MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Jeleniogórski PiS gotów przejąć władzę w mieście

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 października 2014, 8:36
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 7:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Kolejne komitety rozpoczynają oficjalnie kampanię samorządową. W niedzielę (26.10) odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której przedstawiono kandydatów oraz zarysowano program dla Jeleniej Góry.

- Nasz program polega na tym, że nie chcemy obarczać mieszkańców kosztami. Żyjemy w mieście, gdzie wynagrodzenia nie są wysokie, a obciążenia podatkowe i parapodatkowe, które miasto nakłada są bardzo dotkliwe. Chcemy powiedzieć dość! Chcemy przeprowadzić audyty w spółkach komunalnych. Zmiana organizacji w naszej ocenie spowoduje ewidentne powstanie oszczędności - powiedział Ireneusz Łojek podając jako przykład komunikację miejską. - W 2006 roku jak zaczynałem być radnym to kosztowało 6 milionów zł, w tym roku 15 mln zł. Tych przykładów jest bardzo wiele, miasto jest zarządzane fatalnie - mówił przewodniczący jeleniogórskiego PiS-u.

Wśród priorytetów politycy prawicowej partii wymieniali m.in. budowę ronda przy ul. Lubańskiej/ Goduszyńskiej, połączenie ulic Krakowskiej i Nowowiejskiej z Aleją Solidarności, a także: - Od ośmiu lat mówilismy, żeby zbudować jednoprzęsłowy wiadukt na Jana Pawła II tak, by tranzyt w kierunku Zgorzelca i Szklarskiej Poręby szedł górą, a nie blokował przejazd przez centrum miasta - podkreślał Ireneusz Łojek.

W kwestii zarządzania miastem politycy PiS postulują zmniejszenie liczby urzędników oraz stworzenie komórki, której zadaniem będzie poszukiwanie na terenie całego świata inwestorów, którzy będą chcieli w Jeleniej Górze zainwestować w nowoczesne technologie - nie składaki, tylko nowoczesne technologie za godziwą płacę i europejskie warunki pracy – podkreślano.

Podczas konwencji poruszano też kwestie jawnego startu w wyborach członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Nie jest tajemnicą, że na listach tzw. bezpartyjnych komitetów znajdują się m.in. działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej. - Startujemy pod własnym szyldem, nie wstydzimy się tego. Nie wiem, na ile ludzie dadzą się oszukać PO i PSL, mam nadzieję, że nie - przestrzegał Ireneusz Łojek.

Na listach PiS-u do Rady Miasta znajdują się także koalicjanci z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro (Józef Rypiński) oraz Polski Razem Jarosława Gowina (Ewa Zdzienicka), którzy zdecydowali się na start z czołowych pozycji w okręgu nr 1, przez co pierwszy z członków Prawa i Sprawiedliwości (Rafał Piotr Szymański) znajduje się dopiero na trzeciej pozycji. W centrum listę kandydatów otwiera Ireneusz Łojek, w okręgu nr 3 Oliwer Kubicki, a od Goduszyna przez Cieplice po Jagniątków o głosy wyborców powalczy m.in. Krzysztof Mróz.

W konwencji zorganizowanej w Hotelu Mercure wzięli udział m.in. europoseł Dawid Jackiewicz, posłanki Marzena Machałek i Elżbieta Witek. Wszyscy zgodnie twierdzą, że PiS jest gotowy do objęcia władzy w mieście, a na stanowisku prezydenta Jeleniej Góry widzieliby Tadeusza Lewandowskiego. Działacze partii Jarosława Kaczyńskiego zaprezentowali też swoje hasło wyborcze: "Odpowiedzialne rządzenie drogą do rozwoju".

- Realnie liczymy, że nasz kandydat przejdzie do drugiej tury w wyborach prezydenckich oraz na 7-8 miejsc w Radzie Miasta - stwierdził na zakończenie Ireneusz Łojek.

