podreperować własne ego.
~ 3-02-2015 22:30
Widze, że wrocławskie "słoiki" tradycyjnie już się fulfają. Jak dawać zarobić to naszemu, a nie jakiemuś cebulakowi z Wrocławia. Też słój pojęcia nie ma o naszych drogach rowerowych.
~placowy 3-02-2015 22:37
panu w czerwonym na rowerze przyjdzie za moment jechac po kocich łbach bo ktos zapomiał wyasfaltowac kawałek wojewódzkiej:)
~Rowerzysta 3-02-2015 22:40
To nie "jeleniogórscy cykliści" chwalą, tylko Zbigniew Leszek - jeden cyklista. A jaki z niego cyklista - niejednokrotnie już pokazał. Spec głównie od łamania przepisów w górach. Z "wiedzą" taką, że nawet nazw geograficznych okolicy nie zna. Jedna wielka kompromitacja, cykliści nawet nie przyznają się do niego. Też jestem cyklistą i uważam, że to poroniony pomysł. Jak technicznie powinna wyglądać ścieżka rowerowa - każdy rowerzysta dobrze wie. A jeśli chodzi o lokalne uwarunkowania, to akurat ten pan z Wrocławia jest tu najmniej kompetentny. Jak zwykle ktos dał zarobić kumplowi albo chodzi o to, żeby pochwalić się znanym nazwiskiem, bo to dobrze wygląda pijarowo. Ktoś powinien rozliczyć Zawiłę za to wywalanie pieniędzy w błoto. Wrocław już wystarczająco nam zagrabił.
~pompka 3-02-2015 22:58
W jeleniej mamy dużo lepszych cyklistów niż we Wrocławiu. We Wrocku to nawet nie odrózniają roweru od hulajnogi, a najpopularniejszym modelem roweru jest stary rupel typu Ukraina. Wrocław mógłby nam buty czyścić w temacie cyklistyki.
~tomick 3-02-2015 23:11
Zgadzam się całkowicie z poprzednikami. Pomysł zwyczajnie durny. Jakoś tak się składa, że to wrocławianie przyjeżdżają do nas z rowerami, a nie my do Wrocławia. Dziwne, nie? co ten "expert" wymyśli? zaleje asfaltem wszystkie trasy, przeniesie ruch rowerowy na chodniki tak jak jest we Wrocławiu, przez co nie da się tam jechać szybciej niż 15 km/h, slalomem między pieszymi i psimi kupami? Pogonić tego gościa póki nie wziął jeszcze kasy! niech wraca do swojej wioski. Pewnie jakiś kumpel Leszka - nieudanego dekarza, który bardzo chce być animatorem turystyki, a ciągle mu nie wychodzi.
~dex 4-02-2015 0:21
Tak się właśnie wyprowadza kasę z Jeleniej góry do Wrocławia. Kto w Jeleniej Górze słyszał o jakimś Danielu Ch...? Kasa popłynie szerokim strumieniem do Wrocka, a dróg rowerowych i tak nikt nie ujrzy.
~@ dex 4-02-2015 2:03
Kto to jest Daniel Ch...? Mnie się kojarzy z bardzo brzydkim słowem.
~Do ~ 4-02-2015 2:11
widać już kryminalista skoro nazwisko jest cenzurowane .
~Leszek.Z 4-02-2015 8:21
Dzieci kochane dzieci - czy któreś z was wysiliło swoje małe mózgi aby zoczyć te materiały - polecam - to się tak robi: kopiuj adres, otwórz materiał i poczytaj ze zrozumieniem - polecam dużo się można nauczyć - Standardy - https://www.dropbox.com/s/1wfqssmm167w9xi/Standardy_Jelenia%20G%C3%B3ra_z%C5%82o%C5%BCone_v2.pdf?dl=0 - Rysunki - https://www.dropbox.com/s/od08q17b7tok28d/Rysunki_pdf.pdf?dl=0
~do wyżej 4-02-2015 16:09
Lesiu, ten Chojnacki to twój kumpel? Jak tak, to nie dziwię się, że tak go bronisz. Ile ci odpalił z działki? Jeśli taki z niego ekspert od rowerów jak z ciebie, to jestem pewien, że będzie kolejny niewypał.
