MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Jelenią jak po stole

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 6 kwietnia 2007, 8:50
Autor: TEJO
Fot. Dudyński
Koniec z dziurami na jednej z ulic starego miasta.

Równy jak stół asfalt położyli drogowcy na do niedawna zrytej dziurami ulicy Jeleniej. Kierowcy będą mieli ułatwiony dojazd do… okolicznych podwórek.

Jelenia jest krótkim traktem, który umożliwia połączenie ulic Pijarskiej i Kilińskiego ze śródmiejskim deptakiem, czyli ulicą 1 Maja. Na ten ostatni, poza pojazdami uprzywilejowanymi, samochody nie mogą wjeżdżać.

– Dobre przynajmniej, że tyle zrobiono. Wyglądało tu jak po bombardowaniu – powiedzieli nam w czwartek kierowcy, kiedy ekipy drogowe kończyły układanie asfaltowego dywaniku. – Choć są ulice, które wymagają bardziej pilnego remontu i o znacznie większym znaczeniu komunikacyjnym – dodają zmotoryzowani.

Mniej zadowoleni są piesi, bo nie naprawiono jeszcze chodnika. Z jednej strony pełen wyrw straszy trotuar ułożony kilkanaście lat temu z betonowej kostki, z drugiej – stary, zniszczony asfalt. Nawierzchni na części chodnika nie ma w ogóle. Rozsypano tylko warstwę tłuczonego żwiru, na której zapewne wkrótce znajdzie się asfaltowy dywanik.

Nie zadbano też o utwardzenie nawierzchni okolicznego parkingu. – Kiedy spadnie deszcz, będą tu kałuże i błoto – przewidują mieszkańcy i pracownicy pobliskiego urzędu i sklepów, którzy zostawiają tam samochody.

W opinii kierowców i mieszkańców Jelenia wyglądałaby korzystniej, gdyby całość wyłożono jednolitą warstwą, na przykład solidną kostką granitową. Na takie rozwiązanie nie było jednak pieniędzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Patrolowali jezioro

Na Polanie praca wre!  