Filmik Telewizji StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Odpust na Śnieżce

Nowy radny w Kowarach

Komentarze (56) Dodaj komentarz

~ad 27-10-2014 8:43
wystawienie dziadka w wyborach na prezydenta to strzał w kolano,PIS może uciuła z 4 mandaty radnych i to byłoby na tyle,trzymam kciuki za Mroza,przynajmniej sesje z jego udziałem nie są nudne :)
~ 27-10-2014 8:51
... a Mrozu, to ten artysta, śpiewak? On tu kantyduje? Zawsze Go bardzo lubiałam. Fajna ta jego piosenka a a a a kobiety są gorące... Fany on jest!!! Mówię wam!!!
~mądrośc 27-10-2014 9:04
blondynki w czerwonym ,-barwy narodowe -jest porażająca ,w dyskusjach w Babilonie.Na nią by łbym głosował ,innych nie znam.
~KRECIK 27-10-2014 9:08
Juz nigdy nie zrobie z siebie idioty i nie zagłosuje na PO !!!!
~KRECIK 27-10-2014 9:13
Juz nigdy nie zrobie z siebie idioty i nie zagłosuje na PO !!!!
~grafik 27-10-2014 9:14
A czemu orzeł w tle zdjęcia plakatu Tadeusza Lewandowskiego (zdjęcie nr 5) ma dziób skierowany w prawo???
~ZielonaWyspa 27-10-2014 9:17
Jak PO albo PiS by miało rzadzic to ja jestem gotowy reklamówka C4 i razem z budynkiem ratusza to miasto. Nie wiem co oni mysla ALE TAM JUZ NIE MA CO KRAŚĆ juz obywatele zostali wydojeni ze wszystkiego.
~1! 27-10-2014 9:18
Wolę zagłosować na PiS niż na Zawiłę.
~ZielonaWyspa 27-10-2014 9:35
Jak PO albo PiS by miało rzadzic to ja jestem gotowy reklamówka C4 i razem z budynkiem ratusza to miasto. Nie wiem co oni mysla ALE TAM JUZ NIE MA CO KRAŚĆ juz obywatele zostali wydojeni ze wszystkiego.
~białejestczarne 27-10-2014 10:12
buahahahahaha
~jel 27-10-2014 10:18
śmierdzi stronniczością jelonki na kilometr, peany na temat "PiSu gotowego do przejecia wladzy" i artykuły osmieszające Zawiłe i tak nie macie szans ...w JG wygra normalnosc czyli albo Zawiła albo Obrebalski
~erwgfg 27-10-2014 10:29
Dziadek ze średnim wykształceniem na pewno jest gotowy do przejęcia sterów miasta. Jaki audyt on jest w stanie zrobić? We własnej szafie chyba. Bezpartyjni - ukryta opcja partyjna? OFZR? SM? hmm no chyba jednak nie
~Obywatel Z 27-10-2014 10:41
Szkoda gadać. To już Zawiła jest lepszy. A z ekipy Uniwersytetu Ekonomicznego, która pojawia się na zdjęciach, wybieram ich kolegę z uczelni, Marka Obrębalskiego, którego fajnie by było, gdyby poparli w drugiej turze. Bo przecież, nie wierzą chyba, że wygra dziadek Lewandowski.
~Spieniony 27-10-2014 10:55
Piszę jako dotychczasowy przeciwnik PiS-u. Stwierdzam jednak, że musi nastąpić pokojowy przewrót w Polsce na rzecz PiS. Dalej nie da się tak żyć, gdyż przy neoliberalnej polityce PO nastąpiła całkowita rozwiązłość. NIkt za nic nie odpowiada, wszyscy ważni i zadufani;jak już dziennikarze coś wywloką, to nie ma winnych, ministrowie twierdzą, że Państwo nie istnieje, a wszystko, co się podejmuje to fikcja...Ktoś nareszcie musi wziąć to wszystko za...
~Nie z nami te numery 27-10-2014 11:01
Hańba, Hańba!!!! PiS do rządu, a Polska stałaby się krajem rządzonym przez dyktatora, gdzie każda osoba sprzeciwiająca się PiSowi trafiłaby za kratki, a ludzie byliby inwigilowani i podsłuchiwani. Namiastkę tego przeżyliśmy już. Jarek idź już na emeryturę!
~ko-sa 27-10-2014 11:15
