MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórska młodzież z wiedzą o naszej kotlinie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 13 czerwca 2017, 8:34
Aktualizacja: 8:37
Autor: ZSE–T
Fot. użyczone
W Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze, w ramach projektu Moja Mała Ojczyzna, odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu na najładniejszy film lub prezentację o Małej Ojczyźnie. Konkurs organizowany był w dwóch odsłonach: dla gimnazjów i dla szkól ponadgimnazjalnych.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum nr  1, Gimnazjum z Łomnicy, Gimnazjum z ZSO nr 1, Gimnazjum nr 5, Zespołu Szkół Elektronicznych, ZST „Mechanik”, Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2, I LO, II LO oraz ZSE-T. Prace oceniali koordynatorzy projektu z poszczególnych gimnazjów i kierownik Działu Oświaty Muzeum Karkonoskiego, pani Aneta Sikora-Firszt.

W edycji dla gimnazjów I i II miejsce zajęły uczennice z Gimnazjum w Łomnicy, a III uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. Uczniowie z Gimnazjum nr 1 zaskoczyli jury, albowiem przygotowali prezentację i komentarz o swoim udziale w projekcie Moja Mała Ojczyzna, a mówili z wielkim zaangażowaniem i radością.

W edycji dla szkół ponadgimnazjalnych wyróżnili się uczniowie, którzy przygotowali prace w kategorii: Film. Zdziwiła wszystkich inwencja twórcza uczestników, rozmaite konwencje filmów i ich wykonanie. W tej kategorii I miejsce otrzymał uczeń Elektronika za film promujący Karkonosze. Uczniowie Mechanika zajęli II miejsce za produkcję o Krzeszowie, a III miejsce przyznano ex aequo uczniom także z Mechanika – za film o Starej Kamienicy w konwencji kina niemego, i za film o Cieplicach. W kategorii Prezentacja Multimedialna I miejsce zajął uczeń ZSE-T- Kacper Reimann za opowieść o Świeradowie, uczennica Norwida zajęła II miejsce za opowieść o Cieplicach, a opowieść o ulicach jeleniogórskich przyniosła autorce z I LO  III miejsce.

Moja Mała Ojczyzna to prowadzony już od ośmiu lat projekt, którego pomysłodawcą i„mózgiem” jest p. Kazimiera Pitera, nauczyciel języka rosyjskiego i bibliotekarz w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, prywatnie zapalona turystka. Początkowo pomyślany dla szkół ponadgimnazjalnych, szybko rozszerzył się także na gimnazja. Ma na celu wszechstronne zapoznanie młodzieży z jeleniogórskich i okolicznych szkół z turystycznymi i historycznymi walorami naszej kotliny, przez konkursy, wycieczki, warsztaty i współpracę z instytucjami kultury i sztuki (m.in. Książnica Karkonoska, Muzeum Karkonoskie, BWA, Chata Walońska, Huta Julia).

Ogłoszenia

Czytaj również

Wpadka z nielegalnym tytoniem

To jest już koniec...

Hojny festyn

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~JIMI 13-06-2017 18:21
Brawo łomnicka młodzież !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wsparcie Straży Miejskiej

Parkingi: ważne plany

Skrócone (przez upały) godziny pracy Urzędu Miasta

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Do Term z… psami

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1057
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%