Żagań: Jeleniogórscy karatecy znów na podium!

Poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 18:06
Aktualizacja: 21:20
Autor: ahawer
W sobotę 18 kwietnia w Żaganiu odbyły się Mistrzostwa województwa lubuskiego w karate (konkurencja semi–knockdown juniorów). Nasi zawodnicy spisali się na tych zawodach rewelacyjnie! Spośród ośmiu startujących aż sześciu zdobyło medale! Pozostała dwójka uplasowała się na pechowych 4 miejscach.

Zawody te były przeznaczone dla zawodników stawiających pierwsze kroki w swojej karierze sportowej. Udział wzięło około 50 zawodników z 12 klubów regionu południowo-zachodniej Polski. Z naszego klubu świetnie spisali się wszyscy zawodnicy - w większości debiutanci, którzy toczyli po 2, 3 walki każdy. Sędzią głównym tych zawodów był sensei Rafał Majda, 4 dan, a opiekunem i trenerem sensei Łukasz Mazur (KG), 1 dan.

Złote medale zdobyli: Ewelina Grunwald (JG,kat.-55 kg) i Rafał Cieśliński
(JG,kat. - 60 kg),
srebrne krążki zdobyli Patryk Buśko (KG, +75 kg) i Michał
Jakusiewicz (JG, - 65 kg)
brąz przypadł Sebastianowi Pawlikowskiemu (JG, -70 kg) i Piotrowi Wojtaczka (KG, -75 kg). Na najbardziej nielubianych przez sportowców 4 miejscach uplasowali się Dawid Baran i Łukasz Kuczkowski - oboje z sekcji jeleniogórskiej.