Polska: Jeleniogórski areszt drugi raz mistrzem kraju

Środa, 25 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 26 października 2006, 0:03
Autor: Łukasz Stawski
W piątych mistrzostwach Polski służby więziennej w kosza, które odbyły się w Kulach pod Częstochową wygrała reprezentacja Dolnego Śląska, w której występowało aż ośmiu zawodników z Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. Ten tytuł Dolnoślązacy zdobyli po raz drugi.

W zawodach brało udział 16 drużyn z całego kraju. W eliminacjach Dolny Śląsk pokonał dwukrotnie reprezentację okręgu kaliskiego i zakwalifikował się do finału. W finale, w swojej grupie, wygrał z Łodzią 75:31, Bydgoszczą 68:31 i Rzeszowem 56:31. Potem w półfinale pokonał Poznań 52:26 i w finale z Opole 61:39. Z Jeleniej Góry występowali nastęopujący zawodnicy: Krzysztof Samiec i Dariusz Połubiński, Artur Czekański, Tomasz Góra, Marcin Kowalski i Maciej Adamczyk, Mirosław Witka (kapitan drużyny) i Tomasz Wajdowicz. W tym składzie jeleniogórski Areszt Śledczy wygrywa regularnie turnieje ligi amatorów kosza w naszym mieście i dlatego odnośi też sukcesy w krajowych zawodach.

Do najlepszej piątki finałowego turnieju wybrano Dariusza Połubińskiego, a za najlepszego zawodnika uznano Krzysztofa Samca.