MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Jeleniogórski projekt jednym z najlepszych w Euroregionie Nysa. Zagłosuj na niego!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 4 kwietnia 2013, 11:33
Aktualizacja: Piątek, 5 kwietnia 2013, 7:38
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
Projekt „Spotkania, tradycja, kultura i codzienność na czesko–polskim pograniczu”, realizowany w ostatnich trzech latach przez Dom Kultury Muflon w Sobieszowie, został wybrany spośród kilkudziesięciu innych z całego Euroregionu Nysa, jako jeden z najbardziej inspirujących projektów przeprowadzonych na czesko–polskim pograniczu. Teraz walczy on o tytuł „Najbardziej Inspirujący Projekt 2012 roku”. Wybiorą go czytelnicy w drodze głosowania, które potrwa do 22 kwietnia br. Zatem głosujmy!

Aby zagłosować należy kliknąć na link: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dHgzN1VzOVgyWmZXSWZyTkxDdmY5ZUE6MQ, podać kilka danych i oczywiście zaznaczyć projekt: Spotkania -“ tradycja, kultura i codzienność na czesko-polskim pograniczu.

- Projekt realizowany przez MDK "Muflon" umożliwił zbliżenie mieszkańców miasta i okolic Jablonca nad Nisou oraz Jeleniej Góry. Były to spotkania z folklorem, muzyką, filmem i fotografią. Ponad 10 000 widzów oraz bezpośrednich uczestników miało możliwość porównania obu kultur, szukania wspólnych korzeni, a w efekcie postrzegania pogranicza polsko-czeskiego jako jednolitego obszaru. Częścią projektu była również inwestycja, podczas której gruntownie wyremontowano i zmodernizowano m.in. salę widowiskową Miejskiego Domu Kultury "Muflon" - dodają.

Najlepsze projekty, które zdobędą największą liczbę głosów zostaną przedstawione na Wydarzeniu Rocznym Programu, które odbędzie się w dniach 15 i 16 maja br. w Kudowie Zdroju.

- Projekty zostały nominowane przez pracowników czeskich urzędów krajskich i polskich urzędów marszałkowskich, którzy wybierali najlepsze projekty spośród tych zrealizowanych na obszarze danego regionu. W ich wyborze pod uwagę brano wkład w osiągnięcie celów programu, rozwój relacji transgranicznych, oddziaływanie projektu na obszar przygraniczny oraz wyjątkowość działań – piszą organizatorzy konkursu.

"Głosujący mają również możliwość dołączenia swojego komentarza do wybranego projektu. Autorom trzech najoryginalniejszych i najciekawszych komentarzy, zostanie zapewniony bezpłatny pobyt na Wydarzeniu Rocznym Programu oraz wręczone zostaną atrakcyjne nagrody. Głosowanie zostanie zakończone 22 kwietnia 2013 roku"

Ogłoszenia

Czytaj również

Zebrali 2000 baterii

Parking na... przejściu

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 4-04-2013 19:52
no brawo brawo!!! już zagłosowaliśmy, gratulacje wielkie!
~tery 4-04-2013 21:58
Też oddałem głos:)
~guru 5-04-2013 8:41
takie pozytywne działania trzeba mocno promować - wreszcie coś dobrego sie dzieje, chwalmy się tym, gdzie tylko można!
~Przepiórka 5-04-2013 10:24
Ot i cała prawda o komentatorach. Gdyby Prezydent Miasta przyszedł do pracy w stanie wskazującym to komentatorów typu Kaflik z Cieplic, Demostenes, rymcymcymcy, C.H.W.D.P. i wielu innych byłoby na 5 stron. Ale jak coś wyjdzie, jak jest się czym pochwalić to cisza aż w uszach piszczy:)
Nοstradamus 5-04-2013 11:02
Czym tu się chwalić? Podejrzanymi fakturami z Czech wypłacanymi z publicznej kasy w Muflonie? A może tym że dzieciaki w Muflonie muszą za wszystko grubo płacić, aha! Może jednak tym że muzykalna młodzież woli grać w Domu Kultury w Piechowicach niż cytuję: PŁASZCZYĆ SIĘ PRZED TĄ STARĄ RASZPLĄ W MUFLONIE.
~Nina 5-04-2013 12:38
Gratulacje, aż się cieplej na sercu robi. Olu to Twój i Twojej załogi wielki sukces. Cieszę się , oddaję oczywiście swój głos na Was i życzę wygranej.
~urszula 5-04-2013 18:48
włąśnie zagłosowała i będę zachęcała także innych znajomych, to tylko kilka sekund a bardzo ważna sprawa :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powrót Bitwy o Basztę

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Bus dla strażaków

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
694
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%