MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma nowego prezesa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 20 lutego 2012, 8:18
Aktualizacja: 8:18
Autor: Angela
Rada Nadzorcza Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wybrała nowego szefa. Został nim dotychczasowy wiceprezes zarządu – Mirosław Garbowski. Wiceszefem zarządu został Marian Szczęśniak.

Wyboru prezesa zarządu JSM dokonano w wyniku postępowania konkursowego, na które wpłynęło osiem ofert. Dwie spośród nich nie spełniały wymogów formalnych. Z pozostałymi sześcioma kandydatami członkowie Rady Nadzorczej przeprowadzili rozmowy kwalifikacyjne. Wyborów dokonano w głosowaniu tajnym. Konkurs na nowego prezesa JSM ogłoszono po nagłej śmierci wieloletniego prezesa śp. Mariana Leńko. Zasoby JSM znajdują się głównie na Zabobrzu, do spółdzielni należą także niektóre nieruchomości w centrum miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni za zamiarem połączenia muzeów  

Pora inwestycji

Odkrycia w kościele

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~xxx 20-02-2012 9:19
o Matko Boska !!!
~loluś 20-02-2012 9:58
to na początek ma bojowe zadanie - zająć się gazociągiem żeby mu podległe budynki nie wyleciały w powietrze- P O W O D Z E N I A
~dde 20-02-2012 11:32
Ale dlaczego nie napiszą, że wybrali kolesia,który będzie musiał się odwdzięczyć.... czyli mozna sie spodziewać podwyżek i premii........
~waldek_a 20-02-2012 12:11
do "dde". Piszesz o czymś, o czym nie masz bladego pojęcia. Garbowski, to pracownik JSM od 28 lat. W tym czasie kierował kilkoma Administracjami z sukcesem. Od ponad pół roku jest wice prezesem. Nie należy do żadnej partii politycznej. Jeżeli to "koleś" to gratuluję. Gdyby wszyscy dokonywali takich wyborów to może w kraju byłoby normalnie. Ale o tym powinna napisać redakcja.
~Nemo 20-02-2012 12:56
Tajnym? Potajemnie, to mozna puscic baka!
~ja 20-02-2012 14:37
sami siebie wybieraja a ludzi sie nie zapytaja co kurrrrrrr kraj
~ERYK 20-02-2012 16:43
Spółdzielnie to relikt socjalizmu i przeszłości , ludzie często nieświadomi są poddańcami tego monstrum , drogiego w utrzymaniu i kosztownego . Każda wspólnota mieszkaniowa nawet pojedynczy blok to jest wielokrotnie tańsza pod każdym względem ,efektywniejsza , elastyczniejsza i skuteczniejsza od obrośniętej w etaty spółdzielni np. we wspólnocie za Lokal 58 m 2 - placi sie 93,40 pln. w tym jest koszt eksploat. koszt admiistr. za wodomierz ,fund. remontowy . W spółdzielni za taki lokal trzeba bulić ok. 680 pln. - w kwocie tej jest pieniądz dla Rady Nadzorczej , prezesów , księgowych, w różnych administracji z kierownikami , konserwatorami ,wszyscy na etatach itd. Dlatego należy jak najszybciej odciąć się od tego smoczego tworu spółdz. posożytującego na cudzych pieniądzach.
~Anty-kryzyso 20-02-2012 16:59
Oczywiśćie , powinien już nadejść czas nowoczesnego podejścia do zarządzania zasobami mieszkaniowymi po przez własne racjonalne wspólnoty.Należy pozbyć się kosztownych biur , licznych posad urzędniczych , ekip remontowych ,konserwatorskich , rad myslicieli - którzy tworzą tzw. spółdzielnię mieszkaniową na bazie pieniędzy mieszkańców. Na zachodzie , Skandynawii , nikt nie zna takich tworów jak spółdzielnia - a że jest to balast i drożyzna dla mieszkańca bloku tego nie trzeba podkreślać. Gdyby to był wzorowy system organizacyjny to inni braliby wzór z tego tworu - a jest inaczej , kto potrafi i umie to się odcina od spółdzielni bo to drogo rozrzutnie i nieoszczędnie - a posad na siłę nie należy utrzymywać na koszt mieszkańca. Każdy blok może być dużo tańszą w utrzymaniu wspólnotą .
~bankier 20-02-2012 17:12
