MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórska Zbiórka Książek dla dzieci na Ukrainie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 czerwca 2017, 7:49
Autor: KK
Fot. Książnica Karkonoska
Miasto Jelenia Góra na prośbę Konsulatu Generalnego RP w Łucku włączyło się w akcję zbiórki książek dla polskich dzieci na Ukrainie. Zbiórkę książek w Jeleniej Górze prowadzi i koordynuje Książnica Karkonoska.

Akcja prowadzona będzie przez cały czerwiec. We wszystkich agendach Książnicy Karkonoskiej - tj. w czytelni, wypożyczalni, bibliotece dziecięco-młodzieżowej - w budynku głównym przy ul. Bankowej 27, we wszystkich filiach bibliotecznych: na Zabobrzu (przy ul. Różyckiego, Sygietyńskiego, Noskowskiego), w Maciejowej, w Cieplicach i Sobieszowie, w godzinach otwarcia placówek zbieramy nowe i używane książki dla dzieci i młodzieży w języku polskim.

Zbieramy bajki, opowiadania, powieści, wiersze, książki popularno-naukowe i beletrystykę. Książki można przekazać bibliotekarzowi, włożyć do wrzutni lub pozostawić w specjalnie oznakowanym koszu.

Wierząc w szczodre serca i chęć niesienia pomocy potrzebującym, apelujemy do naszych Czytelników i wszystkich jeleniogórzan o podzielenie się książką z tymi, którzy dotkliwie odczuwają brak kontaktu z polskim językiem literackim.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Laboratorium Szkła coraz bliżej

200 pieczątek w 24 godziny

Sztuka na ulicy  

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Uczniowie prezentują prace dyplomowe

Zaczytaj się z Jelonką.com

Finał "Teatrrrałek 2019"

Sprawdzają czym jest teatr

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
24
Tak
25%
Nie
75%
Nie mam zdania
0%