MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Jeleniogórska Liga Rocka wraca do łask

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 3 marca 2019, 7:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 marca 2019, 15:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Już drugi sezon Jeleniogórska Liga Rocka przyciąga coraz lepsze zespoły dzięki wprowadzeniu nagród finansowych dla zwycięzców eliminacji i finału. Wraz ze wzrostem poziomu, rośnie też liczba fanów ciężkiego brzmienia, która zjawia się w Sali Novej JCK. W trzecim koncercie eliminacyjnym tłumy bawiły się przy kapelach z różnych stron Polski – byli też goście z Niemiec.

O przepustkę do wielkiego finału ubiegało się 5 zespołów: Royal Beggars, Necromaster, Dream Atlas, Warhlack oraz Hard Rider.

Pochodzący z Chojnowa członkowie zespołu Royal Beggars zaprezentowali repertuar z gatunku hard rock. Występują w składzie: Monika Workum (śpiew), Krzysztof Rubaj (gitara basowa), Piotr Borczycki (perkusja), Artur Rzepa (gitara), Szymon Cichocki (gitara). Jeleniogórska publiczność usłyszała też kapelę Hard Rider, która powstała w 2015 roku, a w 2018 roku wygrała Festiwal Muzyki Rockowej "Gostyńskie Rockowania". Jak mówią muzycy, ich gatunkiem jest hard rock i heavy metal. Występują w składzie: Michał Kopecki (śpiew), Paweł Wolski (gitara basowa), Krzysztof Piórkowski (perkusja), Krzysztof Łungowski (gitara), Mateusz Skłodowski (gitara). Wśród zespołów walczących muzycznie o przepustkę do finału był też Necromaster, który powstał w Irlandii pod nazwą Imama, jednak po powrocie do Polski (do Jeleniej Góry) wokalisty i gitarzysty zespołu - Artura Malborskiego, powstała nowa formacja, a do lidera kapeli dołączyli Artur Cierpicki (gitara), Bogdan Borkowski (perkusja) i Sołtys (bas). Z kolei Dream Atlas reprezentują progresywny i alternatywny rock. Zespół powstał w 2016 roku w Pszczynie i ma już na swoim koncie zwycięstwo w Antyfeście Antyradia (2017) i zdobycie statuetki Złotej Kosy. Ponadto są laureatami pszczyńskiego Żubrowiska (2016) i finalistami gliwickiego Przeglądu Kapel Studenckich. Koncertowali m.in. na czeskim festiwalu Rock For People, na gali Płyty Rocku Antyradia oraz w finale eliminacji Pol'and Rock. Występują w składzie: Michał Mikołajec (śpiew), Korneliusz Flisiak (instrumenty klawiszowe), Filip Malinowski (perkusja), Maciej Kluss junior (gitara), Łukasz Droździk (gitara basowa). Zestaw kapel eliminacyjnych uzupełnił Warhlack, który powstał w 2009 roku i jak mówią muzycy - skupiają się wokół nu metal, a inspiracją dla nich są Illusion czy Korn. Na swoim koncie mają m.in. finał regionalny Fonografiki Young Stage, nagrodę specjalną na VI Przeglądzie Zespołów Studenckich w Bielsku-Białej. Grają w składzie: Dawid Gardawski (śpiew, gitara basowa), Łukasz Strupowski (gitara), Marcin Sarecki (perkusja), Dariusz Radwan (gitara).

Decyzją jury przepustkę do finału uzyskała kapela Dream Atlas! Wówczas na jeleniogórskich "błoniach" gwiazdami wieczoru będą Leniwiec (25-lecie zespołu) i Nocny Kochanek.

Po ogłoszeniu werdyktu na scenie wystąpili goście z Niemiec - zespół Asyl For Insane.

Twoja reakcja na artykuł?

11
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
14%
Smuci
1
7%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Muzeum Kargula i Pawlaka już po remoncie – zaprasza

W Tym Sęk na sobotni wieczór

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 4-03-2019 9:21
Artur "Malborski" - padłem! Bodzio! Bogusławie! Zostałeś Bogdanem! A Sołtys wiedział, jakie jest ryzyko i podał tylko pseudo :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Królewskie dźwięki

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
410
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%