Zarząd i rada Nadzorcza JSM - powinna podać oficjalnie w medich członkom Spółdzielni wykaz zarobków prezesów i innych kierowników oraz koszty utrzymania całego aparatu spółdzielczego wraz z budynkiem administracyjnym itp.. Jest to ważne bo każdy mieszkaniec Zabobrza i innych zasobów sp-lni ,chciałby wiedzieć ile płaci w czynszu na pobory prezesów , urzędników spółdzielni a ile na właściwe utrzymanie mieszkania . Jest to potrzebne do dokonania symulacji o ekonomicznej decyzji jaki kierunek należy obrać przy przekształcaniu sie we wspólnoty i odłączeniu się od Sp-lni . Wiele miast to uczyniło i znakomicie na tym wyszło. Mają więcej na remonty i na czystośc a płacą połowę dla wspólnoty.
~tragedia 20-02-2012 18:32
Prezio Grabowski to niegospodarny chłop. Jak został administratorem to przeniósł biuro z Wiłkomirskiego na Sygietyńskiego, wyrzucając na bruk dotychczasowych dzierżawców. Rzekomo poadministracyjny lokal na Wiłkomirskiego był pilnie potrzebny dla niepelnosprawnego. Niestety lokal stał pusty przez 2 lata. Straty Spółdzielni 24 tys zł. Dzierżawca zlikwidował działalność, zwolnił pracowników, którzy zasilili grono bezrobotnych.
~spółdzielca 21-02-2012 10:10
Jak wszędzie. Nie decydowala wiedza, doświadczenie i pomysł na dalsze funkcjonowanie Spółdzielni. Kandydatów było 6, ale zanim doszli na "eliminacje" w "mieście" wiadomo było kto wygra. Miejmy nadzieję, że Walne Zgromadzenie szybko zweryfikuje ten wybór.
~Dobra fucha 21-02-2012 12:43
Wybrany nowy prezes , zawsze był racjonalny kiedy spółdzielnia płaciła jemu jako kierownikowi administracji na Zabobrzu 3 - on wiele razy w godz. pracy był widziany we Wrocławiu w samochodzie wypchanym firankami , bo oprócz posady w spółdzielni w godz. pracy prowadził własne geszefty . Wladza JSM - z uwagi na liczne zatrudnienie urzędnikow nie panowała nad dyscypliną w pracy i nikt tego nie rozliczał - bo JSM to taki etatowy przechówek dla niektórych na koszt członków sp-lni co ukryte jest w wysokich czynszach.
~mieszkaniecJG 21-02-2012 17:08
Gratulacje - wlasciwy wybor!
~ 21-02-2012 17:40
Kiepski wybór!!!
~rocmem 21-02-2012 20:31
Gratulacje dla rady nadzorczej za trafny wybór. Życzę Panu powodzenia.
~telesfor 21-02-2012 21:12
skoro mu taką opinie smarujecie, to znak, że tym lepszy wybór. już tak jest, że najbardziej krzyczą ci, co boją się koryto utracić. co teraz zrobić? jakiś \"nieswój\" człowiek, jeszcze na łapy będzie patrzył, zacznie pytać, każe coś robić! i co wtedy..? wypadałoby poczekać, choć pare miesięcy i zobaczyć efekty zmiany, potem rozliczyć. a tu, jak zwykle - zadupie, prawdziwa jelonka! wszyscy mądrzejsi, jeden lepszy od drugiego, ale w krytykowaniu. jak trzeba coś naprawde zrobić, zmienić, naprawić, to nie ma chetnych. najlepiej aby sie nienarobić, ale zarobić...
~Lokator 21-02-2012 21:31
Panie Mirosławie serdecznie gratuluje i życzę powodzenia. Wierzę że będzie Pan tak dobrze prowadził Spółdzielnie jak prowadził Pan wszystkie Administracje. Dziękuje za wszystko co Pan zrobił.
~analis 21-02-2012 22:05
Właściwy człowiek na takim stanowisku. Patrząc ile zrobił dotychczas, wierzę, że jeszcze wiele dobrego zrobi dla Spółdzielni. Trzymam kciuki.
~Gratulacje! 22-02-2012 11:50
Najlepszy wybor! Nie znam drugiego czlowieka, ktory tyle dobrego zrobil dla Spoldzielni i ktory zna sie na tej pracy tak dobrze! Powodzenia i gratuluje sukcesu. W koncu!
~trik 22-02-2012 13:09
Szacun garbus. Jesteś dobry i tyle w temacie. Powodzenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

O bezpieczeństwie

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Kupiono fotopułapki

Uhonorowali krwiodawców

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
200
Tak
41%
Nie
50%
Nie wiem
10%