MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Jeleniogórski trip–hop Szyderców w Cieplicach

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 21 czerwca 2013, 7:37
Aktualizacja: 7:39
Autor: Mea
Fot. Organizator
Koncert świetnej trip–hopowej grupy Scoffers „Z Jeleniej Góry do Góry”, w której dwie członkinie pochodzą naszego regionu, odbędzie się 30 czerwca w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach. Wstęp kosztuje 20 zł.

Przypomnijmy, że Weronika Kowal i Nastazja Babska są absolwentkami szkoły muzycznej w Jeleniej Górze, grają w zespole trip–hopowym Scoffers (Szydercy). Wraz z wytwórnią facePALM FICTION muzycy nagrali swój pierwszy klip do utworu „Boys” (Makul Remix) promujący album zespołu pt. „Special Nothing”. Zespół Scoffers składa się z piątki młodych ludzi: Marta Konik (Pony)- wokal i gitara, Michał Pankowski – gitara, Weronika Kowal – skrzypce, Nastazja Babska - saksofon, syntezator oraz DJ Mr. K (Kamil Kumoś) – gramofony.

Weronika Kowal ma 23 lata i pochodzi z Karpacza, ale związana jest z Jelenią Górą od najmłodszych lat. Razem z Nastazją Babską chodziła do klasy muzycznej w gimnazjum przy I Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego w Jeleniej Górze. Uczyła się w jeleniogórskiej Szkole Muzycznej I i II im. St. Moniuszki w klasie skrzypiec. Obecnie przygotowuje się do obrony licencjatu z filologii francuskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Nastazja Babska ma 22 lata, również ukończyła I liceum im. St. Żeromskiego, uczyła się też w jeleniogórskiej Szkole Muzycznej I i II stopnia, lecz w klasie saksofonu i fortepianu. Obecnie kończy Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Gra również w innych zespołach.

W twórczości Szyderców można usłyszeć skrzypce, gitarę, saksofon, syntezator, samplowaną perkusję pochodzącą wyłącznie z winyli, tworzoną przez dj-a, dużo efektów dźwiękowych oraz dość specyficzny głos wokalistki. Muzyka ta oscyluje między gatunkami takimi: trip-hop, muzyka instrumentalna czy alternatywna.

Na nowej płycie, która ma być gotowa wiosną przyszłego roku znajdzie się utwór Boys (Makul Remix), do którego powstał klip promocyjny. Remix został wykonany przez Pawła Makula Makulskiego, producenta muzyki z gatunków hip-hop i trip-hop, zwycięzcy prestiżowych konkursów na najlepszy remix (np. Bisc1). Video zrealizowane zostało w całości przez grupę Facepalm Fiction. Obecnie można już w Internecie posłuchać utworów: „Boys” (wersja studyjna + Makul Remix), „You”, „Boring Game”, czy „Wstęp do językoznawstwa”.

Teledysk do utworu „Boys”:

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Bobry na Zabobrzu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Be 21-06-2013 10:34
no! bardzo dobre, jak widać mamy tu sporo młodych i zdolnych ludzi w regionie. Jak dla mnie słychać wpływy choćby Massive Attack ale to oczywiście nie zarzut. Propsy!
rymcycymcy 21-06-2013 15:59
Hmmm, klimatyczne ...Takie ...trochę niejelonkowe ! ;)
~taak 21-06-2013 17:52
dobre,światowe,lokalne
~nasty 21-06-2013 18:00
Jeszcze tylko dodam, że na tym wyjątkowym dla nas koncercie zagra również sekcja rytmiczna i kwartet smyczkowy :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
299
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%