Przedszkole ma się dobrze

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~Gn 6-04-2007 8:51
Nie wyciągnęły władze miasta Jeleniej Góry wniosków z poprzedniego spotkania z mieszkańcami w sprawie rewitalizacji al. Wojska Polskiego. Nie zadbano o właściwą kampanię medialną i Public Relations, czego efektem była jeszcze mniejsza frekwencja w dniu 5 kwietnia br. Wydano niepotrzebne pieniądze na prezenterów, materiały biurowe, słodki poczęstunek i wynajęcie zapewne drogiej sali w ekskluzywnym hotelu Mercure. Hotel trzygwiazdkowy wielu ludzi wystraszył. Takie spotkania byłyby tańsze i skuteczniejsze gdyby odbyły się bliżej ul. Wojska Polskiego w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego na Sudeckiej. No cóż, być może chodziło właśnie o to, żeby odfajkować (kosztorysowo) wymagalny w programie ADHOC dialog społeczny. Oj boję się, że nie zda dr Obrębalski prawdziwego egzaminu z zarządzania miastem...
~kazimierzp 6-04-2007 9:06
Sasiedni "parking" jest działką budowlaną - prywatną. Formalnie tu parkingu nie ma!
~roman 6-04-2007 9:09
To będzie jekieś całe 300m ulicy i zrobili to w niecały rok. Normalnie mordercze tempo pracy:)
~agmar 6-04-2007 9:15
To jeszcze nikt chyba nie widział drogi do jeżowa sudeckiego od strony zabobrza ! dziury są zasypywane żwirem
~el Griton 6-04-2007 9:38
Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie zakończy się łatanie ulicy Cieplickiej. Od wielu miesięcy odbywa sie tam prawdziwy horror i końca nie widać!
~Słonko 6-04-2007 10:00
co z tego, ze wylali piękny asfalt, jak juz od rana jego odcinek zrywają...??
~kk 6-04-2007 10:02
'parking' przy jeleniej to o ile się nie mylę prywatna działka i sytuacja - choć na mniejszą skalę - jak przy grodzkiej i jasnej; klient kupił działkę ale po co ma cokolwiek budować, jak lepiej kasować za parkowanie. pomysł, żeby na koszt miasta fundować prywatnej osobie utwardzenie ,tymczasowego' (haha) parkingu na którym zarabia jest dosyć dziwny
~do agmar 6-04-2007 10:13
Tam jes więcej niż 700 metrów. To wiązało by się z wyłączeniem ulicy na 3 lata. Trudno sobie to wyobrazić!
~Do Pan Grzegorza N. 6-04-2007 10:53
Panie Grzegorzu. Wiem że był Pan obecny na tym zebraniu, ale w ogóle się Pan nie odzywał. Trzeba było osobiście na spotkaniu wyrazic swoje uwagi, przecież mikrofon krążył po sali i każdy mógł się swobodnie wypowiedziec. Poza tym uważam że bardzo dobrze że spotkanie odbyło się w hotelu, który tak na marginesie w cale nie jest luksusowy, ponieważ w urzędzie ludzie czuli by się skrępowani. A co do frekwencji to uważam że winni są sami mieszkańcy którzy tak na prawdę nie chcą wykazywac aktywności i inicjatywy w spotkaniach obywatelskich. Ten kto się sprawą interesuje i zależy mu na Jeleniej Górze ten sam znajdzie informację o różnego rodzaju akcjach prowadzonych w mieście. Informacja w tej sprawie była w rozesłana do mieszkańców, zamieszczono również stosowne ogłoszenie w internecie i w lokalnej telewizji. Pozdrawiam Panie Grzegorzu, życzę więcej optymizmu.
~tom 6-04-2007 11:21
a może pokażecie w swoich serwiach foto niepowtarzalne przycinki drzew w mieście?Od czasu do czasu należy popatrzeć w nieb0 ,by obudzić swą wrażliwość na przyrodę
~Mieszkaniec 6-04-2007 13:43
Do Kazimierza P. Jako,że jest Pan pracownikiem urzędu miejskiego/nota bene/ Wydziału Architektury, proszę mi wytłumaczyć z punktu prawnego nastepującą rzecz.Czy na działce budowlanej można urządzić parking a mieszkancy muszą wąchać smród z parkujących pod oknami samochodów ?Decyzaja o sprzedaży tej działki zapadła za Pana gdy był Pan Wiceprezydentem .
~zibi 6-04-2007 14:29
szkoda, ze jak zwykle zapomniano o oswietleniu; ul. Jelenia nalezy do najgorzej oswietlonych w miescie, wystarzczylo wymienic trzy lub cztery oprawy na energooszczedne...
~Niech Żyje KRS! 6-04-2007 15:51
A zrobili to na 100% rodzimi fachmani z Kółka Rolniczego Siedlęcin. :D Podziwiam tych ludzi- jedyna chyba firma budująca drogi w Europie, która robi to i przy -20 i przy +30 stopniach Cesljusza, nic się nie przejmując dobraniem odpowiedniej mieszanki asfaltu. Potrafią ułożyć chodnik z kostki na zamarzniętym błocie. Załatać wszystkie dziury na jezdni podczas deszczu i temperaturach około 0 stopni. Cudotwórcy! Na cześć Kółka Rolniczego Siedlęcin: hip hip- hurra! Bez nich to miasto nie dałoby rady w ogóle funkcjonować ;p
~zawiedziona 6-04-2007 17:50
Kółko Rolnicze zawsze kojarzyło mi się z wykonywaniem prac dla rolników,a tym czasem nawet nie mają kosiarki rotacyjnej,to co tak naprawdę robią w tym "KÓŁKU.."?Powinni zmienić nazwę na "bezmierna drogowa robota"czyli dziurkę drogową zalewamy" w koło Macieju" oraz "asfalcik spływalcik przyczepialczyk" itd...
~jadzia 6-04-2007 18:47
Koledzy pana Kusiaka z KRS łatali dziury na ul. Norwda w listopadzie a w grudniu te łaty ktoś chyba ukradł.Pan Kusiak zapewwniał o fachowości tej firmy i powinien sam w ramach reklamy połatać te dziury.
~Łowca byków 6-04-2007 19:44
Najlepszy tekst to tekst Mieszkańca do Kazimierza P. Ciekawe czy będzie reakcja za nielegalną zmianę sposobu użytkowania i co wymyśli w odwecie KP? No chyba, że tam ma powstać kolejny parking wielopoziomowy :). Poza tym to kupujący działkę na pewno w akcie notarialnym ma zapis o zabudowaniu działki w określonym czasie. Jeśli tego nie dokona może zostać jej pozbawiony za niedotrzymanie umowy. Być może to jakiś koleś i na to nie ma siły.
~Łowca byków 6-04-2007 20:02
Do "agmar" Święta prawda z drogą do Jeżowa od strony Zabobrza, jadąc nią można zgubić zawieszenie nawet w terenówce. Należy mieć jednak nadzieję, że jakiś koleś niedługo tam zamieszka i droga zostanie kapitalnie wyremontowana, uchowaj Panie tylko przed słynnym KRS ("Każda Robota Spartolona" w Siedlęcinie też").
~ej 6-04-2007 20:41
Nie zmieniajcie tematu. Rozmawiamy o ul. Jeleniej.
~mirek 6-04-2007 23:10
Jeżów od Zabobrza ? zapraszam do Cieplic na ul. Cieplicką a jest to ulica trochę bardziej ruchliwa niż ta między Zabobrzem e Jeżowem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rodzinna wystawa

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
818
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%