~ 4-02-2015 16:13
Z palcem w d... zrobię miastu takie samo opracowanie. Za DARMO! Dajcie mi tylko gwarancję, że uwzględnicie moje rady, a nie że powędruje standardowo do archiwum na półkę (jak większość takich opracowań). Zwykłe wywalanie kasy przez miasto na pseudoexpertów. Za kilka miesięcy nikt już nie będzie pamiętał o tym opracowaniu. Poza tymi, którzy na nim zarobili. Tak się wyprowadza pieniądze z kasy miejskiej.
~Leszek.Z 4-02-2015 17:00
Ale dzieci się rozpisały - a chociaż lekcje odrobiły? przeczytały standardy dokładnie ze zrozumieniem? - coś mi się zdaje że nie - a może przytoczycie jakiś fragment z którym się nie zgadzacie? z chęcią z wami podyskutuje o tych standardach
~adi.adi 4-02-2015 17:14
Dziecko Lesiu znowu zaśmieca fora. I tradycyjnie "argumenty" w Lesiowym stylu. Czyli samo bicie piany. A może ty podasz osiągniecia tego gościa? Co on takiego realnie zrobił dla dróg rowerowych? Taki "specjalista" jak i z ciebie i tak samo wymyśla sobie głupie tytuły. Takie tytuły służą zwykle podreperowaniu własnej wiarygodności gdy ktoś nie ma żadnych realnych osiągnięć.
~ 4-02-2015 17:16
Jakie ten gościu ma osiągnięcia w swoim Wrocławiu? Będąc tam nie zauważyłem żadnych specjalnie dobrych ścieżek rowerowych. Wrocławianie zazdroszczą za to nam naszych ścieżek, np. super trasy wzdłuż drogi do Mysłakowic. Brak konkretnych rezultatów w zasadzie wszystko mówi o kompetencjach tego człowieka.
~PiotrG 4-02-2015 17:31
Przejrzałem dokument tego pana. Nie ma tam żadnych konkretnych rozwiązań dla Jeleniej Góry. Są tylko ogólne standardy techniczne dla budowy dróg rowerowych. Które zostały już dawno określone w przepisach albo innych podobnych opracowaniach. Podobne mógłby sformułować każdy rowerzysta mający przynajmniej kilkuletnie doświadczenie. Jest za to mnóstwo bzdur, np. sztuczne zwiększanie krętości drogi. Może coś takiego przydaje się we Wrocławiu, gdzie trzeba konstruować specjalne zwolnienia, u nas to się nie sprawdzi i rowerzyści przeniosą się na jezdnie. Ogólnie przypomina mi to portal e-dolnysląsk, gdzie samorząd województwa zapłacił grube miliony np. za ortofotomapę, która... za darmo już jest na stronach Google. Ciekawe ile tym razem ktoś zainkasował za przepisanie metodą kopiuj-wklej.
~olo 4-02-2015 19:43
Tak właśnie kombinują cwaniaki. Kopiuj wklej, a kasa leci. Kto zlecił zrobienie tego opracowania? Był jakiś przetarg? Nie słyszałem. Wygląda to jakby kolesie zlecili jeden drugiemu "opracowanko" i kasa poleciała do prywatnych kieszeni. Niezły wałek. Ktoś powinien skontrolować gruntownie całą sprawę.
~Leszek.Z 4-02-2015 21:42
ale się dzieci denerwują, bo nie wiedzą jak otworzyć pliki - powtarzam - kopiuj adres - wklej w wyszukiwarce - otwórz materiał - przeczytaj ze zrozumieniem - polecam warto - Standardy - https://www.dropbox.com/s/1wfqssmm167w9xi/Standardy_Jelenia%20G%C3%B3ra_z%C5%82o%C5%BCone_v2.pdf?dl=0 - Rysunki - https://www.dropbox.com/s/od08q17b7tok28d/Rysunki_pdf.pdf?dl=0
~ 4-02-2015 22:17
Lesiu - naprawdę jesteś taki głupi, czy tylko udajesz, mierząc innych własną miarą? Wyobraź sobie, że może ty miałeś problemy z otwarciem pliku pdf, ale zdecydowana większość internautów radzi sobie z tym bez problemu. Prosiłeś o merytoryczne argumenty, a sam zachowujesz się jak dziecko. Widać, że zwyczajnie nie dorosłeś do dyskusji.
