MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórscy studenci po otrzęsinach

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 listopada 2015, 8:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 listopada 2015, 8:30
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Studenci trzech jeleniogórskich uczelni (Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej i Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej) bawili się w piątek (6.11) w Klubie Kwadrat i w Piwnicy, kultywując tradycję otrzęsin, czyli integracji doświadczonych studentów z nowicjuszami.

Zarówno dla "pierwszaków", jak i starszych studentów przygotowano wiele atrakcji. Były konkursy z nagrodami oraz otrzęsinowe zadania dla nowicjuszy. Na początek wstępujący w szeregi akademickie mieli za zadanie wypić tajemniczą miksturę z kieliszków, której sam zapach już odtrącał.

- W tym roku bardziej zaangażowaliśmy się w konkursy, wyjście do studenta, a nie tylko impreza, tańce i koniec - powiedziała Marta Kałużna, przewodnicząca Samorządu Studenckiego jeleniogórskiego wydziału Uniwersytetu Ekonomicznego, która jest zadowolona ze współpracy przy organizacji wydarzenia z samorządami pozostałych jeleniogórskich uczelni.

Wśród atrakcji były ponadto quizy z wiedzy o KPSW, "biczowanie" pierwszaków, czy loteria. Po godzinie 21 część studentów udała się do Piwnicy na część muzyczną, a osoby, które pozostały w Kwadracie miały okazję rywalizować w grach planszowych.
- Mam nadzieję, że po tej imprezie pierwszoroczniaki z jeszcze większą chęcią przyjdą na nasze otrzęsiny - zapowiedział Łukasz Przybyła, wiceprzewodniczący Samorządu Studenckiego Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej.

Studenci Politechniki Wrocławskiej, której jeleniogórska filia w tym roku stała się Wydziałem uczelni ze stolicy Dolnego Śląska również przygotowali liczne konkursy. Zabawa integracyjna trwała do rana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jasełka dla seniorów

Wandalizm czy profanacja?

KOD pod sądem

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~student 8-11-2015 9:32
Od kiedy otrzęsiny organizuje sie w piątki? Impreza chyba dla studentów ktorzy wracali po tygodniu do domu z wroclawia i innych miast studenckich. Nie spotkalem sie nigdy z taką imprezą na koniec tygodnia.
~studenci... 8-11-2015 10:44
niektórzy to już prawie "wieczni" studenci... po zdjęciach patrząc...
~xxx 8-11-2015 18:32
Śliczne dziewczyny... brawo studenci
~student pwr 9-11-2015 15:38
Naprawdę dobra impreza, wielki plus dla organizatorów, niech żałują Ci, których otrzęsiny ominęły ! Do zobaczenia niebawem :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karetki dla pogotowia

Jeleniogórski polonez

Widowiskowy duet w Sokolich Górach

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Od jutra dworzec tymczasowy

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
625
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%