MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Jelenia Góra przyjazna cyklistom?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 30 września 2016, 15:21
Aktualizacja: 15:27
Autor: Jelonka.com & TV Dami
Władze Jeleniej Góry chętnie przy różnych okazjach nazywają nasze miasto rowerową stolicą Polski. Czy to twierdzenie jest uzasadnione? Czy Jelenia Góra jest rzeczywiście przyjazna rowerzystom? Co o tym sądzą mieszkańcy? O tym w programie „Maraton subiektywności”.

Sonda

Czy Jelenia Góra jest przyjazna cyklistom?

Oddanych
głosów
131
Tak
13%
Coraz bardziej
37%
Nie
37%
Nie mam zdania
12%

Ogłoszenia

Czytaj również

Zdalne nauczanie i co dalej?  

Śmierć na żwirowni

Dachowanie w Radomierzu

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~kizior 30-09-2016 19:32
Co jak co,ale w porównaniu do innych miast u nas jest dużo rajtuziaków,zdecydowanie za dużo.
~ 30-09-2016 22:43
a stosunek rowerzystów wobec pieszych ? zwłaszcza na ścieżkach pieszo rowerowych i chodnikach
~rotfl i zęby 1-10-2016 10:45
Do stolicy rowerowej to nam jeszcze daleko zobaczcie na ścieżki np. w butbau mają ścieżkę w stronę autostrady 70KM! a my mamy marne 5 :) i to jeszcze nieprzystosowane do jazdy na szosówkach. Polski przykład? Proszę bardzo miasto Krotoszyn, piękna długa droga rowerowa ciągnąca się aż po wsie około 40km :) Jeleniej Górze jeszcze sporo brakuje aby chociaż wyrobić standardy a co dopiero zostać stolicą rowerzystów ..
~ja 1-10-2016 15:50
a cykliści są przyjaźni? niech się zdecydują, czy jadą ulicą czy chodnikiem, a nie zmieniają tego w zależności od koloru świateł na skrzyżowaniu
~ 2-10-2016 2:13
cykliści (nie wszyscy) jęczą najgłośniej jacy to oni bidni i nieszczęśliwi a ich zachowanie: pieszym wjeżdzają w plecy bez dzwonka nawet na ciasnym chodniku i jak im się zwróci uwagę to są agresywni bo oni są bardzo eko i świat powinien na kolana przed nimi padać, kierowcom (choć i oni nie święci) zajeżdzają drogę i nawet trójkami obok siebie jadą zamiast "gęsiego" bo sobie pogadać muszą mają ścieżki rowerowe ale i tak wolą jezdnią jeździć (np na ul. Sobieskiego)
~Yrezi Rewor 2-10-2016 8:00
Samochodziarze tez jęczą tylko ich z samochodów nie słychać ;-) Jednak, tak na poważnie wystarczy wzajemny szacunek... To wiele w życiu ułatwia. Odpowiadając na pytanie... Nie Jelenia nie jest przyjazna rowerzystom! Zjeździłem rowerem trochę świata, przykro mi to przyznać, ale moje rodzinne miasto rowerowo plasuje sie na szarym końcu... Infrastruktura w Jeleniej praktycznie nie istnieje...
~jamnik 2-10-2016 11:15
Ile Niemcy dali przed wojną a przyroda przed Niemcami tyle mają rowerzyści w Jeleniej. Poza fantazjowaniem o turystycznej stolicy miasto nie daje nic. Jadę w Rudawy z Jeleniej drogą obok samochodów albo drogami gruntowymi i nic się nie zmieniło od końca komuny. Sorry ale bycie przyjaznymi miastem dla rowerzystów miejscowych i przejezdnych to nie plakaty z medalistkami i parady po rynku a ścieżki i bezpieczne miejsca do parkowania rowerów. W tym momencie pozdrawiam tego, kto mi gwizdnął rower Author na Zabobrzu. Obyś na nim przez kierownicę na asfalcie wylądował zębami po krawężniku.
~taxi 19626 2-10-2016 15:48
nawet zwyczajne krawezniki... z..bana jeleniagora
~bikerx 3-10-2016 18:14
W Jeleniej i okolicach jest setki kilometrów dróg polnych i leśnych na których nie spotkamy żywej duszy,wystarczy rower górski i znajomość tras..ale mało który rowerzysta je zna.
