Jeleniogórski kajakarz z medalami Pucharu Europy

Wiadomości: Słowacja
Wtorek, 1 października 2013, 15:47
Aktualizacja: 15:51
Zawodnik teamu Czaplickifun.pl (KKK Jelenia Góra) Tomasz Czaplicki stanął na drugim stopniu podium finałowych zawodów Pucharu Europy we Freestyle’u Kajakowym 2013 w Cunovie na Słowacji. Były to kolejne udane zawody dla jeleniogórskiego kajakarza. Po brązowym medalu mistrzostw świata z początku września i dwóch złotych krążkach mistrzostw Polski sprzed tygodnia przyszedł czas na dwa srebrne medale Pucharu Europy.

W minioną niedzielę Tomek wywalczył srebro w kategorii K1M i tym samym zagwarantował sobie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy 2013 ustępując jedynie Słowakowi Peterowi Csonka.

W kategorii kobiet bardzo dobre, szóste miejsce wywalczyła Zofia Tuła (Czaplickifun.pl, KKK Jelenia Góra). Naszej najlepszej kajakarce freestyle’owej zabrakło zaledwie 10 pkt. do finałowej piątki, ale i tak 6. miejsce to bardzo dobry rezultat.

Czwarte miejsce w finale mężczyzn zajął inny polski reprezentant Bartosz Czauderna, który wywalczył miejsce tuż za podium i brązowy medal w klasyfikacji generalnej pucharu.

Wyniki, które uzyskali Zosia z Tomkiem są dobrym prognostykiem przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy, które odbędą się właśnie na torze do kajakarstwa górskiego w Cunovie koło Bratysławy.