~rowerownik 4-02-2015 22:43
Lesio trolluje, i tyle. Widać że nic sensownego nie ma do powiedzenia, a że coś powiedzieć musi, więc pisze to co pisze. Bo i trudno żeby miał jakieś argumenty. Ten szemrany "projekt" nie broni się pod żadnym względem.
~Ach... 5-02-2015 1:02
Wtrącając... Panie Leszku, to nie dzieci, to zazdrośniki i do tego nie umiejące czytać nawet artykułu ze zrozumieniem . Panowie pisze wyraźnie, że pan jest z Jeleniej Góry a, że widać ukończył stosowne studia we Wrocławiu i tam otrzymał pracę i jak widać jest tam ceniony, widocznie pokazał ,że potrafi - to dlaczego miasto Jelenia Góra nie ma skorzystać z jego doświadczeń! Lepiej niech się tym zajmie profesjonalista a nie urzędnik, który nie ma zielonego pojęcia jak wygląda rower, a co dopiero droga rowerowa ;)
~Och... 5-02-2015 5:26
Kiient.box się odezwał - etatowy troll tego portalu z Sobieszowa. Spróbuj dzieciaku napisać kiedyś coś merytorycznie, a nie tylko obrażać i wyzywać innych. Twoje komentarze należą tu do najbardziej toksycznych. "Widać ukończył", "widać ceniony", "widocznie pokazał"... Widać jedno - że g... wiesz. Gdzie ty to widzisz - w swojej wyobraźni? Przestań bełkotać trollu od rzeczy, znowu się kompromitujesz. Wolę żeby o ścieżkach rowerowych decydował urzędnik znający swoje miasto albo pasjonat rowerów z Jeleniej Góry, niż jakiś szemrany, samozwańczy oficer, który pamięta Jelenią Górę z czasów, gdy nosił pieluchy.
~Yrezi Rewor 5-02-2015 7:37
Obrażają sie wzajemnie rowerowi bracia, smutne to... Zgoda buduje...
~Leszek.Z 5-02-2015 8:03
Sfrustrowane nieudaczniki, które nigdy nic nie zrobiły – biedaki… nikt ich nie zaprasza na jakiekolwiek konsultacje – wiecznie lepiej wiedzących o wszystkim i o wszystkich – super fenomeny intelektualne – potrafiące tylko płakać na forum internetu, obrażać wszystkich, którzy inaczej myślą jak oni - szkoda mi was – całe wasze życie to takie wieczne narzekanie, nie potraficie cieszyć się bezinteresownie życiem – innym zazdrościcie. Czego? Chcesz zmienić Jelenią Górę to cos róbcie z narzekania i płakania nic nie osiągniecie pozytywnego – zapraszam do dyskusji na otwartym forum dyskusyjnym – tylko jak znam życie to tchórze interetowe tylko potrafią coś napisać pod płaszczykiem anonimowości – przepraszam jeśli kogoś niechcący obraziłem - tu czekam - pamiętaj kopiuj adres i wklej - https://ww
~Leszek.Z 5-02-2015 8:05
cd. zapraszam do dyskusji na otwartym forum dyskusyjnym – tylko jak znam życie to tchórze interetowe tylko potrafią coś napisać pod płaszczykiem anonimowości – przepraszam jeśli kogoś niechcący obraziłem - tu czekam - pamiętaj kopiuj adres i wklej - https://www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Izersko-Karkonoskie/219525768067028
~mlk 5-02-2015 9:58
brawo Danek!
~ryś 5-02-2015 14:27
Zauważyliście, że jedynymi osobami które bronią tych poronionych ekspertyz są pseudocykliści z TIK? Czyżby kolesie Chojnackiego? Kumple się dogadali i postanowili wyprowadzić kasę z Urzędu Miasta. A gdzie przetarg? Gdzie wybór najlepszego oferenta. Tak się robi nie od dzisiaj. Żeby nie było podejrzeń że "swój" dostał w łapę, podstawia się osobę z zewnątrz, nikomu nie znaną, przedstawia publice jako "expert od wszystkiego", a potem ten "expert" dzieli się kolesiami kasą. Już sam fakt, że wydano grube pieniądze bez żadnego postępowania przetargowego świadczy, że sprawą powinna zająć się prokuratura.