~ 4-10-2016 7:03
Można byłoby dać autobus MZK numer 14 z Zabobrza do Celwiskozy przez Małą Pocztę i z powrotem, co godzinę, a w godzinach szczytu co pół godziny i by grało. W okolicach Celwiskozy jest wiele zakładów pracy, tam dojeżdża wiele osób, a do Małej Poczty też jeździ dużo ludzi, mogliby przesiadać się na numer 9 lub 15. Żaden - ŻADEN - autobus z Małej Poczty ani z Podwala tam nie jedzie. A jakby doczepić doczepkę, to w tej doczepce można byłoby wstawić jeszcze jakiś rower.
~Stefan56 5-10-2016 8:41
Najgorsi rowerzyści to tacy co jadą obok siebie na wąskiej drodze o dużym natężeniu ruchu albo stoi na światłach na środku pasa jakby miał conajmniej Ducati. Po prostu tylko strzelić baranów w kolorowych kalesonach na głowie. Stwarzają wiecej zagrożenia na drodze niż motocykliści.
~... 5-10-2016 9:29
Tak Stefan, tak.., a świstak siedzi i zawija... ;-)
~joł 5-10-2016 11:59
Ścieżki rowerowe w mieście to jedno. Troszkę ich już jest. Ale nie o samo miasto tutaj przecież chodzi. By nazwa "rowerowa stolica Polski" miała odzwierciedlenie w rzeczywistości wybudujmy w końcu singletracki. Są coraz bardziej popularne na świecie. Takie "wiochy" (nikogo nie mam zamiaru tym obrażać) jak choćby Mieroszów, Głuszyca, Srebrna Góra, Świeradów już na to postawiły i są z tego znane. Rowerowa turystyka się rozwija i tubylcy mają z tego wymierne korzyści. Mamy POMBĘ, Maję Włoszczowską ale mamy też Andrew Edena, który z uporem maniaka blokuje budowę tychże ścieżek... Może choć na początek Góra Gapy? Tam jego łapska przecież nie sięgają.
~joł 5-10-2016 12:26
Ścieżki rowerowe w mieście to jedno. Troszkę ich już jest. Ale nie o samo miasto tutaj przecież chodzi. By nazwa "rowerowa stolica Polski" miała odzwierciedlenie w rzeczywistości wybudujmy w końcu singletracki. Są coraz bardziej popularne na świecie. Takie "wiochy" (nikogo nie mam zamiaru tym obrażać) jak choćby Mieroszów, Głuszyca, Srebrna Góra, Świeradów już na to postawiły i są z tego znane. Rowerowa turystyka się rozwija i tubylcy mają z tego wymierne korzyści. Mamy POMBĘ, Maję Włoszczowską ale mamy też Andrew Edena, który z uporem maniaka blokuje budowę tychże ścieżek... Może choć na początek Góra Gapy? Tam jego łapska przecież nie sięgają.
~Boss 5-10-2016 17:48
Po pierwsze w mieście Jelenia Góra nie ma ani jednego kilometra ścieżki rowerowej są tylko trakty pieszo rowerowe w kilku miejscach są pasy rowerowe po których i tak wszyscy chodzą jak chcą ,po drugie są śluzy rowerowe przy przejściach po których się przejeżdża a nie przechodzi drodzy kierowcy i to wy macie uważać na pieszych i rowerzystów na takich przejściach i zwalniać przed nim bez względu na to czy kogoś tam widzicie czy nie po trzecie Jelenia Góra i jej okolice były przyjazne rowerzystom jeszcze 10 lat temu dzisiaj 40 procent tras rowerowych i szlaków w okolicy nie nadaje się do jazdy dzięki wycince prowadzonej przez lasy państwowe wyglądają jak poligony,dużo terenów nagle stało się prywatnymi nie wiem jakim cudem są jeszcze Jakuszyce ale tam też wszystko się niedługo skończy
~--.. 6-10-2016 15:01
Niech Władze wsiądą na rower i pojeżdżą po niby mieście rowerowym.Albo niech pojadą do Świnoujścia.Tak jest jak wypowiada się o czymś z czego się nigdy w życiu nie korzystało.
~ramo 6-10-2016 16:28
Jestem rowerzystą i.... niestety nędza. Brak dróg dla rowerów. Nic się nie zmienia i pozostaje jazda po ulicach między panami szós w swoich wspaniałych maszynach... Tyle było zapowiedzi i ? Nawet przy szkołach brak stojaków na rowery - wstyd. Wstyd mówić o rowerowej stolicy bo jesteśmy rowerowym zadupiem.
