MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórski rajdowiec wybrał Mistrzostwa Litwy

Wiadomości: Łotwa
Czwartek, 15 maja 2014, 14:53
Aktualizacja: 14:57
Autor: MDvR
Fot. Tomasz Amun
Rally Talsi otworzy kalendarz dla olsztyńsko–jeleniogórskiej załogi Daniel Żarna i Łukasz Włoch. Rajd Talsi jest zaliczany nie tylko do Mistrzostw Strefy Północnej, Mistrzostw Łotwy, ale także do Mistrzostw Litwy, w których w całym sezonie będzie rywalizować nasza załoga.

Daniel Żarna: - Rajd Kowno był moim pierwszym startem w prawdziwych mistrzostwach. Bardzo spodobała nam się atmosfera i podejście litewskich organizatorów, dlatego wspólnie z Łukaszem podjęliśmy decyzję o startach właśnie w tych rozgrywkach w sezonie 2014. Myślę że rajdy szutrowe są lepsze do nauki, a to jest nasz cel - przejechać jak najwięcej kilometrów, żeby po pierwsze zbierać rajdowe doświadczenie, jak również zaprzyjaźniać się z samochodem czteronapędowym. Żałujemy trochę pierwszej eliminacji, ponieważ brak punktów odsunął nas na liście startowej na dalszą pozycję. Nasz start wspierają Lakiernie Proszkowe i Obróbka Metalu firma Żarna.

Łukasz Włoch: - Cieszę się bardzo, że wystartujemy poza granicami naszego kraju. Takie wyprawy to fajne wyzwanie i dobra szkoła także dla mnie. Wielką przyjemność sprawia mi jazda po szutrze, myślę że to jest kwintesencja rajdów, najlepsza droga do osiągnięcia pewnego poziomu, na którym nam zależy. Rajdy na Litwie, czy jak w tym przypadku na Łotwie, są bardzo kompaktowe, zawodnikowi potrzeba trzy dni na dwudniowy rajd. Oszczędza to nasz czas, a jak wiadomo czas to pieniądz. Pierwszy dzień ma krótsze odcinki, które trzeba będzie pojechać dobrym tempem, ponieważ to ustawi kolejność na drodze w dniu następnym, co będzie miało większe znaczenie. Z materiałów filmowych wiemy że trasy są bardzo wymagające, zapoznanie odbywa się tylko dwukrotne. Zawodnicy z Łotwy oprócz szybszego tempa wynikającego z umiejętności będą wykorzystywać znajomość trasy. Nie smuci nas to za bardzo, bo wiemy że tak się jeździ na całym świecie i trzeba się tego uczyć od początku. Co raz więcej polskich załóg deklaruje chęć udziału w tych rozgrywkach i pewnie w następnej eliminacji będzie więcej polskich załóg. Wspierają nas Olpol i No Limit Ursus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Integracja Karkonoszy... z Karkonoszami

Mierzyli się z rywalami z Europy i Azji

Uroczyście zamknęli sportowy rok

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 15-05-2014 22:30
Ten spoiler..... DLW. Auto no,no.
~do 22;30 16-05-2014 8:14
Widać, że gu... się znasz na ty sporcie, ale tacy zawsze wiedzą najlepiej...
~ 18-05-2014 23:49
Powodzenia !!! Ale i tak wg mnie Wlochu to ...;))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podsumowanie zawodów MOS

Skrócone (przez upały) godziny pracy Urzędu Miasta

Turniej o Puchar Ekonoma

To jest już koniec...

Boże Ciało 2019

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1082
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%