MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Jeleniogórski Teatr zaprasza

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 16 września 2008, 19:14
Aktualizacja: 19:15
Autor: Mar
Fot. teatr jeleniogórski
Dwa spektakle w dwa najbliższe dni zapowiada jeleniogórski teatr. Jutro, w środę o godzinie 19 sztuka „Śmierć człowieka wiewiórki” w reżyserii Natalii Korczakowskiej.

Sztuka jest inteligentną próbą zgłębienia fenomenu niemieckiego terroryzmu lat 70-tych i legendy jego głównych bohaterów: Ulrike Meinhof, Andreasa Baadera i Gudrun Ensslin. Zarówno „ideały” bojowników, jak i system, z którym walczyli opisane zostały z dużą ironią i humorem. Historia opisana w tej sztuce wydarzyła się naprawdę.

Natomiast w czwartek, 18 września również o 19. „Kariera Artura Ui ” w reżyserii Wojtka Klemma. Arturo Ui i jego kumple-gangsterzy stopniowo - korumpując, zastraszając, mordując, a przy tym nonszalancko grając rolę dobroczyńców społeczności – zyskują coraz większą władzę nad mieszkańcami miasteczka. Skupiony na własnych interesach, łatwowierny, bezwolny i w końcu otumaniony strachem tłum nie potrafi ich powstrzymać.

Dla naszych czytelników mamy po jednym podwójnym zaproszeniu na każdy z tych spektakli. Wystarczy zadzwonić do naszej redakcji w środę o godzinie 9.00 na numer 075-75-444-00.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Serca pełne nakrętek

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Wiadukty prawie gotowe

Stalowe rumaki w Karpaczu

Bardzo słabe wyniki matur

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
842
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%