MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Jeleniogórscy Ciepliczanie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 21 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 13:27
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Mieszkańcy Cieplic zarzucają urzędnikom w Jeleniej Górze łamanie prawa

Rodowici ciepliczanie są zbulwersowani, że w nowych dowodach osobistych jako miejsce urodzenia wpisuje im się Jelenią Górę. - To obraza dla naszego lokalnego patriotyzmu. Przecież pochodzimy z Cieplic Śląskich Zdroju - mówią ludzie, którzy urodzili się tu przed 1975 rokiem.

Po prostu jest mi źle z tym wpisem - mówi Małgorzata Turowska, szefowa Stowarzyszenia Miłośników Cieplic. Jego członkowie są oburzeni. Setki rodowitych ciepliczan chce protestować w jeleniogórskim urzędzie miejskim.- Nasze miasto jest marginalizowane. Opóźnia się rozpoczęcie remontu placu Piastowskiego, reprezentacyjnej części zdroju. W Cieplicach żyje się gorzej niż w Jeleniej Górze - mówią mieszkańcy uzdrowiska.Na marginesieZdaniem Małgorzaty Turowskiej dzieje się tak od chwili, kiedy Cieplice zostały włączone do Jeleniej Góry. - Zamknięto nam kino. Jak ktoś chce jechać do Jeleniej Góry, wieczorem ma kłopot z powrotem do domu, bo autobusy kursują rzadko - usłyszeliśmy.Zdaniem ludzi wpisywanie w rubryce dowodu osobistego Jeleniej Góry jako miejsca urodzenia to próba odebrania lokalnej tożsamości mieszkańcom zdroju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie ma rady na wandali?

Śmierć na żwirowni

Będzie nowa siedziba

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~thenatoorat 21-12-2004 15:06
no i tak ma być ! koniec hegemonii Jeleniej Góry nad Cieplicami, najlepiej by było odłączyć Cieplice od centrum i na nowo mielibyśmy własne miasto, własne urzędy i może w końcu przestalibyśmy być traktowani jak młodszy głupszy brat dużej Jeleniej Góry. niniejszym ogłaszam powstanie Frontu Wyzwolenia Cieplic ! Wolne Cieplice albo śmierć !
~JG! 23-12-2004 17:41
Ludzie bez przesady. cieplice byly kiedys wiocha. Zostaly wlaczone do Jeleniej i wyszly na ludzi. Co wy myslicie sobie ze np Tarnogaj we wroclawiu tez bylkiedys wsia i dzis jest jako dzielnica Wroclawia i ludzi etam urodzeni niemaja wpisane tarnogaj tylko Wroclawi! tak wiec nie przesadzajcie!!!!!!
~Jestem z Centrum Miasta 24-12-2004 21:58
Ty masz chyba ipi... przeciez Cieplice, ta mała zbuntowana prowincja bez naszego budżetu z Centrum, który zachłannie doicie od prawie 30 lat byłyby niczym. Mam nadzieję, że szybko wam postawią tabliczki z nazwami ulic (za pieniądze Śródmieścia) i herbem Miasta (jelonkiem), a nie tym waszym wężykiem z Cieplic na biało-czerwonym tle.. bo już się wam w tych Cieplicach całkiem w d.. poprzewracało.. trzeba wam przypomnieć, kto tu rządzi??
~RYCHO 25-12-2004 4:11
>Ludzie bez przesady. cieplice byly kiedys wiocha. >Zostaly wlaczone do Jeleniej i wyszly na ludzi. >Co wy myslicie sobie ze np Tarnogaj we wroclawiu >tez bylkiedys wsia i dzis jest jako dzielnica >Wroclawia i ludzi etam urodzeni niemaja wpisane >tarnogaj tylko Wroclawi! >tak wiec nie przesadzajcie!!!!!! >chyba jestes baranem skoro takie glupoty wypisujesz i napewno nie znasz Cieplic.JESTEŚ PINOKIO
~thenatoorat 28-12-2004 11:33
drogi cymbale z cetrum miasta. jakby ci to powiedziec bys mogl to objac swoim, jak sie okazuje, niezbyt lotnym umyslem - mysmy nigdy nie chcieli miec wielkiego brata, niestety podobnie do ciebie myslacy idioci zmusili nas do stania sie jelenia gora, jak to dokładnie okresliles, jakies 30 lat temu. ale nie przejmuj sie, to nie twoja wina ze jestes malo rozgarniety. pomodle sie za ciebie by bozia wrocila ci rozum...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Wespół dla promocji

Objazd na singletracku

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
523
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%