MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórscy tancerze mistrzami świata!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 grudnia 2016, 9:20
Aktualizacja: Piątek, 2 grudnia 2016, 8:16
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
W sierpniu pisaliśmy o odbywających się w Szkole Tańca Kurzak& Zamorski warsztatach tanecznych, po zakończeniu których wybrane dzieci miały pojechać na mistrzostwa świata do Liberca. Tak też się stało. Prowadząca warsztaty Katarzyna Knihinicka wybrała 10–osobową grupę, z którą pojechała pod koniec listopada na World Artistic Dance Federation.

Sukces, jaki odnieśli młodzi jeleniogórzanie przerósł ich najśmielsze marzenia. Grupa taneczna „Dyfuzja” zdobyła mistrzostwo świata w juniorskiej kategorii Urban Street Dance Fusion Show! Natomiast trio Modern Jazz wywalczyło srebrny medal.

- Sukces jest niewyobrażalny. Gdy zauważyłam, że na pewno mamy III miejsce pomyślałam: jest dobrze, a gdy jury ogłosiło nas zwycięzcami, to wybuchła euforia, niedowierzanie i łzy szczęścia - mówi Katarzyna Knihinicka. - W kategorii, w której występowała „Dyfuzja” startowało 7 zespołów. Ktoś może powiedzieć, że to nie jest wiele, ale to naprawdę było bardzo dużo zespołów. Zwykle na imprezach takiej rangi występują 3 lub 4 zespoły - dodaje.

Ten wspaniały sukces jeleniogórskich tancerzy ze szkoły Kurzak&Zamorski jest tym bardziej niewyobrażalny, że dla wielu dzieci były to w ogóle pierwsze zawody. A jak udział w mistrzostwach wspominają nasi bohaterowie ?

Czternastoletnia Klara Machała to jedyna podopieczna Katarzyny Knihinickiej, która zdobyła podczas mistrzostw dwa medale: złoty i srebrny. - Muszę powiedzieć, że jeszcze to do mnie nie dotarło. Wszystko co zobaczyłam tam było czymś wyjątkowym. Czułam, że uczestniczę w wielkiej imprezie, widziałam mnóstwo tancerzy w strojach, którzy ćwiczyli wszędzie nawet na korytarzach hotelowych. Przed występem czułam wielki stres, ale gdy wyszłam na scenę, to wszystko odpuściło i robiłam co trzeba. Pamiętam, że gdy odczytywano ostatnią drużynę i okazało się, że to nie my, pojawiła się ogromna ulga, że nie będziemy ostatnim zespołem. Gdy Jury wyczytało czwarte miejsce i wiedzieliśmy już, że staniemy na podium to cała nasza grupa zaczęła krzyczeć ze szczęścia, a podczas ogłoszenia, że jesteśmy mistrzami świata, uwolniły się wszystkie emocje. Pamiętam, że gdy stanęliśmy na podium i śpiewaliśmy nasz hymn Polski wszyscy byliśmy zapłakani i bardzo szczęśliwi. To było niesamowite, że w Dyfuzji tańczymy ze sobą od niedawna, a tak bardzo się zgraliśmy i odnieśliśmy tak wielki sukces – powiedziała Klara.

Srebrne medalistki: Ania Tomaszewska i Kaja Zamorska również podzieliły się swoimi przeżyciami z zawodów. - Nie wiem jak u Ani, ale ja nadal nie mogę wierzyć w ten sukces. Myślę, że po tygodniu dotrze do mnie, że jestem srebrną medalistką mistrzostw świata. Już na próbie parkietu pojawiła się mała panika, że nie damy rady, ale te lęki i obawy minęły, gdy wyszłyśmy na parkiet. Powiedziała Kaja Zamorska. - Stres był bardzo duży – potwierdza mówi Ania Tomaszewska. - Nie widziałyśmy nawet, jak tańczą inne zespoły. Po prostu wyszłyśmy z sali.

Cała grupa ma świadomość, że to co osiągnęła zawdzięcza Katarzynie Knihinickiej. - Jest bardzo wymagającą trenerką, ma olbrzymia wiedzę, zwraca uwagę na każdy detal - powiedziała Kaja Zamorska.

