MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórski działacz Ruchu Palikota przechodzi do SLD

Wiadomości: REGION
Sobota, 25 lutego 2012, 8:46
Aktualizacja: 13:22
Autor: Accipiter
Jeleniogórzanin Mariusz Grzegorczyk z Ruchu Palikota, wraz z innymi działaczami tej partii, przechodzi do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Argumentuje swoją decyzję, że RP jest formacją, której powstanie zainicjowano w gabinecie Donalda Tuska po to, by przykrywała wpadki rządu.

Jak twierdzi Mariusz Grzegorczyk, został „porwany przez ideę”, którą Janusz Palikot przedstawił podczas kongresu założycielskiego swego ruchu 2 października 2010 roku. Wtedy wszyscy uczestnicy tego spotkania otrzymali wówczas znaczki „Stop obłudzie”. – Te znaczki miały być symbolem nowej partii, że będziemy tworzyli coś, czego jeszcze w życiu politycznym Polski nie było. Dzisiaj wiem, że Ruch Palikota zamiast ruchem obywatelskim stał się prywatną partią Janusza Palikota - oświadcza.

Według opinii Mariusza Grzegorczyka, partia Ruch Palikota nie powstała w Sali Kongresowej, a została ona zainicjowana w gabinecie premiera Donalda Tuska. Jego zdaniem, wszystkie akcje, które Ruch Palikota wykonywał (np. dotyczące zdjęcia krzyża w sali sejmowej) i wykonuje do tej pory, mają „przykryć” problemy rządu, a pełen schemat działania zawarty jest w książce „Ja Palikot”.

Mariusz Grzegorczyk jednocześnie wyznał, że dziś jedyną prawdziwą lewicą jest SLD, dlatego też postanowił zmienić partyjne barwy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gdzie dwóch się bije, tam Klimek skorzysta?

Hat–trick Mroza

Lewica alternatywą?

