MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jelenia Góra: ruszyło Wielkie Badanie Wzroku

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 13 marca 2017, 0:31
Aktualizacja: 0:38
Autor: Org
Fot. Archiwum
Okazją do odwiedzin specjalisty jest druga edycja ogólnopolskiej akcji Wielkie Badanie Wzroku. Do końca marca na wszystkich chętnych w salonie Vision Express w Galerii Sudeckiej przy ul. Jana Pawła II 51 czekają eksperci, którzy nie tylko zbadają ostrość widzenia, ale również doradzą, jak dbać o wzrok. Więcej szczegółów znaleźć można na www.WielkieBadanieWzroku.pl.

Lekarze wzrok nazywają królem zmysłów. Wyliczono, że ludzie odbierają za jego pomocą ponad 80 proc. informacji o otoczeniu . Mimo to, Polacy o wzrok nie dbają – wg statystyk, co trzeci Polak nigdy nie był u okulisty ! Najbliższe tygodnie to dobra okazja by to zmienić – w lutym w salonie optycznym w Jeleniej Górze ruszyło Wielkie Badanie Wzroku.

Wskazania ekspertów są jasne i proste – wzrok powinien być badany co roku. Nawet w przypadku braku zdiagnozowanej wady. Zdarza się – i to wcale nie rzadko – że osoby przekonane, że widzą świetnie, dopiero w salonie optycznym, badane przez okulistę lub optometrystę, dowiadują się, że tak nie jest. Ludzie przyzwyczajają się do tego, jak widzą i często nie wiedzą, że mogą widzieć po prostu lepiej – ostrzej i wyraźniej.

O regularnych wizytach powinny pamiętać też osoby, które już teraz korzystają z okularów lub soczewek kontaktowych. Wady wzroku, potrafią się zmieniać, a najczęściej pogłębiać - nosząc cały czas te same szkła, można wzrokowi zaszkodzić, zamiast pomóc. Dodatkowo, mniejszy komfort patrzenia często prowadzi do uczucia zmęczenia oczu, bólu głowy oraz zapalenia spojówek.

Lekarze i eksperci od lat przekonują, że warto raz w roku skontrolować wzrok. Dobre widzenie ułatwia codzienne życie – szybciej odnajdujemy się w przestrzeni i łatwiej przyswajamy informacje. Wzrok jest również fundamentem bezpieczeństwa, nie tylko zresztą dla kierowców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Stop marginalizacji średnich miast