~wirek 5-02-2015 15:04
Lesiu Z. - jaki ty jesteś żałosny! Szkoda że sam tego nie widzisz. Klepiesz ciągle tylko epitety, bez cienia choćby jednego argumentu merytorycznego i wklejasz ten sam link. Dyskusja właśnie w stylu dekarza pozującego na animatora turystyki. A co ty zrobiłeś dla Jeleniej Góry? Potrafisz tylko pisać głupkowate komentarze na forach. Ile zrobiłeś, to własnie widać - trzeba zatrudniać fachowców z zewnątrz do projektowania tras rowerowych. Choć całkiem mozliwe (tak jak sugerują poprzednicy), że to jakiś twój kumpel. A do tej pory ścieżki rowerowe jakie powstały roją się od bubli. Skoro uważasz się za takiego społecznika to rusz d... i posprawdzaj stan obecnych ścieżek, zrób wykaz niedoróbek, własnych pomysłów i przedstaw to mieszkańcom i Radzie Miasta, zamiast wypisywać bzdety na forach.
~wirek 5-02-2015 15:05
Ale, co wiadomo nie od dzisiaj, ty pracujesz tylko językiem na forach i mocny jesteś tylko w gębie. Ilekroć zamieszczasz jakąś relację na Jelonce, powstaje pod nim lawina komentarzy śmiejących się z twojej "wiedzy" i podstawowych błędów na poziomie gimnazjalisty jeśli chodzi o wiedzę o regionie. Każde twoje publiczne wystąpienie to jedna wielka kompromitacja, a wasze TIK kojarzy się już wszystkim z bandą ignorantów i łamaniem prawa w górach. Popatrz w lustro czasem, a zobaczysz nie znawcę turystyki, tylko pośmiewisko całej Jeleniej Góry.
~Do ryś i wirek 5-02-2015 15:31
Skoro ryś tak twierdzisz to zgłoś to do prokuratury. Czemu jeszcze tego nie zrobiłeś? A już wiem czemu. Nie masz czasu złożyć oficjalnego doniesienia bo jesteś zajęty jelonką. A Ty wirek, jak to Leszek pisze tylko na forach? Może i pisze ale przecież ciągle urzędasom patrzy na ręce. Ciągle ujawnia buble drogowe. Taki znawca tematu jesteś i o tym nie wiesz? Zapomniałeś?
~Do 15:31 5-02-2015 16:23
Odezwał się kolejny pieniacz interentowy, fan Leszka i spółki. Potraficie tylko bronić się nawzajem na forach, bo realnie dla Jeleniej Góry nie robicie nic! Jeździcie za to na rowerach po parkach narodowych tam gdzie jest to zabronione z wielkim logiem Jeleniej Góry na plecach. Nawet nie masz odwagi się podpisać. I ktoś taki wytyka brak odwagi innym. Skoro twierdzisz, że postepowanie przeprowadzono prawidłowo, to poproszę link do przetargu. Chyba że nie znasz przepisów i nie wiesz, że na takie opracowania wymagane jest postępowanie przetargowe. Jak Leszek ujawnia buble, widać doskonale po tym, że budowane są ścieżki rowerowe z bublami. Przykładów jest aż nadto. Podaj przynajmniej kilka udanych interwencji Leszka z ostatniego roku. Ale tego pewnie też nie potrafisz zrobić.
~ 5-02-2015 16:25
Leszek to typowy pieniacz internetowy mający parcie na szkło, który poza kłapaniem dziobem w internecie nie robi zupełni nic. A jakie są jego argumenty - doskonale widać powyżej.
~Co 16:23/16:25 5-02-2015 16:48
Skoro Ty możesz pisać anonimowo i nie musisz się podpisywać, to ja także mogę pisać anonimowo i nie muszę się podpisywać :)
~ 5-02-2015 17:06
Ten anonim broniący Lesia to sam Lesio z drugiej sieci. Widać odwagi już mu zabrakło, żeby bronić się pod imieniem i nazwiskiem.
~ 5-02-2015 17:07
Lesiu znowu spamuje fora linkami do swojej stronki facebookowej. Reszta jego wypocin to tylko pretekst żeby znów wkleić linka.