Komentarze (40) Dodaj komentarz

~rumcajs54 25-02-2012 8:53
..." mają "przykryć" !!!
~porywacz 25-02-2012 9:06
Karierowicze maja w sobie to ze marzy im sie tylko luksus i kasa reszta sie nie liczy Wiec tacy jak ten bohater artykulu lataja z jednej parti do nastepnej by tylko zyskac i byc w mediach.Niech go ,,porywaja,, oby nikt nie dal okupu za takiego dzialacza:)))) i zniknie ze sceny politycznej.Dziwie sie tez ze SLD przyjmuje takich madrali.
~ 25-02-2012 9:10
wreszcie przejrzeli na oczy brawo i oby takich wiecej bylo, ludzie tylko sie przyjrzyjcie ze gdy Palikot obraza Tuska , to tusk usmiecha sie poblazliwie, gdy krytykowal Tuska go Kaczynski byla wojna na calego o kazde slowo ktora zawsze konczyla sie w sadzie, , wiec juz TO daje do myslenia, a ta palikotowa buta szyta grubymi nicmi i i ma on za zadanie szukac tematow zastepczych by odwracac uwage spoleczenstwa cos na ksztalt kieszonkowcow jeden potraca i robi awanture a drugi obrabia kieszenie
~podroznik 25-02-2012 9:37
historia się powtarza - od 20 lat czerwoni mają się dobrze i nastał czas kolejnego zaciskania pasa a raczej dociskania pętli na obywatelach, zacznijcie myśleć co robi rząd tuska od kilku lat i generalnie jedyne działanie rządu polega na zastraszeniu pisem i państwem politycznym [którego za Pis nie było] - czyli "jeśli nie my to wróci pis a chyba tego nie chcecie" - rząd mając na myśli państwo policyjne obawia się wykrycia swoich przekrętów i powiązań z mafią, stąd taka nagonka i hasło "państwo policyjne" - nie muszę przypominać że PO i podobne ugrupowania to ppartie bogaczy, co ich obchodzą zwykli obywatele, proszę spojrzeć na ostatnie lata rządu tuska i nowa kadencję, wszystko żeby nam utrzeć nosa, media milczą o antyrzadowych manifach w USA i krajach Europy, bo też by takie były u nas
~ość portalu 25-02-2012 9:48
Cóż dobrego można powiedzieć bądź napisać o ludziach zaangażowanych w politykę, a więc żądnych władzy ? Pogoń za pieniądzem można uzasadnić, ale to...?!
~Aristo 25-02-2012 10:00
Prawdziwe to powiedzenie, że przy nawet małym podmuchu wiatru pierwsze wzlatują do góry śmieci. Potwierdzac się też opinia, że głównymi cechami polityka muszą być brak ambicjii i honoru. A w sprawie barw - najlepiej pasowałby tu przykład pawiana, bo czerwony kolor ma we właściwym miejscu ciała.
~ 25-02-2012 11:39
dzien bez wiadomosci z ameryki dniem straconym dla polityki
~Co by tu powiedzieć?? 25-02-2012 11:44
Kochani, weźcie że się na klawiatury, bo mnie coś się nie chce myśleć, co by tu wymyśleć...
~WSM 25-02-2012 12:24
Politycy którzy zmienia swoje poglądy są jak czerwona chorągiew. Obłuda i wieczny taniec. Tani spektakl z krzyżem w ręku hasła w stylu pomożecie pomożemy . To jest Obłuda. ograniczanie wolności i podnoszenie zadłużenia żeby się przypodobać wyborcom nie patrząc że to jest topienie ich dzieci. Ale co z tego skoro statek płynie gra muzyka więc nie będzie słychać ich KRZYKU
~do~rumcajs54 25-02-2012 12:40
może "pokryć"
~ulyssenardin 25-02-2012 12:41
brawo Mariusz!
~ 25-02-2012 13:32
Ad.~WSM. Politycy, którzy są wierni narzuconym im poglądom i nie dostrzegają zmieniającej się rzeczywistości są nazywani "betonem". Wysoko cenię eks PiS-owców /np. Dorn,Zalewski, Marcinkiewicz i wielu, wielu ..../, którzy zorientowali się, że u boku wodzusia-mesjasza narazaja swój autorytet i staja sie po prostu śmieszni. Niestety mnóstwo wartościowych PiS-polityków nadal tkwi w tym kabarecie z zaklejonymi ustami, lub głoszący "prawdy" objawione przez nawiedzonego Antoniego. Wygladają żałosnie. DOLNOŚLĄZAK Cdn.
~ 25-02-2012 13:55
Cd. z 13:32. Ruch Palikota postrzegam, jako zdecydowanych antklerykałów. Palikot to dla mnie wyksztalcony filozof, celebryta, umiejący samodzielnie zarabiać i pomnażać pieniądze. Dzięki zgromadzonemu majątkowi jest niezależny i wcale nie musi zabiegać o apanaże z państwowej kasy. Jest jemu - chyba - obojętne jak go społeczność sklasyfikuje . /lewicowca, kapitalistę, liberała, antykleryka, czy charyzmatycznego chrześcijanina/. Ten majętny człowiek założył partię dla zaspokojenia własnych fanaberii. Świetnie sie bawi za własna kasę. Jego ugrupowanie przypomina mi Polską Partie Przyjaciół Piwa, której szefował kabareciarz J. Rewiński, założoną w latach 90 /dla jaj/ po zwyciestwie "Solidarności. Na tę partie /PPP/ dało się nabrać 15% Polaków podczas wyborów do Sejmu. DOLNOŚLAZAK. cdn.
