MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Jeleniogórska firma odznaczona!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 18 grudnia 2015, 9:16
Aktualizacja: 9:17
Autor: P–M
Fot. Archiwum PELKOM–u
Orły Przedsiębiorczości – to ogólnopolski plebiscyt realizowany w ramach Narodowego Programu Promocji Polska Przedsiębiorczość, którego idea spotkała się z poparciem Kancelarii Prezydenta RP. W tym roku, obok wielkich przedsiębiorstw innowacyjnych takich jak np. Idea Leasing S.A., nagrodzono przedsiębiorcę z Jeleniej Góry Jerzego Kisiela, prowadzącego działalność pod nazwą PELKOM.

Zadaniem przedsięwzięcia jest budowanie konkurencyjności i innowacyjności Polskich Przedsiębiorstw. Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości – nagroda rangi krajowej, przyznawana najlepszym firmom w danych dziedzinach działalności - służy docenieniu oraz upowszechnianiu laureatów, którzy są inspiracją i wzorem dla innych.

Jerzy Kisiel jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej oraz kilku kierunków studiów na Uniwersytecie Łódzkim, w Instytucie Zarządzania w Chicago oraz Collegium Varsoviense i Szkoły Wyższej w Płocku. Posiada uprawnienia zawodowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (licencja państwowa nr 16), zarządzania nieruchomościami (licencja państwowa nr 20661) oraz jest doradcą rynku nieruchomości (licencja nr 32). Swoją teoretyczną wiedzę wykorzystuje nie tylko w działalności zawodowej, ale także opiniuje i współtworzy projekty w zakresie nieruchomości z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego. Wiele z tych inwestycji służy mieszkańcom Jeleniej Góry i okolic od lat. W roku 1988 Jerzy Kisiel założył biuro obrotu nieruchomościami PELKOM, jako pierwsze w dawnym województwie jeleniogórskim i jedno z pierwszych na Dolnym Śląsku. Od podstaw budował stowarzyszenie DOSPON i czynnie uczestniczył w pracach Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Stworzył jeden z pierwszych w Polsce programów informatycznych do obsługi biur- EAnet, a także współtworzył platformę informatyczną MLS, która w niedługim czasie stała się ogólnopolską bazą wymiany ofert nieruchomości na wyłączność, będącą podstawowym narzędziem dla pośredników, zarządców i rzeczoznawców. Jerzy Kisiel jest wieloletnim wykładowcą kursów specjalistycznych dla osób zawodowo zajmujących się nieruchomościami, a także przez 12 lat był członkiem Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej przy ministrze właściwym.

W firmie PELKOM wykształciło się bardzo wielu pośredników w obrocie nieruchomościami, którzy obecnie radzą sobie na rynku lokalnym i krajowym, prowadząc własne biura. Nazwa PELKOM stała się synonimem profesjonalizmu, uczciwego podejścia do klientów oraz wielkiej pasji w zgłębianiu tajników rynku nieruchomości. PELKOM również kojarzy się ściśle z nieruchomościami zabytkowymi, ich sprzedażą i zarządzaniem. Wkład firmy docenił m.in. Dom Aukcyjny Sotheby's Inernational Reality Polska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kiedy zniknie ten wykop?

