MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Jeleniogórska szczypiornistka laureatką stypendium sportowego

Wiadomości: Je
Czwartek, 19 czerwca 2014, 14:34
Aktualizacja: 14:35
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Uczennica Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Jeleniej Górze – Natalia Janas została jedną z trzech na Dolnym Śląsku laureatką XIV Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego ,,Zdobywaj Świat i Wiedzę” ufundowanego przez Uniwersytecką Szkołę Kształcenia Indywidualnego z siedzibą w Krakowie.

Celem programu jest wspieranie najlepszych uczniów, kształtowanie aktywnej postawy społecznej młodzieży, rozwijanie jej zainteresowań, inspirowanie do działań poprzez popularyzowanie pozytywnych wzorców i zachowań. Stypendium jest przyznawane uczniom za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne lub gdy uczeń zasłużył się czymś szczególnym dla swojego regionu (np. społecznik, talent artystyczny, programista, hobby) na okres 5 miesięcy w wysokości 150,00 PLN miesięcznie. Kandydatów do stypendiów zgłasza dyrekcja zaproszonej do programu szkoły, do której uczęszcza uczeń.

Uroczystego przekazania Listu Gratulacyjnego dla laureatki dokonał – Dyrektor Regionalny USKI - Artur Czelny 13 czerwca w hali sportowej przy ul. Złotniczej, przed meczem rozgrywek półfinałowych XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłkę Ręczną Kobiet w obecności uczestniczek zawodów, jak i klubowych koleżanek, prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej – Sławomira Ptaka, szczęśliwej i dumnej ze swej uczennicy dyrektor Gimnazjum nr 4 - Beaty Toczek oraz wychowawczyni klasy – Małgorzaty Rybarczyk-Rokity.

- Przyznane stypendium i otrzymane w ten sposób pieniądze chce przeznaczyć na dodatkowe lekcje z języka angielskiego oraz zakup odzieży sportowej do uprawiania swojej ukochanej dyscypliny sportowej, jaką jest bez wątpienia piłka ręczna - wyznała szczęśliwa Natalia Janas.

Natalia Janas (ur. 16 września 1999 r.) – zawodniczka klubu KPR Jelenia Góra - leworęczna prawoskrzydłowa związana z klubem od 2010 roku. Absolwentka zabobrzańskiej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Fryderyka Chopina i uczennica 2 klasy o profilu ogólno-sportowym Gimnazjum nr 4 im Noblistów Polskich. Wychowanka kolejno trenerów Marty Oreszczuk, Dariusza Jarosza oraz Dili Samadovej.

* Zawodniczka kadry narodowej Polski – juniorka młodsza (rocz. 1998) od sierpnia 2012 r. - uczestniczka Międzynarodowego Turnieju Nadziei Olimpijskich, na którym zdobyła swoje pierwsze bramki w koszulce z orzełkiem na piersi.

* Zawodniczka Kadry Dolnego Śląska dziewczyn (rocz. 98 i rocz. 99) – pierwsze powołanie otrzymała w 2011 r. Uczestniczka XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – IV miejsce drużynowo w Polsce i indywidualne wyróżnienie dla ,,Najlepszej zawodniczki kadry Dolnego Śląska w XIX OOM” w 2013 r.

* Klubowa finalistka Pucharu Polski ZPRP dziewcząt w 2012 r. – V miejsce drużynowo – wyróżniona nagrodą indywidualną oraz wybrana do najlepszej siódemki ,,All Stars” - Pucharu ZPRP.

* Trzykrotna finalistka klubowa Dolnośląskiej Ligii Piłki Ręcznej dziewcząt i młodziczek (2 razy złote medale i 1 srebrny).

* Zwyciężeni w konkurencji indywidualnych i zespołowych biegów krótko i długo dystansowych od najmłodszych lat szkolnych. W swojej kolekcji osiągnięć sportowych może się już poszczycić 51 medalami w tym (31 złote, 13 srebrnych i 7 brązowych), jak i licznymi dyplomami, statuetkami za zdobyte osiągnięcia w dziedzinie sportu drużynowego i indywidualnego.

* Laureatka szkolnych plebiscytów na "Najlepszego sportowca szkoły"

Ogłoszenia

Czytaj również

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Uciekły spod topora

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Gratulacje 19-06-2014 22:35
Kto kocha sport i potrafi się jemu poświęcić - ten odnosi sukcesy !! Brawo dla Natalii i jej rodziców oraz trenerów.
~pp 19-06-2014 22:39
Tatus potrafi wszedzie wypromowac corke inne dziewczyny tez sobie swietnie radza ale ich tak nikt nie promuje
~do pp 20-06-2014 6:36
które dziewczyny radzą? Tatuś nie biega na boisku i nie rzuca bramek.
~aya 20-06-2014 10:07
Do pp. Zamiast siedziec w chacie i pisac banialuki to wez i zacznij promowac te inne dziewczyny, kto Ci broni? Brawo Tytus i Natalia. Gratki
~dziewczyn 20-06-2014 14:32
Brawoo Sisa !! pamiętaj że cieszymy się razem z Tobą bo my jesteśmy druzyna KPR-u. A panu Arturowi - naszemu kierownikowi drużyny też dziękujemy za to co robi dla nas wszystkich.
~jb 20-06-2014 22:56
To tylko 750 PLN,nie przeżywajcie tak:)
~pp 21-06-2014 12:49
Nie ja jestem od promowania . Np Skowronska jest dobra zawodniczka i jakos nikt jej tak nie promuje dlaczego? Chyba nie tylko Natali sama wygrywa mecze
~do pp 21-06-2014 14:10
to o czymś świadczy http://www.zprp.pl/rankin/fs/03/fl/27
~Artur Janas 21-06-2014 19:10
Wszystkie dziewczyny są bardzo ważne i wielki szacunek za to co robią - każdy ma swój cel w życiu - tajemniczych blogowców zapraszam do pomocy klubowi i zawodniczkom ;)
~Brawo 23-06-2014 9:45
Brawo Natalia oraz Gratulacje dla P. Dyrektor - wspaniała zawodniczka jak również uczennic.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zbigniew Zamachowski w Teatrze Norwida

Powstanie Młodzieżowa Rada Miejska

Kiedy zniknie ten wykop?

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
414
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
11%