~siouyo 25-02-2012 14:13
JAK MOZNA MOWIC ZE SLD JEST LEWICĄ, PRZECIEZ ONI W SWOICH GLOSOWANIACH NIE RAZ WYSTEPOWALI PRZECIW LEWICOWYM WARTOSCIOM !!!!!!! JAK DOBRZE ZE ICH NIE MA W RP, trzeba sie oczyszczać, normalne!
~ 25-02-2012 14:23
Cd. z 13:55. Nie wykluczam, że Palikot to taka wydmuszka, wyalienowana tymczasowo z PO dla realizacji trudnych zadań, związanych z przywróceniem biblijnych zapisów i oddanie "cesarzowi co cesarskie a Bogu co boskie". Przy okazji Palikot przygarnął pod swoje skrzydła ludzi, ironicznie postrzeganych przez nasze chrzescijańskie społeczeństwo. Oni w tym ugrupowaniu autentycznie odnaleźli swoje miejsce. Nie każdemu po drodze z Palikotem. Nie dziwi mnie, że M.Grzegorczyk zmienił barwy. Tym bardziej, że lewica nie jest ugrupowaniem wojującym z Kosciołem. Wsród nich jest wielu katolików, którzy dostrzegaja potrzebe oddzielenia sfery sacrum od profanum, bez naruszenia autonomii i szacunku dla odmienności poglądów. DOLNOŚLAZAK. cdn.
~ 25-02-2012 14:51
Cd. z 14:23. We współczesności zaciera się klasyczna definicja lewicy. Nie ostra jest też klasyczna definicja prawicy. W zasadzie każde ugrupowanie /PO, PIS i SLD, Kościół/ zajmuje sie ludźmi wykluczonymi, prektariatem. Istotne jest, które z tych ugrupowań czynić to moze i potrafi najskuteczniej. W obszarze zainteresowania lewicy sa równiez przedsiebiorcy, którzy tworzą miejsca pracy. Ich obecość w szeregach lewicy jest nie bez znaczenia. Sądzę, że SLD -w osobie Grzegorczyka - pozyskał wartościowego człowieka. Jakiego - czas pokaże? DOLNOŚLAZAK.
~drupi 25-02-2012 15:00
uwazam ze jezeli grzegorczyk miałby choc odrobinę ambicji powinien zrzec się mandatu poselskiego i zaczynać karierę w nowej partii a tak jest WIELKIM OSZUSTEM który oszukał wyborców którzy oddali na niego swój głos HAŃBA i WSTYD panie OŚLE
~XD 25-02-2012 15:08
A TO MENDA JEDNA !
~ 25-02-2012 15:17
Cd. z 14:51. Po kryzysie przywództwa /dotychczasowy krajowy szef SLD nadawał się - moim zdaniem - do kierowania gminnym kołem, coś na wzór ZMS/ lewica liże rany. Jeżeli lewica chce ponownie zaistniec na mapie politycznej to powinna zażegnać kryzys przywództwa. Aktywni członkowie tego ugrupowania dostrzegać służebna rolę wobec spoleczeństwa. Jeżeli tylko koryto , konfitury i apanaże, wynikajace ze sprawowania władzy bedą ich celem to lepiej bedzie, azeby lewica w takim kształcie sie nigdy nie odrodziła. DOLNOŚLAZAK.
~Jel.. 25-02-2012 17:38
i jak takiemu zawierzyć skoro lata jak żyd po pustym sklepie....raz tu , raz tam.....
~jeleniogorza 25-02-2012 18:44
A ja uważam, że Palikot mówi na głos to, czego inni nigdy nie mówili. I przecież nie chodzi o zdejmowanie krzyża, lecz głośne zwrócenie uwagi, że Polska nie jest neutralna światopoglądowo. A Leszek Miller nie może się pogodzić ze słabymi notowaniami i zrobi wszystko, żeby odciągnąć ludzi od RP. A to przecież właśnie ten były już premier był najhojniejszy dla biskupów. W jednym z wywiadów sam powiedział, że społeczeństwo polskie jest bardzo konserwatywne i na żadne rewolucje obyczajowe się nie zgodzi, tylko on myśli w sposób archaiczny i nie wie, że czasy się zmieniły, a młodzież ma internet, jeżdzi po świecie i porównuje, czemu jesteśmy, bo jesteśmy państwem obskuranckim i zaściankowym.
~@ 25-02-2012 19:04
Jeszcze jeden kameleon zmienia barwy! Aleś pan naiwny, panie Grzegorczyk, że tak się pan daje porywać ideom! Przeżylismy już jedną porywajacą ideę - i co; warto tam wracać? A jeśli to znowu będzie "nie to"? Jak powiada pani rokita: stanie pan w rozkroku?
~ 25-02-2012 19:10
Kiedy mój Palikot pijąc mleczko porusza ogonem - to wtedy występuje zjawisko Ruchu Palikota! I to nie zmienia biegu historii...
~ 25-02-2012 19:25
Ad.~18:44. Palikot owszem mówi to o czym Urban od ponad 20 lat pisze w tygodniku "NIE". A zatem nichil novi. Chrzescijanie, a w szczegolnosci katolicy, to specyficzna grupa wyznaniowa. Indoktrynacja trwa tam od ponad 2 tys. lat. Z taką grupą społeczna nie podejmuje sie walki. Taka grupę spoleczna należy tolerować i ewentgualnie reindoktrynować. Wg mnie na światową reindoktrynację potrzeba chyba następnych 2 tysiecy lat. Uważam, że warto zac ząć od Polaków, kierując ich na przymusowe roboty do Czech.DOLNOŚLAZAK.