Była przychodnia – teraz będą mieszkania

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~ZB 18-12-2015 9:26
Gratuluję koledze !
~gluś 18-12-2015 9:34
gratulacje
~-1 18-12-2015 10:50
bzdury na kiju, w czym taka firma jest lepsza od tysiąca innych? jakie są kryteria takich kretyńskich plebiscytów? obroty, terminowość płatności zus, wynagrodzenia?
~-1 18-12-2015 10:53
bzdury na kiju, w czym taka firma jest lepsza od tysiąca innych? jakie są kryteria takich kretyńskich plebiscytów? obroty, terminowość płatności zus, wynagrodzenia?
~ 18-12-2015 11:05
A mnie zdumiewa określenie "minister właściwy"! Mamy takich?!Teraz?!
~stani 18-12-2015 11:18
gratuluję, jest Pan rzeczywiście znaną osobą zwłaszcza dla tych , którzy maja jakikolwiek kontakt z nieruchomościami. Wiem również jak szczegółowo weryfikowana jest firma , która jest nominowana do statuetki Orła Przedsiębiorczości Polskiej. jest Pan osobą bardzo skromną, a jednocześnie sporych sukcesach i zasługach. Brawo
~inwalida 18-12-2015 11:55
Była w Jeleniej Górze firma (zapomniałam nazwy) o statusie zakładu pracy chronionej, która wykorzystywała pracowników do możliwych granic, mobing był stosowany na co dzień. Nie wiadomo z jakiego powodu otrzymała nagrodę Lodołamacza, a w niedługim czasie zbankrutowała.
~Do rzeczy 18-12-2015 13:19
Gratulacje, nie mniej jednak terminowa płatność ZUS i podatków to nie wszystko. Skarbówka potrafi każdego zniszczyć. Pewien przedsiębiorca firmy transportowej z dość pokaźnym taborem ciężarówek,został odznaczony przez skarbówkę jako wzorowy płatnik. Ta sama skarbówka czepiła się później przedsiębiorcy, który posiadał na terenie firmy dystrybutor paliwa, że owo paliwo pochodzi rzekomo z nielegalnego źródła. Dowodów nie przedstawiono, jednak człowieka i jego firmę zniszczono :( Dzisiaj bycie uczciwym nie popłaca. Oszuści i złodzieje mają najlepiej. Nawet, gdy zdefraudują kasę, po odsiadce wiodą beztroskie życie.
~jeloneczka 18-12-2015 14:07
Gratulacje, to naprawdę spory sukces. Miło, że docenia się nie tylko osoby z wielkich miast! Teraz pora na kolejnych! :)
~Inż. 18-12-2015 15:38
Gratulacje!
~aq 18-12-2015 20:19
oczywiście gratuluję sukcesu. Ale PiS mu wyśle kontrole, aby zbytnio się nie cieszył
~rysiek w swetrze 18-12-2015 20:38
nie dostanie sweter idzie zima
~ 19-12-2015 1:18
Wejdą mu w nocy ma jak w banku !!!!!
~elektryk 73 19-12-2015 20:48
Jurku, wielkie GRATULACJE!
~krytyk 19-12-2015 22:20
Troche rzetelnosci.Firma dostała nagrodę w kategorii biura nieruchomości i było to jedyne zgłoszenie w tej kategorii,Zostało wysłane i opłacone zgłoszenie i tyle.Nie było do kogo przyrównac.
~fanki 19-12-2015 22:35
Gratulujemy, miał Pan z nami zajęcia na Akademii Ekonomicznej trochę lat temu, wspaniałe zajęcia, wysoki poziom merytoryczny. Brawo
~ 20-12-2015 2:39
Czy Jaro to zaakceptował ? Maciarewicz pana Jurka ma na oku !
~Jerzy 20-12-2015 11:50
Bardzo dziękuję za gratulacje wszystkim, a przede wszystkim tym , którzy mieli wpływ na kształt i znaczenie firmy w regionie i poza nim. Firma nominowana była jeszcze wcześniej (nie wiem nawet kto zgłosił ), ale Kapituła Firmy Roku decyzję ogłosiła w tym roku w kategorii Budownictwo ( nie kategoria biuro nieruchomości) , za wkład w rozwój rynku nieruchomości. Przedsiębiorców w tej kategorii zgłoszonych było wielu więc tym bardziej nagroda jest dla mnie cenna. Chciałem tą drogą podziękować wszystkim pośrednikom , którzy związani byli z firmą PELKOM, a teraz prowadzą własną działalność, nie zawiodłem się na nich, to merytorycznie dobrze przygotowani, o dużej kulturze i etyce zawodowcy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Umowa partnerska

Trwa budowa atrakcji KPN

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

KD zmodernizują szynobusy

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
458
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
11%