Pani Alicjo !!! Co Pani robi w tym towarzystwie ??? Powinna Pani sprzedawać nieruchomości a nie bawć się w politykę .... Po co to Pani ????
~xcz 27-10-2014 11:38
Skoro PiSowcy tak bardzo martwią się o portfele mieszkańców miasta, to dlaczego za nasze pieniądze bawią się w jednym z najdroższych hoteli? Totalna hipokryzja. To jest dopiero GROTESKA.
~ 27-10-2014 11:39
nie podniecać się i tak zagłosujecie na Piotra Paczóskiego.
~ 27-10-2014 11:43
cokolwiek zrobimy w kwestii wyborów - będziemy żałować... Program, obietnice - tym piekło jest wybrukowane!
~PiS-ateista 27-10-2014 11:52
Boziu, tylko nie łoni, nie nie nie, nie silnia !
~kolejna porażka PiS 27-10-2014 12:20
Dlaczego PiS nie dogadało się z Gierusem albo Wilkiem... Przecież PiS lepiej by na tym wyszło niż na wystawieniu gościa pokroju Lewandowskiego, który nie dość, że już jest na emeryturze, więc i spojrzenie na miasto ma jakby nieświeże, a do tego był zdaje się zastępcą Czernow, jak była prezydentem Jeleniej Góry...
~ 27-10-2014 12:24
Miałem głosować na PiS bo mam już dość Zawiły i reszty. Ale na PiS nie zagłosuje bo na jednym ze zdjęć jest znany wszystkim forumowiczom troll internetowy z Cieplic. Nawet mnie już kiedyś obraził na facebooku za to, że się z kimś tam zadaję. A co go obchodzi z kim ja się zadaje? Rozumiem gdybym był osobą publiczną, którą można za to skrytykować. Ale ja jestem osobą prywatną i mam prawo zadawać się z każdym i nikt nie ma prawa mnie za to publicznie krytykować i obrażać. Tamu Panu z Cieplic zwróciłem nawet grzecznie na ulicy o to uwagę, to mi odpowiedział (cytuję) „spi...aj powiedziałem ci, mi wolno wszystko”. To jest właśnie praworządność. Oni Ciebie mogą obrazić a Tobie nie wolno nic powiedzieć :)
~bb 27-10-2014 12:40
Ciekawe czy po ewentualnej "wygranej" będą pamiętać tylko o swoich pensjach czy pomyślą także o portfelach podwładnych ?
~` 27-10-2014 13:49
Miałem głosować na tą partię ale nie będę głosował bo tak mi mówi moje sumienie. Co oni tak właściwie zrobili dla nas dla Polski? NIC Każdy to wie że nic nawet małe dziecko powie PIS nie robi nic, zato PO przez pięć i więcej lat prężnie pracuje na rozwój tego kraju i nawet osiąga wielkie osiągnięcia za granicą. Także jak tylko ktoś mówi głosuj na PIS to mówię stanowczo NIE! Tylko PO nie tylko słowami ale i czynami potwierdza swoją wartość.
~ 27-10-2014 14:39
wyjątkowo,ale to naprawdę z bólem przyznaję rację,*.adsl.tpnet.pl (83.30.*.*z 12:24 a zwłaszcza konkluzji.
~ed 27-10-2014 15:06
Wątpliwe, że jeleniogórski PiS jest gotów przejąć władzę w mieście. Jak miałby to zrobić, skoro kandydatem na prezydenta miasta został p. Lewandowski? Ten pan totalnie nie nadaje się na to stanowisko, brak wykształcenia jest tu czynnikiem absolutnie dyskwalifikującym. Na niego nie będzie głosować nawet żelazny elektorat. Świadczy to, albo o poważnych brakach kadrowych PiS-u, albo o odpuszczeniu sobie tych wyborów i zlekceważeniu wyborców. Wystawienie kandydata na zająca do odstrzału zdecydowanie to potwierdza.
~zuzia22 27-10-2014 16:08
Szanowni Pisowcy!!! Dorzućcie jeszcze do swego programu naprawę ulicy z lotniska do Łomnicy bo tam jeszcze jest droga za czasów PRL-u. Jak zwykle Peło obiecywało przed olimpiadą remont owej magistrali oraz budowę chodnika ale na jak zwykle na obietnicach się kończy.