~cyclo 5-02-2015 17:38
Chojnacki to jest dobry kumpel Lesia. I macie odpowiedź dlaczego tak broni jeden drugiego. Najpierw tamten nazwał się "oficerem rowerowym" Wrocławia, potem ten drugi zrobił to samo w Jeleniej. Takie dwa klony i samozwańcze rowerowe kacyki, którzy brak efektywnej pracy nadrabiają pieniactwem na forach. Poczytajcie lokalne fora we Wrocławiu - z tego gościa śmieją się tam tak samo jak u nas z Leszka. Więcej gada niż robi, a pomysły od czapy. Dziwię się że komuś takiemu powierzono nadzór nad naszymi trasami. Pewnie ma jakieś chody w Urzędzie Miasta.
~Anatol 5-02-2015 18:35
Też jestem rowerzystą, ale brzydzę się działaniami TIK-ów. Uważam że ci panowie pod wodzą Leszka wiecej szkody wyrządzają turystyce w regionie niż pożytku.
~Leszek.Z 5-02-2015 18:55
„Standardy projektowania i wykonywania systemów rowerowych dla Jeleniej Góry” jest to coś każdy projektant i wykonawca powinien mieć w małym palcu, dla naszego rowerzystów zadowolenia. I cała prawda w tym temacie. Jeśli ktoś z was przeczytał uważnie założenia zawarte w standardach, a jeździ na rowerze to może podać które punkty są złe a które są do poprawienia - czekam chociaż na jeden taki punkt - jak znam życie to zaraz znów zacznie się upokarzanie wszystkich i wszystkiego - a nic konkretnego - chyba że się mylę - no to jak chłopaki do lektury i czekam na konkretne wpisy.
~aa 5-02-2015 19:21
Lesiu, nie wiedziałem, że z ciebie taki spamer. Napisałeś to samo już chyba z 10 razy. Ciebie to chyba w domu do głosu nie dopuszczają, skoro tak się produkujesz na forach. Po twoich wpisach widać, że sam nie przeczytałeś tego projektu albo przeczytałeś i nic nie zrozumiałeś.
~ 5-02-2015 23:29
Lesiowi płyta się zacięła...
~Yrezi Rewor 6-02-2015 7:30
Czytam tak sobie, te wasze wojenki i myśle, ze obie zwaśnionych strony strony sa siebie warte... Merytoryczne dno! Jednak nie mój cyrk, nie moje małpy... Wy sie dalej hejtujcie... Ja tam wole na rowerze jeździć...
~Leszek.Z 6-02-2015 7:44
ha ha ha - ale zazdrościcie, że was nie zaproszono na konsultację nad dokumentem - „Standardy projektowania i wykonywania systemów rowerowych dla Jeleniej Góry” - mam ubaw z tych wpisów - powtórzę jeszcze raz - kochane dzieci poczytajce sobie tekst ze zrozumieniem - powtórzę ze Z R O Z U M I E N I E M - bo widzę że cały czas macie z tym problem i to WIELKI
~ 6-02-2015 15:03
Leszek Z. i Rower Izery pisany wspak - dwa klauny z TIK. Potraficie tylko ujadać na forach na innych, a merytorycznych argumentów jak zwykle nie macie żadnych. Nikt już nie traktuje was poważnie, stanowicie tylko pośmiewisko Jeleniej Góry. Zamiast się pienić idźcie lepiej pojeździć na jowelkach - dobre to na otrzeźwienie.
~taka prawda 6-02-2015 15:27
Sęk w tym, że mózgi im już całkowicie wywiało na tych rowerkach. Inaczej nie chwaliliby się w sieci notorycznym łamaniem prawa w górach i parkach narodowych. Jeśli Chojnacki dostaje rekomendację Leszka i jego ekipy, to jest to najgorsza rekomendacja jaką można sobie wyobrazić. Pewnie taki sam "agent" jak oni, mający za nic przepisy i bezpieczeństwo.
~mieszkaniecc 6-02-2015 23:33
Całkowicie się zgadzam. Dwa łobuzy rowerowe się dobrały. Wcześniej było łamanie przepisów w górach, teraz kanty i skok na kasę. Nie wierzcie komuś, kto za nic ma prawo!
~Yrezi Rewor 7-02-2015 9:58
Oj tam, oj tam;-)
~też cyklista 7-02-2015 18:33
Dwa trolle z TIK znowu zaśmieciły wątek bzdurnymi wpisami. Czy wy nie widzicie, że sami sobie wystawiacie najgorsze świadectwo?
~Yrezi Rewor 7-02-2015 18:50
Oj tam, oj tam...
