MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Jeleniogórscy strażacy obchodzili swoje święto

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 maja 2016, 10:16
Aktualizacja: Niedziela, 22 maja 2016, 8:08
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja, ale przez cały miesiąc w terenie poszczególne jednostki również organizują obchody, podczas których wręczane są medale, awanse i nagrody. Wczoraj (20.05) jeleniogórscy strażacy przemaszerowali spod Teatru im. Norwida do sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury, gdzie obyła się oficjalna uroczystość.

Komendant PSP w Jeleniej Górze zalicza ostatni rok do udanych. – Zakończyliśmy sprawy inwestycyjne związane z obiektami przy ul. Sudeckiej. Do zagospodarowania został plac wewnątrz komendy - mówił bryg. Jerzy Sładczyk.

Podczas uroczystości wręczano odznaczenia państwowe: medal prezydencki, trzy odznaczenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, do tego szereg odznaczeń i wyróżnień, które od przedstawicieli związku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz awanse na wyższe stopnie.

Tak, jak lotnikom życzy się tyle lądowań, co startów – strażakom życzymy tyle samo powrotów, co wyjazdów – powiedział wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak zapowiadając również wsparcie strażaków. - Biorąc pod uwagę, że są nam niezbędni, będziemy chcieli w nowej perspektywie unijnej 2014-2020 wspomagać ich w zakupie dwóch średnich wozów bojowych. Jesteśmy w trakcie przygotowywania wspólnego projektu z Czechami – oświadczył zastępca Marcina Zawiły.

W uroczystości w Jeleniogórskim Centrum Kultury wziął udział Marek Kamiński, zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu. - Życzę jak najmniej wyjazdów, więcej ćwiczeń, szkoleń i poza tym zwykłego, ratowniczego szczęścia – powiedział zastępca komendanta wojewódzkiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Podgórna jest nadal zarośnięta

Wóz strażacki w nagrodę

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Lech Zawiasa 21-05-2016 11:36
Brawo WY ! Jeszcze powinni sypnac dla was kasy. Szacunek za wasza sluzbe !
~ 21-05-2016 19:48
O, jest i nasza cycata starościna. Lizałbym.
~kursant77 21-05-2016 21:31
PSP i OSP to chyba JEDYNE formacje do których ludzie mają szacunek,poważanie i zaufanie przede wszystkim. Dlatego życzę im spokojnej służby,jak najmniej wypadków no i tyle samo powrotów co wyjazdów.A najbardziej to życzę im aby byli przyzwoicie wynagradzani za swój trud i poświęcenie!!! Wszystkiego dobrego Panowie!!!
~facet40 22-05-2016 1:45
Pani z fotki 12 i 17 Zawsze Pieknie wyglada Poprostu bardzo s...xOWNA Kobieta a Piersi prawdziwe i duze wiec zawsze milo mi jest ogladac fotki z Panią , Pozdrawiam i zycze by zawsze Pani Tak s...xi i ponetnie wygladala a mlodsze kobiety niech Pani zazdrosza ze jest Pani taka atrakcyjna .
~strż 22-05-2016 22:14
jak zwykle same wypasione gęby. A gdzie chłopaki od gaszenia pożarów?
~ 23-05-2016 20:45
Byli chłopacy od gaszenia pożarów ,ale z tyłu ;) więc fotograf ich nie uchwycił .A po za tym ktoś jednak służbę musiał pełnić

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Niewybuch w Złotoryi

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2210
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%