~ocetto 27-10-2014 17:35
Dlaczego ceni się patriotów, ale na nich nie głosuje zdiagnozował dobrze R.Ziemkiewicz...Wy do Polaka ze szlacheckimi mitami i ideami a Polak, z chłopa dziada-pradziada pyta - a co konkretnie ja będę z tego miał? I tyle.
~ 27-10-2014 18:07
PIS moze.... przejac wladze w kosciele prywatnym oRydzyka.
~ 27-10-2014 18:38
A' propos tytułu - nie daj Chryste Panie!!!
~ 27-10-2014 18:48
dziękuję, w ogóle nie głosuję ...
~marek11 27-10-2014 18:54
spokojnie..gotowym można tez być do lotu na marsa ps. a kuriozalny ten super zespół bez kandydata na prezydenta..to jakby tez 2 Pisy jeden za Lewandowskim a drugi pani poseł Marzeny
~lala 27-10-2014 19:02
wolw PIS od PO ONI JUZ SIE NARZADZILI same afery wszystko zamiataja pod dywan trzeba zmienic wreszcie wladze dosc PLATFORMY dosc
~ 27-10-2014 19:49
Ale mnie rozbawili, gotowi do przejęcia władzy !!! chyba w przedszkolu o nazwie " Pinokio " !!!
~styg22 27-10-2014 20:01
to powstanie dużooo lesia pomników
~Iza 27-10-2014 20:33
Obecność na wyborach=to konieczność,no chyba ze marzy Wam sie PiS...;-0
~Bambo 27-10-2014 21:01
Kolejna patia z cyklu: "nic nie mogę, ale dużo gadam", tylko dorwać się do koryta. Do wszystkich katolickich przyszłych radnych nieporadnych: Jest takie powiedzenie ludowe"dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane"... Były striptizer startuje z listy PiS. "Poznałem życie od podszewki". http://www.sfora.pl/polska/Byly-striptizer-startuje-z-listy-PiS-Poznalem-zycie-od-podszewki-a72930 Jedyny cel to dorwać się do "koryta". Może ktoś z członków PISu odniesie się publicznie do tego artykułu na Sforze, aby wyprowadzić mnie z ......, że tak nie jest jak myślę?
~Bambo 27-10-2014 21:06
I jeszcze jedno: "Będę głosował na listę zero"Krasnoludki uratują to miasto"...
~ 27-10-2014 21:36
żałosne
~ 27-10-2014 21:45
Jak tak ma wyglądać elita PiS to ja cierpię !!!
~Łapa Bozi 27-10-2014 21:50
Jak zwykle pisiornia robi z siebie pajaca,choć im się wydaje,że ludzie patrzą na nich z uznaniem.A my patrzymy na nich jak na tarantule.W zamknięciu, za szybą, tolerujemy,gotowi natychmiast zadeptać jak wylezą na wolność.M.Machałek to stała bytownica u Rydzyka,z poglądami średniowiecznymi i i wróg większości społeczeństwa,które pisu nie cierpi. Oczywiście łżą jak wszyscy w wyborach.Jak się popatrzy na "programy" wyborcze dowolnej opcji,jest w nich to samo może nieco inaczej forsą obdzielone.Kłamią więc jak najęci,a pisiornia najbardziej, bo mają najwięcej do ugrania.Szczególnie,że obiecują rzeczy NIEWYKONALNE,na które jako małe rzodkiewki z zadoopia nie maja wpływu,bo to zależy od buraków z centrali.Obniżki pobrań na rzecz państwa,podwyżki świadczeń dla ludzi,a ani słowa skąd pieniadze.
~do Bambo 27-10-2014 21:51
Nie jestem członkiem żadnej partii. Wyprowadzać Cię nie będę. Jeżeli mieszkasz w Jeleniej Górze i tu będziesz głosował, to nie studiuj życiorysów kandydatów w innych regionach, szkoda czasu, a ten link zaproponuj mieszkańcom Opola.
~do Bambo 27-10-2014 21:56
