MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Jelenia Góra stolicą MTB

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 czerwca 2013, 19:24
Aktualizacja: 19:25
Autor: MDvR
Fot. użyczone
28 i 30 czerwca Jelenia Góra zmieni się w stolicę polskiego kolarstwa. Wszystko za sprawą Grand Prix MTB. To już piąta edycja Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race. Wyścig, po raz trzeci z rzędu, zorganizuje Lang Team.

Jelenia Góra Trophy - Maja Włoszczowska MTB Race to wyścig rozgrywany w kilku kategoriach wiekowych od amatorów po czołówkę światowego kolarstwa górskiego na trasie w okolicach Pałacu Paulinum. W ramach imprezy, dwa dni wcześniej zostanie rozegrane MTB Sprint - Kryterium Uliczne - uliczkami śródmieścia i wokół budynku ratusza na pętli o długości kilometra. Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej ma klasę 1, czyli najwyższą, nie licząc Pucharów Świata. Wysoka ranga wyścigu i świetna organizacja przyciągają do Jeleniej Góry najlepszych zawodników.

- W ubiegłym roku kontuzja uniemożliwiła mi start w zawodach. Tym razem zamierzam walczyć o zwycięstwo. Łatwo nie będzie, bo konkurencja będzie bardzo dużo. Na starcie pojawią się nie tylko utytułowane zawodniczki z Polski, ale też czołówka Pucharu Świata: Włoszka - Eva Lechner i Słowenka Tanja Zakelij, czyli moje dwie największe rywalki w ostatnich startach. Zanosi się zatem na prawdziwą batalię – mówi Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu.

- Emocji nie zabraknie też w rywalizacji panów. Pojawią się m.in. moi koledzy z zespołu Giant Pro XC Team: Szwajcar, Fabian GIGER, nr 3 światowego rankingu i mistrz Szwecji Emil Lindgren. Polscy kibice pewnie najbardziej będą wspierać Marka Konwę, wicemistrza świata do lat 23 w kolarstwie górskim. Zapowiada się piękny wyścig. Trasa będzie bardzo podobna do tej sprzed roku. Trudna technicznie i bardzo widowiskowa. Czekają nas ciężkie podjazdy i kręte zjazdy. Cieszę się ze tym razem ją przejadę - dodaje Maja Włoszczowska.

Główne zawody w formacie olimpijskim XC, poprzedzi w piątek wieczorne ściganie, w niezwykle emocjonującej formule XCE. Na jeleniogórskim rynku zostaną przeprowadzone sprinty, po niebywale widowiskowej trasie, z przejazdem przez ratusz miasta. Wszystko na wyciągniecie ręki kibiców, którzy będą mogli z bliska zobaczyć rywalizację na ogromnych prędkościach. Najpierw zostaną rozegrane eliminacje, każdy z zawodników pojedzie jedną rundę na czas. Później czwórkami będą rywalizować o wejście do ścisłego finału.

- Sprinty to bardzo widowiskowa konkurencja, ciekawa dla kibiców. Warto dodać, że to nowość w MTB a my staramy się być otwarci na wszelkie nowości, uatrakcyjniające zawody. Ta impreza odbywa się w centrum miasta, gromadzi bardzo dużo osób i jest niebywale emocjonująca. Kolarze przejeżdżają przez ratusz, zjeżdżają po schodach - dzieje się naprawdę dużo - wyznaje Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Wszystkich kibiców kolarstwa zapraszamy 28 czerwca , do Jeleniej Góry na Plac Ratuszowy. 30 czerwca rywalizacja kolarzy górskich przeniesie się w okolice Pałacu Paulinum.

Jelonka.com jest Regionalnym Partnerem Medialnym całej imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 18-06-2013 20:38
znowu uprzykrzanie życia mieszkańcom tym kolarstwem i igrzyska zamiast chleba, inne dyscypliny sportu nie istnieją ????? a wszystkich którzy będą jęczeć na mój wpis bo im się wydaje że oglądanie z piwem to to samo co uprawianie sportu - pozdrawiam "serdecznym środkowym" i ...
~ 18-06-2013 23:09
STOLICA MTB W KTÓREJ JEST KILKA SET METRÓW ŚCIEŻKI ROWEROWEJ HI HI HI
~a stolica 19-06-2013 8:46
pewnie, ze stolica MTB!!! W jakim innym mieście tak pomyslano o kolarstwie ektremalnym jak w JG? Przykładem niech będzie połączenie ścieżek rowerowych przy obwodnicy i w Maxciejowej. To się trzeba eksrtremalnie powyginać, żeby z jednej na dugą przehechać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
273
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%