MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Jeleniogórska Liga Robotów wystartowała

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 29 marca 2018, 13:06
Aktualizacja: 14:37
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” przystąpił do organizacji wydarzenia, które jest odpowiedzią na zainteresowania młodzieży. W porozumieniu z podobną placówką w Bolesławcu, stworzono Jeleniogórską Ligę Robotów, a finałem ma być pojedynek uczniów ze stolicy Karkonoszy z rówieśnikami z miasta ceramiki.

Do udziału w JLR zaproszono jeleniogórskich gimnazjalistów, dzięki czemu będą mogli nie tylko wykazać się w dziedzinie programowania, ale też poznawać kadrę nauczycielską i uczniów Mechanika, bowiem z pewnością niektórzy z nich właśnie tę placówkę wybiorą do dalszej edukacji.

- Szkoła w Bolesławcu zaproponowała nam współpracę, abyśmy w naszym mieście zorganizowali taką ligę robotów, a następnie zwycięzcy zmierzyli się z triumfatorami ich ligi - powiedziała Wanda Kozyra, menedżer ds. projektów Strefowego Klastra Edukacyjnego, która podkreśla, że działania te są przede wszystkim promocją szkolnictwa zawodowego. - Dyrektor Piotr Iwaniec chętnie włączył się w ten projekt, wyznaczono nauczyciela do tego projektu, którym został Lech Gancarek, a pracodawcy tacy jak Jelenia Plast, Dr. Schneider i Draexlmaier wsparli nasze działania - dodała W. Kozyra.

Jak podkreślają organizatorzy, programista to pożądany zawód na rynku pracy, a poza tym młodzież interesuje się ta kwestią. - Młodemu człowiekowi może się wydawać, że jest to bardzo skomplikowane, ale właśnie przez zabawę i drobne konstrukcje, pokazujemy jak wygląda prawdziwa technologia - zaznacza była dyrektorka Mechanika.

Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu organizuje Ligę Robotów od wielu lat, ale od 2015 roku nastąpiła przerwa. W tym roku przy współpracy z jeleniogórską szkołą wydarzenie wraca do kalendarza imprez, a plany są bardzo ambitne. W przyszłości zasięg ma być rozszerzony na całe województwo.

Do JLR zgłosiło się 5 szkół z oddziałami gimnazjalnymi: jeleniogórskie i piechowicka. - Dzisiaj rozdaliśmy sprzęt, a za trzy tygodnie spotkamy się i oni przywiozą swoje programy i aplikacje do tego. Wtedy będzie okazja na wymianę doświadczeń, a w połowie czerwca rozstrzygniemy cały konkurs - powiedział Lech Gancarek, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZST Mechanik, który zapowiada, że na przyszłoroczną edycję zostaną zakupione roboty walczące i cały czas liga będzie się rozwijać. - Będziemy oceniać program, jakość wykonania oraz projekt. To ich inwencja, co sobie wymyślą - dodał nauczyciel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Obradowali seniorzy

Nowa rektor, nowe plany  

Ćwierć wieku Teatru Maska

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~F 29-03-2018 21:01
Czadowe!!!
~Ecola 1-04-2018 20:11
Taka wiadomość jest lepsza od wszystkich politycznych razem wziętych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

70 drzewek na jubileusz

Rodzice okupują szkołę

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
351
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%