Katarzyna Knihinicka idzie za ciosem i już ma plany wobec swoich podopiecznych. - Na pewno pojedziemy na Mistrzostwa Polski tej samej organizacji do Płocka. Myślę, że będzie to na przełomie luty/marzec. Sprawdzam kalendarz imprez tanecznych i na kilku z nich będziemy – zapewniła.

Wszystkich, którzy chcą przeżyć tak wzruszające momenty jak Klara, Ania i Kaja, Katarzyna Knihinicka zaprasza na kolejne warsztaty taneczne hip-hop , których gościem będzie uczestnik You Can Dance.
Warsztaty odbędą się w dniach 17 – 18 grudzień 2016.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ironman u osadzonych

Tłumy za krzyżem

Wielkie porządki

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~@^@ 1-12-2016 10:31
Gratulacje! Szczególnie za wytrwałość, gdyż wielu utalentowanych młodych ludzi porzuca swoje pasje, czy to artystyczne czy sportowe, gdyż szkoła wysysa wszystkie soki i na koniec liczą się tylko średnie a nie zaangażowanie czy sukcesy poza nauką.
~korwiow 1-12-2016 11:36
GRATULACJE !!! Jeśli komuś stres przechodzi w momencie wejścia na scenę to dobra prognoza na przyszłą karierę. Życzę dalszych udanych przygód i miłej zabawy w tak ciężkiej pracy :)
~b 1-12-2016 12:01
Ogromne brawa i gratulacje! W artykule jest mała nieścisłość: młodzież nie została wybrana po sierpniowych warsztatach, lecz z Panią Trener ćwiczy od kilku miesięcy, a w Szkole Kurzak i Zamorski nawet dłużej. Co nie zmienia faktu, że sukces jest ogromny, a brawa jak najbardziej zasłużone. Fantastyczną mamy młodzież, jest się kim pochwalić, a jaka to promocja dla Szkoły i dla Jeleniej Góry! Super dziewczyny i jeden rodzynek! Tańczcie dalej. Powodzenia!
~Otofoto 1-12-2016 12:16
Gratulacje :)
~gość 1-12-2016 13:00
świetna sprawa. milutko , wielkie brawa dla młodzieży
~Quick 1-12-2016 14:10
Brawo !!! ale tak przy okazji tego sukcesu, może by tak władze miejskie dostrzegły, że oprócz kopaczy z Karkonoszy są inne dyscypliny sportu przynoszące prestiż miastu i w które warto inwestować i je wspierać dotacjami.
~ 1-12-2016 15:24
Nie ma nieścisłości. Dzieci zostały wybrane z całej grupy która liczy 20 osob. Zostały wybrane najlepsze osoby. Dzieci tancza z Pania trener od czerwca wczesniej tez tanczyly ale wspolnie w takiej grupie od niedawna i po warsztatach na ktorych byly uklady ktore zostaly ulozone do Liberca wybrano 8 najlepszych osob.
~ona 1-12-2016 16:22
Brawooooooooooooooo,brawoooooooooooo
~Czytelnik 1-12-2016 16:51
Panie Prezydencie Miasta, kiedy zaprosi Pan Mistrzów do Ratusza? Może znajdzie Pan w kasie jakieś środki na wsparcie pracowitej i utalentowanej młodzieży?
~gluś 1-12-2016 19:20
wielkie gratulacje :) dalszych sukcesów
~cudownie 2-12-2016 22:29
Gratulacje dla wszystkich , a szczególnie dla slicznej Klary, ze zdobyla az dwa medale. Ten jej szpagat rewelacyjny. To jest talent. Zycze dalszych sukcesow.
~ 9-12-2016 18:51
Liczą się seniorzy a nie juniorzy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Protest oświaty

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Będą widoki ze Złotego Widoku

Uroczyście na koniec kadencji

Spotkanie emerytów służb mundurowych

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
204
Tak
70%
Nie
27%
Nie wiem
3%