MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jelenia Góra w Związku Gmin Karkonoskich. Już wkrótce

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 17 maja 2011, 7:57
Aktualizacja: 7:59
Autor: RED
W najbliższym czasie pod obrady rady miejskiej trafi sprawa przyłączenia się Jeleniej Góry do Związku Gmin Karkonoskich.

– Przedstawimy projekt uchwały w tej sprawie – zapowiedział Marcin Zawiła, prezydent miasta – i radni rozważą wszelkie uwarunkowania członkostwa Jeleniej Góry w ZGK. - Widzę wiele korzyści płynących z przystąpienia do ZGK, zarówno w sferze komunalnej, jak i promocji turystycznej. Uważam wręcz, że nasza nieobecność w związku jest niezrozumiała – dodał szef miasta.

Zdaniem samorządowców Jelenia Góra jest naturalną częścią Kotliny Jeleniogórskiej i Regionu Karkonoszy i powinna się promować wspólnie. Łączy nas coraz więcej różnych związków funkcjonalnych z miejscowościami podgórskimi i akces do ZGK to sprawa, której sens jest niepodważalny – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Sonda

Czy Jelenia Góra powinna należeć do ZGK?

Oddanych
głosów
538
Tak. Z przynależności do Związku Gmin Karkonoskich będą same korzyści
37%
Nie. Wysokość składek nie równoważy ewentualnych korzyści
21%
Współpraca tak, członkostwo nie.
42%

