Zalogowanych: 24

Jelenia Góra: Jeleniogórscy tenisiści z medalami

Czwartek, 2 czerwca 2016, 23:01
Aktualizacja: 23:05
W dniach 28–30 maja na kortach tenisowych na jeleniogórskim Zabobrzu odbyły się tenisowe Mistrzostwa Dolnego Ślaska do lat 16. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki z Klubu Tenisowego Jelenia Góra.

W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Kamila Lewińska (KT Jelenia Góra), która zdobyła 1. miejsce w grze pojedynczej po zwycięstwie w finale z zawodniczką ZTT Złotoryja Patrycją Sadlik (6/4 6/1). W półfinale jeleniogórzanka pokonała Oliwię Dembek z Polkowic (6/2 6/0). W grze podwójnej w parze z Oliwią wygrały w finale z parą Julia Knapik (AZS AWF Wrocław) - Hanna Pajdowska (STZ Polkowice) - 6/4 6/0. W grze deblowej 3. miejsce zdobyła Wiktoria Kurec (KT Jelenia Góra), która grała w parze z Patrycją Sadlik.

W kategorii chłopców zdecydowanie wygrał Makary Adamek z Wrocławia, pokonują w finale Karola Stącla (ZTT Złotoryja) - 6/1 6/1. 3. pozycję w grze pojedynczej zdobył Kacper Graczyk (KT Jelenia Góra), który również w parze z Maksem Bieleckim (KT Jelenia Góra) zdobyli 3. lokatę w grze deblowej.