Nie jestem członkiem żadnej partii. Wyprowadzać Cię nie będę. Jeżeli mieszkasz w Jeleniej Górze i tu będziesz głosował, to nie studiuj życiorysów kandydatów w innych regionach, szkoda czasu, a ten link zaproponuj mieszkańcom Opola.
~mm 27-10-2014 22:47
Siuda jeszcze nie zaczął ale już mu dziękujemy
~qewr 27-10-2014 22:49
PO już było PiS już było, SLD już było... A najciekawsze jest to , że znajdzie się spora ekipa, która zagłosuje tylko na kandydatów do żłoba...
~Irasiad z Wolski 27-10-2014 22:52
Ten kretyński tytuł " PIS gotowe do przejęcia władzy" i od miesięcy zdjęcie Dudy na pierwszej stronie Jelonki świadczą o stronniczności portalu. Nic wam to nie pomoże . Pisowska zaraza po raz kolejny przerżnie wybory ! I te hasła - mniejsze podatki i wszelkie opłaty, za to większe wydatki na wszystko ! Czy oni nas mają za idiotów ?
~tambylec 28-10-2014 0:04
PiS idzie do zwycięstwa z takim g..nem na sztandarach jak przodowy pieniacz cieplicki. Daj im Boże zdrowie ,bo o rozum za póżno .Kubacki Oliwer mądry młody człowiek .Na niego oddam głos
~Normalny 28-10-2014 7:32
Co by nie powiedziec w tym PiSie jest paru wartosciowych ludz.Ale wiekszosc to klerykal liczacy na naiwnosc ludzka iz to ze sluze do mszy lub przyjmuje komunie to jestem wzorem i z urzedu powinni ludzie na mnie glosowac.No bo jak to jestem katolikiem , a PiS to prokatolicka partia i musicie na nas glosowac.Jesli wybory na tym maja polegac to niech radnymi zostana sami ksieza a poslami Biskupi i wtedy nie bedziemy oszukiwani i nie bedzie wszelakiej korupcji.Bedzie wszelaka dobroc i laskawosc.Nie mam nic do nikogo ale smieszy mnie to iz kazdy odwoluje sie do sumienia katolikow przed wyborami, a potem zapomina ze trzeba postepowac jak katolik.Dlatego wybierajmy nie za poboznosc tylko co dany czlowiek zrobil i co chce zrobic by zylo sie lepiej w tym miescie. Wielkosc plakatow to kpina z wyborc
~res 28-10-2014 12:41
Smoliński - trochę wiedzy i wiek i wystarczy aby był przeciwieństwem Lewandowskiego
~ekonomista 28-10-2014 14:53
Walka o zwycięskie wybory znów będzie się toczyć między PO a PiS, jeden z dwóch wygra. Jeśli chcecie coś zmienić musicie głosować na tą druga partię. Trzeci kandydat (partia), której prawdopodobieństwo sukcesu jest znacznie mniejsza, może jedynie pokazać obraz, jak duża część wyborców nie chce ani jednych, ani drugich. Pewnym warunkiem, by były jakiekolwiek zmiany jest głos oddany na PiS. Zastanówcie się nad tym na kogo głosujecie.
~r 28-10-2014 17:52
rer
~niezależna 28-10-2014 19:28
... jeszcze nigdy tylu przyszłych przegranych nie bylo na jednym zdjęciu...
~MM 28-10-2014 20:29
Władzę chętnie....a odpowiedzialność też?
~ 29-10-2014 2:28
Jednak koryta należy odcinać chirurgicznie inne logiczne przekonywania nie działają !!!
~Belgia 31-10-2014 17:30
głosujcie na tego co zrobi dekomunizację i zerwie konkordat jak w krajach ościennych,a Polska będzie krajem mlekiem i miodem płynącym.
~Belgia 31-10-2014 17:33
głosujcie na tego co zrobi dekomunizację i zerwie konkordat jak w krajach ościennych,a Polska będzie krajem mlekiem i miodem płynącym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Stalowe rumaki w Karpaczu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
487
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%