~ 7-02-2015 22:50
Yrezi Rewor - z główkę OK? Znowu wywróciłeś się na jowelku i uderzyłeś główką o krawężnik?
~Yrezi Rewor 8-02-2015 6:19
Oj tam, oj tam:)
~heh 8-02-2015 14:47
@ Yrezi Rewor: Gdzie się walnąłeś w główkę?
~Yrezi Rewor 8-02-2015 15:22
Oj tam, oj tam:)
~heh 8-02-2015 16:47
Gdzie "tam"? W ten wyszczerbiony krawężnik z Cieplicach?
~Yrezi Rewor 8-02-2015 17:24
Oj tam, oj tam:)
~ 8-02-2015 19:49
Haha! Yrezi Rewor wkleja swoje bzdety nawet nie czytając wpisów poprzedników. Rowerowy pieniacz o inteligencji bota internetowego.
~Yrezi Rewor 9-02-2015 15:34
Oj tam, oj tam...
~yoyo 9-02-2015 19:15
Yrezi, sądząc po jego tekstach, sam ma inteligencję na poziomie krawężnika (o wielkości niewiele przekraczającej 2 bity, czyli "tak" lub "nie").
~Yrezi Rewor 10-02-2015 6:14
Oj tam, oj tam;-)
~ 10-02-2015 17:24
Yrezi Rewor - czy to ty mieszkasz w tym kartonie na wysypisku śmieci?
~Yrezi Rewor 11-02-2015 8:05
Oj tam, oj tam..;-)
~ 11-02-2015 17:00
A gdzie cię ostatnio pobili? Słyszałem, że zrobili to gimnazjaliści w parku...
~Yrezi Rewor 11-02-2015 19:34
Oj tam, oj tam...
~/-/ 12-02-2015 8:03
Do Zbyszek L: nie chcę wiele pisać, ale jeżdżę rowerem i muszę stwierdzić iż miasto nie ma się czym chwalić jeżeli chodzi o drogi rowerowe. 1. droga rowerowa przy Karola Miarki zaczyna się od ul. Wojewódzkiej a kończy przy Hurtowni SIM, dalej dojechać do miasta pozostaje chodnik lub jezdnia, 2. droga rowerowa przy Spółdzielczej można dojechać do Lubańskiej a dalej pozostaje chodnik lub jezdnia. Tylko te 2 przykłady świadczą o typowo wyrywkowym zatykaniu dziur, a nie umożliwienia jazdy dla całych rodzin dla przyjemności. Podejrzewam, że u nas pozostało po uprzednim systemie robienie wszystkiego kawałkami. Zrobiło się Lubańską robi się Wojewódzką zapomina się o łączniku pomiędzy tymi ulicami przez ul. Objazdową. I naprawdę zbyteczni są "mędrcy, i znawcy z tytułami" tylko trzeba aby nasi
~/-/ 12-02-2015 8:14
c.d. urzędnicy ruszyli się z za biurek poznali miasto i rozsądnie podeszli do przyszłych inwestycji. Pan p Zbyszku niepotrzebnie popiera osobę która wykonała jakieś opracowania dróg rowerowych, bo to powinni wykonać nasi miejscowi biurokraci pracujący w Urzędzie w godzinach pracy opłacanej z naszych podatków, to oni po rozmowach z rowerzystami / tymi zaangażowanymi/ powinni opracować opcje budowy ścieżek, przyjaznych dla rowerzystów. Ale u nas tak nie jest i nie będzie pewnie nigdy.
~!! 12-02-2015 19:37
Yrezi Rewor - czy to prawda, że leczyłeś się w zakładzie psychiatrycznym?
~Yrezi Rewor 12-02-2015 20:04
Oj tak, oj tak...
~ 12-02-2015 22:43
W którym? W tym w Bolesławcu?
~Yrezi Rewor 13-02-2015 21:19
Oj tam, oj tam;-)
~Cyklista 14-02-2015 2:27
Błazen...
~Yrezi Rewor 14-02-2015 7:03
Oj tam, oj tam :-)))
~ 14-02-2015 15:45
Gdzie "tam"? W wariatkowie, w którym siedzisz?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Fetor na Moniuszki

O jeleniogórskim rynku

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Cleo i Pectus zaczarowali scenę!  

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
778
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
9%