MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Jeleniogórska uczelnia obchodziła 19. urodziny

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 czerwca 2016, 8:24
Aktualizacja: Piątek, 10 czerwca 2016, 9:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Od 19 lat Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa (wcześniej Kolegium Karkonoskie) kształci studentów na różnych kierunkach i otwiera nowe (w ostatnich dwóch latach otworzono dwa kierunki: dietetykę i administrację). Świętując kolejne urodziny pracownicy KPSW oraz studenci zorganizowali szereg atrakcji, w tym konkurs Złotego Żaczka oraz wybory mistera, festiwal piosenki studenckiej czy koncerty.

- Jest to czas, który pozwala nam na refleksje na temat naszej specyfiki, wrośnięcia w ten region. Taki był cel ojców założycieli, żeby ta uczelnia była uczelnią regionalną – powiedział prof. dr hab. Marian Ursel, rektor KPSW.

Na początku obchodów święta uczelni odbyła się uroczysta gala wręczenia Złotych Żaczków. - To genialny pomysł naszych studentów – ocenił rektor jeleniogórskiej uczelni. W kategorii Wielka Charyzma zwyciężył prof. Jarosław Domaradzki, Sympatycznym Dusicielem została mgr Teresa Gola, za Prawdziwego Przyjaciela uznano dr Violettę Palczewską, Sokole Oko to dr Jerzy Widerski, a tytuł Selfie Kilera otrzymała dr Oliwia Tarasewicz-Gryt.

W kolejnej części imprezy studenci rywalizowali w Turnieju Wydziałów, sprawdzali się w grze Counter Strike, a także prezentowali swoje umiejętności w Festiwalu Piosenki Studenckiej, gdzie aż trzy ekipy postanowiły zaśpiewać językiem migowym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wybory Mistera Karkonoskiej – o tytuł ubiegało się czterech kandydatów. Zwyciężył student II roku fizjoterapii Andrzej Wojnowicz. - Cieszę się bardzo, nie spodziewałem się, że wygram. Namówiła mnie do startu pani dr Monika Sobolak i jak widać opłacało się – powiedział Mister Karkonoskiej 2016, który koronę otrzymał z rąk Miss Karkonoskiej 2016 – Katarzyny Witlib.

Wśród atrakcji był pokaz umiejętności kierowców samochodów rajdowych i motocykli, a na scenie wystąpili lokalni artyści z zespołem Korpis Karmel jako gwiazdą wieczoru. Zwycięzcy tegorocznej Ligi Rocka tradycyjnie porwali publiczność do zabawy.

Były też darmowe napoje oraz kiełbaski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Remont w Elektroniku

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~kształcenie bez sensu 9-06-2016 9:00
Wyższa Szkoła Produkcji Bezrobotnych w Polsce i dla Pracowników Unii Europejskiej za darmo ze stażem w przyszłości jako opiekunka, praca w rolnictwie , sprzątanie, prace sezonowe...
~powiedział co wiedział 9-06-2016 10:47
Wyższa Szkoła Produkcji Bezrobotnych powiadasz? Piszesz tak, bo nie masz w sobie zaradności życiowej, a może słyszałeś od koleżanki, kolegi, której ciocia słyszała od babci, że tak jest? Zastanów się co piszesz? Doceń zaangażowanie, pomysł i potencjał twórczy. Jeśli taką zabawę potrafią przeprowadzić potencjalni bezrobotni, to nie martwię się o przyszłość Naszego kraju.
~Stereotyp 9-06-2016 13:43
Najprościej powtarzać stereotyp.
~kora 9-06-2016 16:36
bo bawić się to każdy potrafi a do roboty nirma.
~kizior 9-06-2016 18:58
W dzisiejszych czasach powstaje dużo szkół wyższych takich właśnie jak KPSW,tylko po to żeby matołki,które cudem zdały maturę,(która zresztą też jest na poziomie szkoły podstawowej)mogły iść na tzw studia i dostać byle jaki papier...szkoda gadać,ludzie kończący tą śmieszną uczelnie nie mają żadnej konkretnej wiedzy,wolę współpracować z człowiekiem po dobrym technikum niż z baranem po tej szkole.
~ktosik 9-06-2016 19:07
wszystko fajnie, ale czy jelonka dorobi się kiedyś galerii którą będzie się z chęcią przeglądać? to co jest teraz to jakieś nieporozumienie...
~zgred 9-06-2016 20:09
przyszłe ofiary losu.....
~euro 9-06-2016 21:09
piękne miejsce na juwenalia tam maja czemu tam nie organizuja
~EMTE 9-06-2016 21:36
Śmieszą mnie wypowiedzi. Można mieć wyklepane regułki i najlepsze stopnie na Harwardzie, można zapłacić za papier, można sobie go wydrukować nawet w ksero koło szkoły ale inteligencji i umiejętności wykorzystania wiedzy się nie kupi. Nie ważne jaka szkoła tylko wazne czy dany człowiek chce skorzystać z tej sposobności i uczyć się dla mądrości a nie posiadania dobrych stopni, które o niczym nie świadczą. Dopiero życie zweryfikuje zaradność tego człowieka. Nie znaczy ze będzie zarabiał z tym papierem miliony ani praca sama do niego nie przyjdzie. Zależy zwyczajnie od charakteru człowieka i tego co chce osiągnąć. Poza wiedzą obycie w społeczeństwie, charakter, znajomości, dążenie do celu wszystko ma znaczenie..Więc gdzieś wsadźcie sobie ocenianie każdego jedną miarą
~Student były 10-06-2016 6:02
Skończyłem Kk. Dostałem pracę w Polsce za 3000 netto, więcej nauczyłem się na tej uczelni, niż na uzupełniających na uniwersytecie.
~Hmm 10-06-2016 8:44
Czy złośliwe komentarze piszą osoby, które nie zaliczyly matury czy pierwszej sesji ?
~..... 10-06-2016 13:06
Najlepiej będzie jeśli każdy spojrzy najpierw na siebie a potem na innych.
~Matmosek 10-06-2016 13:15
Mam przyjemność studiownia na tej uczelni, wykładowcy są fantastyczni. Ludzi na roku jest mało, ale przy nauce języka obcego jest to akurat duży plus. Jeśli student potrafi wykorzystać swój potencjał i wie czego oczekuje, to z całą pewnością odniesie sukces. Myślę, że osoby, które wypowiadają się negatywnie, to nie kto inny, jak wyladowujacy na innych swoje frustracje zrzedy.
~Lamya 10-06-2016 15:58
Jestem absolwentką dawnego KK i dziś uważam te studia ze jedną z lepszych rzeczy, jakie mnie w życiu spotkały. Znalazłam po nich dobrą pracę, nie od razu, ale jednak. Dobrze, że taka uczelnia w Jeleniej funkcjonuje i że odbywają się w niej takie pozytywne imprezy.
~e-milka 15-06-2016 12:26
To była kiedyś dobra szkoła wojskowa, kto zlikwidował wiadomo. Dla niejednej żony pułkownika-emeryta ciepła posadka w tej szkole. Szkoda tej szkoły i szkoda całego majątku wojskowego łącznie z Paulinum

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Projekt "Zdalna Szkoła +"

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Dotacja dla szkoły w Sadach Górnych

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
3
Tak
33%
Nie
67%
Nie wiem
0%