~ 9-10-2016 17:26
Jeżdżą po ulicach nieoświetleni. Nie stosują się do sygnalizacji świetlnej - mam na myśli czerwone-STOP. Wpychają się na światłach prawą stroną, żeby stanąć w pierwszej linii i być znowu wyprzedzani przez samochody. I nikt im nic za to nie robi, więc miasto jest rowerzystom przyjazne. Poza tym rowery poruszają się po drogach publicznych bez OC.
~ 9-10-2016 17:29
Oraz czy mógłby ktoś oficjalnie ogłosić cyklistom, że nie wolno im jeździć jeden obok drugiego po ulicy. Wolno tylko gdy nie utrudniają ruchu, co gamonie przyjęli za ZAWSZE.
~Gość 11-10-2016 11:40
Niema komu sprzątać na ścieżkach rowerowych. Scieżka prowadząca przez Jelchelm do Cieplic śmieci leżą od pół roku żenada .
~rowerzystaaa 12-10-2016 9:27
kierowcy nie znają przepisów drogowych i nie potrafią odpowiednio się zachować w stosunku do rowerzysty który porusza się po drodze. Śmigam rowerem po mieście z kamera go-pro mam już kilka takich "gorących" nagrań , któregoś dnia siądę i zrobię z tego filmik . jak kierowcy w jg mają w d..ie rowerzystów i jak bardzo sa do tyłu z przepisami .
~rowerzystaaa 12-10-2016 9:33
do tego barana co płacze o ulice wolności , Jeżeli chodzi o wolności ta ulica jest bezpieczna i można jechać parami , rozmawialiśmy z drogówką i przyznali nam rację w przypadku ulicy wolności. te pajace co mówią ze nie można bo im przeszkadza , to na lewy pas barany!
~do 11:40 12-10-2016 9:34
skoro z nich korzystasz to może byś tak posprzątał ? i tak aparat państwowy mocno idzie wam na rękę robiąc wam osobne ścieżki bo samochody motory i inne pojazdy po prostu z jezdni korzystają
~do 9:33 12-10-2016 10:17
ty korzystasz z roweru więc wielki pan jesteś i w ogóle ci wszystko wolno ? i wszyscy inni kierowcy i piesi to barany i pajace ? ta arogancja i brak szacunku wobec innych ludzi to dlatego że siodełko wcisnęło ci mocz do mózgu czy propaganda o rowerowym stolcu ( na pewno nie stolicy) tak podziałała ? tak tylko przypuszczam więc pytam
~rowerzystaaa 12-10-2016 10:40
jak znam życie ciebie tez gamoniu już nagrałem.
~rowerzystaaa 12-10-2016 10:50
rowerzyści maja swoje prawa tak jak kierowcy , wolno nam tyle na ile kodeks pozwala i zdrowy rozum , Ty się tu popisałeś brakiem szacunku własnie ... toje przypuszczenia są na poziomie aroganckiego gnoja który więcej szczeka niz wie co mu wolno na ulicy :)
~do rowerzystaaa 12-10-2016 12:33
to źle znasz życie bo zawsze jestem pieszy ale ja cię mogę nagrać jeśli komuś będziesz wjeżdzał w plecy bez dzwonka, a kierowcy też mają kamerki i chyba czas na projekt obywatelski nakładający obowiązek posiadania nie tylko karty rowerowej ale i tablic rejestracyjnych i opłacania OC , wiem że wśród rowerzystów też są porządni ludzie ale przykro mi możecie podziękować takim aroganckim gnojom , a pwa to m,a każdy tylko ty zapominasz że także obowiązki tym większe im szybszym pojazdem się poruszasz
~do rowerzystaaa 12-10-2016 22:01
zachowujesz się jak rowerowa cebula nawet gorzej niż nie jeden burak z bmw

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybieramy prezydenta RP  

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Dom kultury w zameczku?  

Rewaloryzować 500 plus?  

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1072
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%