MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Jeleniogóralski Jarmark Wielkanocny w JCK

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 8 kwietnia 2014, 7:52
Aktualizacja: 16:46
Autor: Manu
Fot. Organizator
Palmy wielkanocne, tradycyjne i współczesne pisanki, baranki, zajączki, ptaszki, koszyczki, serwetki – to wszystko będzie można znaleźć na Jeleniogóralskim Jarmarku Wielkanocnym, który trwać będzie od soboty (12 kwietnia) do niedzieli palmowej (13 kwietnia) w godzinach od 10.00 do 17.00 w salach Jeleniogórskiego Centrum Kultury (przy ul. 1–go Maja 60). Wstęp wolny.

Oprócz kiermaszu świątecznego czy stoisk gastronomicznych, organizatorzy przygotowali pokazy rzemiosł artystycznych polskich i czeskich twórców, warsztaty dla dzieci „Malujemy barana”, warsztaty ceramiki artystycznej „Słoneczny zegar” i pokaz wypału ceramiki raku.

Na odwiedzających czekają też inne atrakcje: warsztaty drewniane „Zegary drewniane”, warsztaty witrażowe „Zegar z kukułką” wykorzystujące technikę nazywaną „Tiffany” z elementami decoupage, warsztaty filcowania „Wełniany czas” (filcowanie na sucho i na mokro, filcowanie nuno) oraz prezentacje muzyczne, wokalne i instrumentalne.

Dwudniowa imprezy zorganizowana została w ramach projektu „Sztuka bez granic”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013. Przekraczamy granice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał remontów wiaduktów na A4

60 rund na 60 lat miasta  

Serca pełne nakrętek

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Pytek 8-04-2014 9:37
Kto pisze Wasze teksty? "... to wszystko będzie można było znaleźć na Jeleniogóralskim Jarmarku Wielkanocnym...". Więc będzie można znaleźć, czy można było znaleźć?. Oj, korepetycje z języka ojczystego by się przydały p. Manu.
~do 8-04-2014 13:55
~Pytek - "... to wszystko będzie można znaleźć na Jeleniogóralskim Jarmarku Wielkanocnym...". Bo impreza dopiero będzie 12 IV, a nie że była wczoraj.
~z innejbajki 8-04-2014 14:13
-------- nie podoba mi się -- ...."górski" zamieniony na ...."góralski". Od pewnego czasu świadomie walczymy z przejmowaniem "pamiątakarskiego" wizerunku Jeleniej Góry i Karkonoszy przebojem kreowanego przez Górali Podhalańskich. Dzięki zaangażowaniu władz Jeleniej Góry i samorządów gmin - cytat - : " Marka Karkonosze to efekt współpracy powiatu jeleniogórskiego i 9 gmin okalających Jelenia Górę (Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba, Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn i Stara Kamienica). Doceniając wagę świadomego kształtowania wizerunku i współpracy na rzecz promocji regionu jako produktu turystycznego wypracowano wspólną wizję marki Karkonosze." Określenie "GÓRSKI" jest słuszne a od "góralskiego" folkloru właśnie odchodzimy. Nie popisał się autor plakatu
~z innejbajki 8-04-2014 14:39
Nie popisał się autor plakatu czy autor koncepcji przedświątecznego jarmarku. Ani odrobiny, w tej nazwie - "Wiosna Jeleniogóralska", sugestii, że współuczestnikami będą nasi sąsiedzi z Czech a nie Górale !! A taka dobra była możliwość wykorzystania sytuacji i podkreślenia, że właśnie na jeleniogórski rynek zawita artystyczna wiosna z Gór Olbrzymich czy JELENIOGÓRSKA WIOSNA BEZ GRANIC - SPOTKANIA ARTYSTÓW KARKONOSZY np.
~góral kark. 8-04-2014 18:09
Ty rzeczywiście jesteś z innej bajki. Bo bredzisz jak potłuczony. "Górale to: 1. W znaczeniu ogólnym (w języku polskim) – mieszkańcy terenów podgórskich i obszarów górskich (np. górale kaukascy, górale szkoccy, górale Kantabrii); 2. W ujęciu szczegółowym – grupy autochtonicznych mieszkańców Karpat Zachodnich, terenów od doliny Ostrawicy na zachodzie po dolinę Białego Czeremoszu (na wschodzie)" (http://pl.wikipedia.org/wiki/Górale). Czyli oba rozumienia są słuszne. Najłatwiej przyczepić się do pierdoły, samemu nie mając żadnego pojęcia o temacie. Pozdrawiam, góral karkonoski.
~ 9-04-2014 8:49
Go...lu karkonoski zaloz skorzane krotkie niemieckie spodenki zjedz oscypek walnij sie ciupaga w swoja nie najmadrzejsza glowe moze cos zrozumiesz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Zlot Klasyków w Kowarach  

Zatrzymany za narkotyki

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
802
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
5%