MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Jeleniogórska „Siłaczka” z „Norwida” Pozytywistką Roku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 21 grudnia 2011, 15:34
Aktualizacja: 15:34
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Za zasługi w działalności edukacyjnej i angażowanie się w projekty prorozwojowe młodzieży Małgorzata Ewa Purzycka, nauczycielka matematyki z II. L.O. im. C.K. Norwida, otrzymała ogólnopolskie wyróżnienie w kategorii – oświata.

Małgorzata Ewa Purzycka otrzymała ogólnopolskie wyróżnienie „Pozytywisty Roku” w postaci dyplomu i statuetki, za działalność na rzecz rozwoju młodzieży. Pozytywistą jest osoba pracująca u podstaw, czyli dla dobra społeczeństwa.

W kategorii Oświata wraz z jeleniogórską „Siłaczką” nagrody odbierało 16 osób i przedstawicieli instytucji związanych z nauką, z całej Polski.
– Do konkursu zgłosiła mnie pani dyrektor Jadwiga Dąbrowska. Jestem bardzo zaszczycona przyznanym wyróżnieniem, tym bardziej, że tylu znakomitych osób, ciężko pracujących na rzecz innych, również odbierało nagrody wraz ze mną. Lubię to co robię, a jeśli ktoś to zauważył i docenił, tym bardziej jest mi miło. Uważam, że ważna jest nie tylko nauka, ale również zwykłe rozmowy z młodzieżą i uwrażliwianie ich na los drugiego człowieka. Laureaci podczas przemówień mieli bardzo budujące spostrzeżenia np. Emilian Kamiński mówił o swoim sukcesie zaznaczając przy tym, żeby pamiętać w takich chwilach o ludziach, którym nie powiodło się i jak tylko możemy powinniśmy im pomagać – powiedziała Małgorzata Ewa Purzycka, nauczycielka matematyki.

Jeleniogórska Pozytywistka Roku integruje osoby zainteresowane matematyką, rozbudza tę pasję zarówno w uczniach, jak i w osobach dorosłych. Jest organizatorką Meczów Matematycznych w Jeleniej Górze, w których biorą udział uczniowie zarówno z liceów, jak i gimnazjów. Młodzież zapoznaje się, jeździ na różne wyjazdy, obozy naukowe i dzięki temu uczy się również pracy w grupie, co jest bardzo ważne gdyż we współczesnych zawodach związanych z dziedzinami ścisłymi, zazwyczaj współpracuje się właśnie w zespole. W Maratonach Matematycznych a już od dziesięciu lat, współzawodniczy ze sobą ponad 100 osób.

Kapituła Nagrody „Pozytywista Roku”, która składała się w dużej mierze ze studentów, powołana przez Fundację Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości, przyznała nagrody w siedmiu kategoriach: gospodarka, działalność społeczna, nauka i edukacja, oświata, kultura i sztuka, osobowość oraz za całokształt działalności. Jest to wyróżnienie dla osób, firm lub instytucji – współczesnych „Wokulskich”, „dr. Judymów” i „Siłaczek”, które zasłużyły się w szczególny sposób dla swoich społeczności lokalnych, a szerzej całego społeczeństwa.

Warto podkreślić, że wśród laureatów znalazły się tak znane osoby i grupy jak np. Centrum Nauki Kopernik, w kategorii - nauka i edukacja, Kabaret Moralnego Niepokoju i Piotr Rubik w kat. - kultura i sztuka, Leszek Balcerowicz, Adam Małysz i Maciej Orłoś w kategorii: osobowość, a także Anna Dymna w kategorii: za całokształt działalności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Popłynęli dla dzieci  

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ja 21-12-2011 19:16
moje gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Gość 21-12-2011 20:36
Gratulacje, dzieki takiej postawie , jak to nazwano, Siłaczki - nigdy nie doczekamy sie czasów , ze za dobrą robotę należy się zapłata. Siłaczka, dr Judym, siwek z pokładu Idy powieszą sobie dyplom i nędza Pariasa. Jestemsmutna jak Janko Muzykant. Mimo tego gratuluje.
Piipi Jelonkowa 21-12-2011 22:11
..do - [~Gosc ] ..a ja pamietam "Syzyfowe prace" - to rowniez lektura szkolna,ktora .. jest radosnym hymnem zycia na przekor wszystkiemu ! ~Gosciu ! .. jestes *odstraszajacy ! /..gdzie chodziles do szkoly ?? / ~Gratulacje dla Fajnej Pozytywistki ! .. ktora juz nie bedzie straszyc matematyka
~Iwona J. 22-12-2011 7:34
Gratuluję wyróżnienia!! Znam Panią Małgorzatę Purzycką jeszcze ze SP 15, gdzie przez wiele lat była moją wychowawczynią. Wspominam ją jako bardzo oddanego nam pedagoga, dobrego matematyka. Jeszcze raz gratulacje!!!
~2012 22-12-2011 10:45
pipi.gosc mieszka w karpaczu i na pewno to ona,ktora pisze do "Lipy .."
~traveler 28-12-2011 14:15
`znakomity matematyk` taaaa...
~do 14:15 30-12-2011 23:15
Tak tłuku, jak nie masz pojęcia to się nie wyświetlaj. Pani Purzycka to najlepszy nauczyciel w tej szkole, ona się tam marnuje, powinna zostać ministrem edukacji i wywalić purchawy ze szkół i postawić na solidność w nauczaniu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Interwencja w Jeżowie  

Jest pomnik przyrody

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Krakowska w budowie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2057
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%