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~III sort 13-03-2017 7:38
Jak by do okulisty nie trzeba by było czekać 6 mcy,NFZ/ to nie potrzeba takich akcji. Dwa to refundacja do okularów ,parę zł. Korporacja optyków tak wywindowała ceny ze ludzie kupują okulary na targu ,Szkła z JZOpt. są tak drogie że przeciętny zjadacz chleba nie kupuje. Ceny wywindowali pod zachodniego chorego. Druga KORPORACJA to dentyści ---efekt polacy bezzębni,mlodzież z próchnicom dentyści ze Skandynawii przyjeżdżają uczyć sie o tej chorobie . Ale pieniądze są na bazyliki, duchowieństwo religię smoleńską
~emeryt 13-03-2017 8:57
poza wzrokiem jest takze sluch sa prowadzone akcje na temat bezpplacalatnego badania sluchu ale musisz kupic w tej firmie aparat sluchowy refundowany czesciowo przez MOPS i pozakupie okazuje sie ze MOPS nie ma pieniedzy NFZ rowniez i zostales wprowadzony w maliny ze dostaniesz ale nikt nie wi inna s[prawa ze podobne aparaty mozesz zakupic w internecie wielokrotnie taniej ale punkty pootwierane w miescie stwierdzaja ze to nie u nich zakupione i nie chca nawet na temat awarii lub naprawy rozmawiac. tak obecnie zarabia sie pieniadze nie dbajac o zdrowie i wygode spoleczenstwa. inna sprawa to kilkumiesieczne czekanie na wizyte u laryngologa zarowno w Szpitalu jak i w gabinetach. prywatnie mozna ten czas znacznie przyspieszy placac gotowka. to po co NFZ.
~tak 13-03-2017 9:47
faktem jest, że skoro coś proponują " za darmo" lub " bezpłatnie" , to trzeba się mieć na baczności, najlepiej po prostu wyrzucać do śmieci takie propozycje, nigdzie nic nie ma za darmo, wszystkie tego rodzaju propozycje i oferty mają na celu jedno : wyrwać od ciebie biedny rencisto i emerycie jak najwięcej pieniędzy, ale biorąc pod uwagę marcową podwyżkę dla emerytów, pewnie nie jednego będzie teraz stać na zakup nowych , drogich szkieł i oprawek oraz aparatów słuchowych, ci w szczególności , którzy dostali " aż 7 PLN " , mogą teraz spokojnie zapłacić za poprawę swojego zdrowia, no to laseczki do ręki, chodziki pod biodra, kule pod łokcie i ruszajcie żwawo ze śpiewem na ustach : " witaj dobra zmiano", nie zapomnijcie podziękować w kościele Bozi, że Rząd na wiosnę o was nie zapomniał..
~III sort 13-03-2017 9:55
Na zachodzie czyszczą magazyny z oprawek to do Polski, oprawka kosztuje 100 zł a reszta to napis i pic u optyka .
~ 13-03-2017 10:16
zbieranie danych osobowych nic wiecej
~ 13-03-2017 10:19
porzadny okulista nie jezdzi po miasteczkach- on ma gabinet i wiedze - a w takich przygodnych gabinecikach to tylko szarlatani a nie fachowcy
~do 9.47 13-03-2017 11:07
z tą podwyżką dla emerytów to lepiej pójść i śpiewać " Pan Jezus już się zbliża , już puka do twych drzwi", to po co ci jakieś okulary????
~Alip 13-03-2017 11:54
W salonach optycznych można skorzystac z porady optometrysty. Nie każdy o tym wie, a optometrysta to także osoba która ma ukończone studia i jest wykwalifikowana w tym co robi. Bo to właśnie optometryści dobierają szkła. Warto popytać w salonach optycznych. Jeśli nie ma chorób oczu i chodzi tylko o badanie wzroku pod kątem danej wady to warto skorzystać i nie trzeba się bać.
~ba 13-03-2017 12:38
eksperci czyli nie lekarze. Wolę lekarza
~do Alip 13-03-2017 12:41
Eeee tam. Rzadko który optometrysta jest optykiem po studiach z prawdziwego zdarzenia. Większość niestety jest np. po naszej akademii ekonomicznej i jakimś tam CKU z optometrii na polibudzie - vide: większość osób z JZO.
~III sort 13-03-2017 12:46
Alip 100% XXX prawda .
~san escobar 13-03-2017 12:54
Lepszym pomysłem było by wielkie badanie psychiatryczne bo z sondaży wynika że jakieś 35% ludu to czuby.
~wyleczony z promocji 13-03-2017 13:16
Ludzie nie liczcie na badania okulisty,z dziecmi tez nie probujcie bo nie przyjma chociaz zapisac sie uda .ogolnie to najlepiej dotrzec do regulaminu akcji tam jest cala prawda o bezinteresownosci firmy i o trosce o nasz wzrok....
~Alip 13-03-2017 14:57
Optometrysta to jest specjalista, który przeprowadza pomiary parametrów wzroku za pomocą przyżądów takich samych jak okulista. Dobiera i przepisuje soczewki okularowe czy kontaktowe. Ma ukończone studia. Tu nie ma się czego bać. Wszyscy, którzy noszą okulary to wiedzą, że jeśli nie ma chorób oczu to on pomoże nam w doborze soczewek do danej wady. Tylko trzeba popytać w salonach optycznych.
~DO ALIP 13-03-2017 16:01
Jakie studia? CKU na polibudzie! A wczesniej akademia ekonomiczna jak wiekszosc z JZO!
~do 14.57 13-03-2017 16:31
, a jak taki " specjalista" jest tak samo " po studiach jak ty" i pisze takie byki ortograficzne, to lepiej nie pisz i nie ośmieszaj się , nie przedkładaj wiedzy okulisty do optometrysty i wykonywanych badań, bo to się ma tak jak do twoich " przyżądów " z których korzysta optometrysta i przyrządów z których korzysta okulista, w salonach twój optometrysta to może ewentualnie oprawki do koloru twojej skóry dobrać !
~do powyżej 13-03-2017 17:03
Każdy się może pomylić. A skoro Ty jesteś taki mądry(a)to czekaj sobie rok w kolejce do okulisty na NFZ. Skoro wiesz wszystko najlepiej to powodzenia. A ten zawód jest oficjalnie zgłoszony na stronach Ministerstwa Zdrowia. Proponuję trochę poczytać. A potem krytykować.
~Patriota 13-03-2017 19:11
Nie istnieje coś takiego jak darmowe obiady” - Milton Friedman
~To może tacy naukowcy 13-03-2017 19:56
https://www.youtube.com/watch?v=-LexPJIx_ok

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wykłady o otępieniu i demencji w KSON–ie

Filia biblioteki w Wojkowie

Książka o jeleniogórskich autobusach

Przetarg rozstrzygnięty

60 – lecie Towarzystwa Karkonoskiego  

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%