MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jelenia Góra wolała Tuska

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 25 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 15:04
Autor: marek
Fot. goral
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła już wyniki oficjalne wyborów prezydenckich. Lecha Kaczyńskiego poparło 54,04 procent wyborców. Na Donalda Tuska głosowało 45,96.

Jednak na Dolnym Śląsku zwycięzcą jest Donald Tusk, na którego głosowało 53,16 procent Dolnoślązaków. Najwyższe poparcie uzyskał w Jeleniej Górze i powiecie, tu głosy na niego oddało 61,99 procent wyborców, co w liczbach oznacza 22.809 głosujących.

Na Lecha Kaczyńskiego głosy oddało 13.986 jeleniogórzan, co oznacza 38,01 procenta. Donalda Tuska poparły też wszystkie powiaty przygraniczne, od zgorzeleckiego do kłodzkiego a także miasta, Wrocław i Legnica. Natomiast w powiatach wokół Wrocławia, Legnicy i w części dawnego wałbrzyskiego, wygrał Lech Kaczyński. Najwięcej głosów na Lecha Kaczyńskiego padło w powiecie polkowickiem, gdzie głosowało na niego 59,07 wyborców.

W Jeleniej Górze jak zwykle nie było żadnych incydentów, czy naruszeń ciszy wyborczej. Większą fantazją wykazał się 21 letni mieszkaniec Polkowic, który w dniu głosowania udał się do lokalu wyborczego z piwem w ręce i w stanie wskazującym na spożycie. Przewodniczący komisji obwodowej próbował wyprowadzić pijanego z budynku, ten jednak agresywnie domagał się dopuszczenia go do urny.

W czasie szarpaniny uderzył przewodniczącego. Policjanci zjawili się prawie natychmiast, a pijany i ich usiłował zaatakować. Został obezwładniony i wsadzony do "wytrzeźwiałki". Wkrótce stanie przed sądem za pobicie przewodniczącego komisji i napaść na funkcjonariuszy. Wybory, będzie długo pamiętał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Nagroda IDOL 2019 dla Radia KSON

Nowy konkurs na prezesa KCGO

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~prawnik 25-10-2005 8:56
Dobra, Dobra, ten człowiek został pozbawiony konstytucyjnego prawa do głosowania w wolnych wyborach!!! Nie został pozbawiony sądownie praw publicznych więc miał prawo głosować! Zostały naruszone jego prawa chronione konstytucją! Powinien sprawe podać do sądu! ;-)
~LIBERAŁ 25-10-2005 10:22
ZMIENMYNAZWE JELENIEJ GORY NA TUSKOLANDIA - CHCOCIAZ TYLE NAM ZOSTANIE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dyski do remontu

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Nabór wniosków na wymianę pieców

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
619
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%