MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórski projekt jednym z najlepszych w Euroregionie Nysa. Zagłosuj na niego!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 4 kwietnia 2013, 11:33
Aktualizacja: Piątek, 5 kwietnia 2013, 7:38
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
Projekt „Spotkania, tradycja, kultura i codzienność na czesko–polskim pograniczu”, realizowany w ostatnich trzech latach przez Dom Kultury Muflon w Sobieszowie, został wybrany spośród kilkudziesięciu innych z całego Euroregionu Nysa, jako jeden z najbardziej inspirujących projektów przeprowadzonych na czesko–polskim pograniczu. Teraz walczy on o tytuł „Najbardziej Inspirujący Projekt 2012 roku”. Wybiorą go czytelnicy w drodze głosowania, które potrwa do 22 kwietnia br. Zatem głosujmy!

Aby zagłosować należy kliknąć na link: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dHgzN1VzOVgyWmZXSWZyTkxDdmY5ZUE6MQ, podać kilka danych i oczywiście zaznaczyć projekt: Spotkania -“ tradycja, kultura i codzienność na czesko-polskim pograniczu.

- Projekt realizowany przez MDK "Muflon" umożliwił zbliżenie mieszkańców miasta i okolic Jablonca nad Nisou oraz Jeleniej Góry. Były to spotkania z folklorem, muzyką, filmem i fotografią. Ponad 10 000 widzów oraz bezpośrednich uczestników miało możliwość porównania obu kultur, szukania wspólnych korzeni, a w efekcie postrzegania pogranicza polsko-czeskiego jako jednolitego obszaru. Częścią projektu była również inwestycja, podczas której gruntownie wyremontowano i zmodernizowano m.in. salę widowiskową Miejskiego Domu Kultury "Muflon" - dodają.

Najlepsze projekty, które zdobędą największą liczbę głosów zostaną przedstawione na Wydarzeniu Rocznym Programu, które odbędzie się w dniach 15 i 16 maja br. w Kudowie Zdroju.

- Projekty zostały nominowane przez pracowników czeskich urzędów krajskich i polskich urzędów marszałkowskich, którzy wybierali najlepsze projekty spośród tych zrealizowanych na obszarze danego regionu. W ich wyborze pod uwagę brano wkład w osiągnięcie celów programu, rozwój relacji transgranicznych, oddziaływanie projektu na obszar przygraniczny oraz wyjątkowość działań – piszą organizatorzy konkursu.

"Głosujący mają również możliwość dołączenia swojego komentarza do wybranego projektu. Autorom trzech najoryginalniejszych i najciekawszych komentarzy, zostanie zapewniony bezpłatny pobyt na Wydarzeniu Rocznym Programu oraz wręczone zostaną atrakcyjne nagrody. Głosowanie zostanie zakończone 22 kwietnia 2013 roku"

Ogłoszenia

Czytaj również

Kustosz z nagrodą

Nowy dyrektor WORD

Sesja Sejmiku Dolnośląskiego w Jeleniej Górze

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 4-04-2013 19:52
no brawo brawo!!! już zagłosowaliśmy, gratulacje wielkie!
~tery 4-04-2013 21:58
Też oddałem głos:)
~guru 5-04-2013 8:41
takie pozytywne działania trzeba mocno promować - wreszcie coś dobrego sie dzieje, chwalmy się tym, gdzie tylko można!
~Przepiórka 5-04-2013 10:24
Ot i cała prawda o komentatorach. Gdyby Prezydent Miasta przyszedł do pracy w stanie wskazującym to komentatorów typu Kaflik z Cieplic, Demostenes, rymcymcymcy, C.H.W.D.P. i wielu innych byłoby na 5 stron. Ale jak coś wyjdzie, jak jest się czym pochwalić to cisza aż w uszach piszczy:)
Nοstradamus 5-04-2013 11:02
Czym tu się chwalić? Podejrzanymi fakturami z Czech wypłacanymi z publicznej kasy w Muflonie? A może tym że dzieciaki w Muflonie muszą za wszystko grubo płacić, aha! Może jednak tym że muzykalna młodzież woli grać w Domu Kultury w Piechowicach niż cytuję: PŁASZCZYĆ SIĘ PRZED TĄ STARĄ RASZPLĄ W MUFLONIE.
~Nina 5-04-2013 12:38
Gratulacje, aż się cieplej na sercu robi. Olu to Twój i Twojej załogi wielki sukces. Cieszę się , oddaję oczywiście swój głos na Was i życzę wygranej.
~urszula 5-04-2013 18:48
włąśnie zagłosowała i będę zachęcała także innych znajomych, to tylko kilka sekund a bardzo ważna sprawa :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pierwsza w regionie karetka dla zwierząt

Tajemnice Krzeszowa

Wandalizm czy profanacja?

Bosskie kobiety

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
462
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
5%