~look 25-02-2012 19:47
...odeszli z Ruchu Palikota ...pewnie byli wykorzystywani !!!
~BC 25-02-2012 19:49
DolnyŚlązaku - toż czytać nie można twojego mędrkowania! Coś chciałbyś wnieść do dyskusji ... jednak nie ogarniasz sedna tematu. Twoja pseudoerudycja jest żałosna.
~ 25-02-2012 20:06
Ad. ~BC. Mam swiadomość,że nie organiam tematu i moja erudycja moze być załosna. Chetnie wsłucham się w Twoją wizje teraźniejszosci. Czy coś ciekawego jestes w stanie wzamian zaproponować? Coś co ogarnia sedno tematu? Póki co Twoje słowa krytyki sa cenne. Ale to tylko krytyka. Nic w zamian. DOLNOŚLĄZAK.
~til 25-02-2012 23:33
Ciekawe kto pierwszy będzie zakładał hurtownie trawki na wierzchu a pod spodem innego bardziej trującego badziewia jak Palikot przeforsuje swoją zmianę prawa?
~kik 25-02-2012 23:36
Palikot ,SLD to jedna wielka pokoleniowa porażka!owoce już widać!
~gość5 26-02-2012 0:08
Grzegorczyk nigdy nie należał do partii Ruch Palikota i to wszystko na ten temat, teraz próbuje robić wokół siebie szum, ale kłamstwem daleko nie zajedzie, skończu chyba w pisie bo tam go jeszcze nie było
~SARBLE 26-02-2012 0:56
I tu znowu mamy potwierdzenie , jak się chce zrobić z nas idiotów. I robią - co im się rzewnie podoba. A zapatrzeni, zaślepieni, dalej im przyklaskują.
~ 26-02-2012 11:34
Ad.~kik. Wszystko to co powstało w okresie transformacji to wieksza lub mniejsza porażka. Piszesz, że "owoce już widać". Sprecyzuj tylko gdzie i konkretnie jakie są to owoce? DOLNOSLAZAK.
~Ad. Dolnoslą 26-02-2012 15:42
Do 19.25 Urban pisze to, od czego w ukryciu zaczynają lekturę nawet,a może przede wszystkim przeciwnicy polityczni. Jak w 1992 opisywał dokładnie aferę ,,łowców skór,, nikt tego nie nagłaśniał, ale parę lat póżniej rzekomo sprawę ,,wykryła,,(!) Wyborcza i cała Polska wiedziała, co to jest pawulon. A propos , wystarczy, że Polak katolik wyjedzie do Niemiec i musi zadeklarować wyznawaną religię - staje się ateistą. A jaką religią jest katolicyzm, wystarczy, że wiemy, dlaczego Europa Zachodnia od kilkuset lat się rozwinęła, a Polska pozostała przy gospodarce folwarczno-pańszczyżnianej. Nieraz myślę, że zabory były wielką szansą dla Polski, przynajmniej Wielkopolska się ucywilizowała. Za dużo rekolekcji i romantyzmu, a zero edukacji i pozytywizmu.
~Do 15 42 26-02-2012 15:54
Palikota szanuję za to, że do polityki wszedł jako człowiek majętny, tak z reguły jest w dojrzałych demokracjach. przeciwieństwie do naszej. U nas z polityki żyją i pozwalają żyć (swoim rodzinom i znajomym), tzn. z naszych pieniędzy. Jedynym sposobem weryfikacji i testu na uczciwość byłoby ,,posłowanie,, społeczne, za symboliczne grosze, przecież oni mają swoje zawody! To samo z funkcją radnych. A w ogóle polski sejm jest rozpasany, a senat balastem dla budżetu. Potwierdza się, że kraje cywilizowane i zamożne są gospodarne i oszczędne, a zacofane kulturowo dziadowskie, i bardzo, ale to bardzo katolickie.
~ 26-02-2012 18:09
Ocipiał???
~Belfer 26-02-2012 21:25
Hehe, działacz - nigdy nie przyjęty do partii Ruch Palikota...
~ 27-02-2012 20:31
Ad~15:42 Trafne!!! "Za dużo rekolekcji i romantyzmu, a zero edukacji i pozytywizmu". Nie dyskwalifikowalbym jednak wszystkich naszych ziomali. Wśród Polaków chrześcijan jest ogrom ludzi wspaniale wyedukowanych, tolerancyjnych, którzy potrafią oddzielić to co przynależne wyznawanej przez nich religii od tego co nie ma nic wspólnego ze swiatem metafizycznym - urojonym. DOLNOŚLAZAK.
~ 28-02-2012 9:31
Następna "postać" z kozią bródką. Zaraz pawia puszczę.
~ 27-05-2012 19:17
widac ze sa malo przenikliwi i nie umia myslec wiec po co wogole tacy sie pchaja do polityki - diet im sie chce, pasozyty
~18 sqandal 22-12-2013 9:23
.... żeby być < POLITYKIEM < należy mieć pieniądze ( tak jest w większości państw ) a u nas co idą ludzie do polityki żeby się dorobić ( czytaj ustawić siebie i bliższą i dalszą rodzine )a Palikot to wyjątek ma kase ale jaki z niego tam polityk.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Stop marginalizacji średnich miast

O Karcie Praw Rodziny

Kandydaci nie dopisali

Kto do Senatu?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
626
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%