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice pod selfie

W setne urodziny Tomaszewskiego

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~Grześ 17-05-2011 8:11
"Konie kują - żaba łapę wystawia" jak w przysłowiu. Nic dobrego z tego nie wyniknie. I obym się mylił.
~olo 17-05-2011 8:17
przystapia jak jakaś gmina nie wniesie sprzeciwu. Kiedyś Karpacz zablokował przystąpienie Jeleniej Góry do ZGK
~ 17-05-2011 9:06
nasze miasto i Prezydent jest bajerowany żeby przystapić, bo potrzeba pieniążków na funkcjonowanie tego nikomu nie potrzebnego organu. Dlaczego Pan Prezydent nie mówi ile nas mieszkańców będzie to kosztować??? Pieniądze w budżecie na takie pomysły nagle są????
ross222 17-05-2011 10:23
Jelenia Góra powinna jak najszybciej przystąpić do ZGK. Bez stolicy Karkonoszy ta instytucja rzeczywiście nie będzie spełniać swojego zadania. Ale jak widać po niektórych wpisach 'wiejscy fachowcy' już mają swoje zdania na ten temat...
~ 17-05-2011 10:55
Tak sądząc po wpisach to co jeden to fachowiec wiejski!
~ 17-05-2011 10:59
DOLNOŚLĄZAK. Czy przewidziano likwidacje Starostwa? Równolegle istnienie tych dwóch urzędniczych tworów - to paranoja. Chyba, że chodzi o stworzenie dodatkowych stanowisk pracy dla 160 ponadnormatywnych wybitnych specjalistów, przewidzianych do zwolnienia z zadłużonych karkonoskich wodociągów. Chciałbym poznać opinie poszczególnych radnych. A może decyzja już została podjęta? A jej skutki odczują niebawem jeleniogórscy pariasi.
~ 17-05-2011 15:21
Gmina Mysłakowice też należy ZGK i najdrożej płacimy za wodę i ścieki. Zastanówcie się jeleniogórzanie czy tego chcecie.
~ 17-05-2011 15:46
Dziwne. Najdrożej placicie za wode i ścieki? Przeciez szefem ZGK jest słynny I Górnik Kotliny Jeleniogórskiej. DOLNOŚLĄZAK.
~kkk 17-05-2011 17:00
Zawila w co ty nas pchasz zrobic referendum o usuniecie go z tego stołka
~............ 17-05-2011 17:36
Jakie koszty poniesie miasto (i mieszkańcy) w efekcie przystąpienia do ZGK? A może choć raz, do licha ciężkiego, jakiś temat będzie omówiony w artykule bardziej dokładnie niż tylko ograniczenie się do zacytowania OFICJALNEGO komunikatu i tego, co do kogoś ogólnikowo powiedział pan Zawiła czy ktoś inny??? A możę jakiś wywiad przeprowadzicie z kimś, kto się na tym zna, jeśli się sami nie znacie? ALBO KOGOŚ PO PROSTU ZAPYTAJCIE, MOŻE WAM POWIE, ALBO POWIE, GDZIE TEGO SZUKAĆ. Pewnie usuniecie mi ten komentarz, ale on wcale nie jest obraźliwy, on jest rzeczowy.
~12kinley12 17-05-2011 19:17
Nikt się nie liczy z głosami mieszkańców,a szczególności nasi radni.Decyzja o przystąpieniu Związku Gmin byłaby błędem piekielnym:po pierwsze koszty,po drugie koszty,po trzecie koszty.Nasi radni(indory)nie liczą się z kiesą miasta,bo mają kurki które wnoszą i wnosić ją będą czy się komuś to podoba czy nie.
~ewa 17-05-2011 21:33
Brońcie się rękami,nogami ZGK pada potrzebuje naiwnych
~kozzakzewsi 17-05-2011 21:51
Z tego co się orientuję to ZGK i bez Jeleniej Dziury idzie do przodu, prowadzi nowe inwestycje, tak trzymać panie dyrektorze ZGK. Najważniejsze to nie przejmować się wiejskimi komentatorami któtym nic nie pasuje.
~łośu 17-05-2011 21:52
KSWIK - czekamy na Wodnika !! Łykniemy was i zaprowadzimy porządek !!
~ 17-05-2011 22:08
Zwiazek Gmin Karkonoskich to nie to samo co Karkonoski System Wodociagów i Kanalizacji. DOLNOSLAZAK.
~............ 17-05-2011 23:00
Najlepiej zapytać kogoś ile tak naprawdę wynosiłaby składka dla Jeleniej Góry, którą trzeba by wnosić do ZGK rocznie? miesięcznie? Może Prezydent wiedziałby, jaka to będzie kwota. I na co będzie przeznaczana. Ech, dziennikarze... Pomyślcie i ruszcie cztery litery. Nie chodzi o to, aby nie wejść do tej organizacji, ale o to, co to naprawdę przyniesie i jakim kosztem faktycznym. Liczby, liczby! Czy to się opłaci czy wręcz przeciwnie. Prezydent gada ogólnikami, nic z tego nie wynika, może RED ZAPYTAŁBY GO O TE KWOTY, KOSZTY I ZYSKI. Bo promocja to słowo wytrych, frazes, bardzo wyświechtane i pod nim kryje się wiele znaczeń. Na co będą wydawane te składki, na ulotki, na opracowanie ich treści zlecane konkretnym osobom, które na tym zarobią, na banery firmom, które je będą wykonywały, i też tak naprawdę to one na tym zarobią? Kto jeszcze zarobi na tej "promocji"? Może na co innego, bardziej korzystnego dla miasta, ale na co????
~olo 18-05-2011 9:11
oj głąbiki tak naprawdę chodzi o to że składka członkowska wynosi dużo mniej niż ponoszone przez Jelenią Górę opłaty za składowanie śmieci na wysypisku ZGK ( gminy członkowskie mają rabat około 10-15 % stawki)
~ 18-05-2011 10:40
Wożenie śmieci z Jeleniej Góry pod Śnieżkę, to paranoja. Niestety takich mamy gospodarzy - robiacych pod siebie. :)
~ 18-05-2011 12:08
Obowiązkiem samorządowców powiatowych /Starostwa/ w porozumieniu z urzednikami magistratów i gmin jest zorganizowanie gospodarki odpadami. Wiadomo, że samorzadowe jednostki na określonym terenie muszą ze soba współpracować. Pozornie ZGK ma temu slużyć. Wg mnie ZGK wyręcza Starostwo i Radę Powiatu w realizacji wielu przedsięwzięć. Warto zatem przyjżeć się celowości istnienia Starostwa albo ZGK. Istnienie jednego i drugiego w Polsce jest dopuszczalne. Ale czy nasz zadłużony kraj stać na utrzymywanie takiej rzeszy dublujących się urzędników. Moim zdaniem ten temat winien być przedmiotem analizy kandydatów na parlamentarzystów, tych którzy przyjmą na siebie odpowiedzialność za ksztalt państwa a nie ilość bogoojczyźnianych akademii. Kraj biednieje a sfera budżetowa rozwija sie do ponadnormatywnych granic. W Polsce starostw i związków gmin jest zatrzęsienie. Generują tylko koszty.
~ 19-05-2011 21:52
cd. z 12:08. Partyjki, aspirujące do obecności w parlamencie, winny analizować celowość istnienia ogromu podmiotów administracyjnych finansowanych z budżetu. Zdaję sobie sprawę, że jest to nielatwe, gdyz celem partyjek jest obsadzenie stanowisk w tych nikomu niepotrzebnych urzędach. Na dłuższą metę nie jesteśmy w stanie utrzymać nadmiaru administracji , jednostek i instytucji, które wykonują pozorne działania gospodarcze. DOLNOŚLĄZAK.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiadomo kto postawi szatnie – kontenery

Bulwar nad Kamienną już otwarty  

Groźnie na szlakach

Ważne zmiany w podatkach  

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
434
Tak
62%
Nie
35%
Nie wiem
3%