MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Jelenia Góra powitała Maję Włoszczowską

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 8 września 2010, 15:53
Aktualizacja: Piątek, 10 września 2010, 13:29
Autor: arec
Fot. retroman
Sobotni wyścig, w którym Maja Włoszczowska zdobyła tytuł Mistrzyni Świata sprawił, że wielu jeleniogórzan poczuło się dumnych z tego, że są mieszkańcami stolicy Karkonoszy. Dziś mieli okazję spotkać się z utytułowaną zawodniczką.

Jednak jeszcze przed spotkaniem z kibicami Maja pojawiła się w Ratuszu na konferencji prasowej z udziałem władz Jeleniej Góry. Miłosz Sajnog, dziękując Mai za sukces podkreślił, że jest to wielkie wydarzenie dla całego miasta – To największe osiągnięcie sportowe jeżeli chodzi o kolarstwo w tym roku – powiedział zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Maja otrzymała od władz czek na 10 000 złotych. – Z pewnością przyda się na wakacje żeby odpocząć i odstresować się po sezonie – powiedział Miłosz Sajnog.

Mistrzyni podkreśliła, że wraz ze zdobyciem złotego medalu na Mistrzostwach Świata spełniło się jej marzenie. – Sporo pracy to kosztowało nie tylko mnie, ale również tych którzy ze mną pracują i mnie wspierają. Maja przypomniała, że gdy były problemy ze znalezieniem sponsorów pierwszą umowę udało się podpisać z Jelenią Górą. – Byłam spokojna o wsparcie ze strony rodzinnego miasta – mówiła Maja.

Pytana o kolejne cele sportowe powiedziała, że chciałaby zdobyć złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich oraz zwyciężyć w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Nie obawia się o presję ze strony kibiców związaną z wysokimi oczekiwaniami. – Nauczyłam się z tym żyć. Większą presję niż otoczenie i kibice sama wywieram na siebie – tłumaczyła Maja.

Zawodniczka opowiadała także o dobrym przyjęciu przez Kanadyjczyków i szczerych gratulacjach od Catherine Pendrel. – Od czasu kiedy przyjechała do Jeleniej Góry na organizowane przeze mnie zawody bardzo się zaprzyjaźniłyśmy – opowiadała Maja. Kanadyjka w sobotnich zawodach znalazła się tuż za podium, tracąc do medalowego miejsca zaledwie 2 sekundy.

Poruszony został również temat retransmisji wyścigu w Telewizji Polskiej. Przypomnijmy, że TVP Sport nie transmitowała zawodów na żywo. W tym samym czasie rozgrywany był mecz Polska – Ukraina, który pojawił się na dwóch kanałach – TVP 1 oraz TVP Sport.

Prezydent Miłosz Sajnog tłumaczył, że takie były warunki umowy dotyczącej transmisji meczu i TVP postanowiła wiernie ją wypełnić. – Ja tej decyzji zupełnie nie rozumiem – przyznał prezydent.

Opowiedział także o kulisowych rozmowach dziennikarzy TVP Sport z dyrektorem programu. – Nie chcę przytaczać w jakich słowach dziennikarz opisał co Polacy zrobią z TVP jeśli nie pokażą na żywo tego wyścigu – mówił Miłosz Sajnog.

Sama Maja była zadowolona, że telewizja w ogóle pokazała wyścig. – Przez długie lata musieliśmy walczyć o media – opowiadała mistrzyni. Przyznała też, że jest zadowolona z jakości retransmisji – Dzisiaj rano pierwszy raz ją oglądałam. Jest to pierwsza relacja, którą uważam za wyśmienitą. Solidna dawka wiedzy na temat kolarstwa górskiego – powiedziała Maja.

Po spotkaniu w Ratuszu Maja spotkała się z kibicami. Na Mistrzynię Świata czekali rowerzyści, uczniowie jeleniogórskich szkół i wszyscy mieszkańcy miasta, którzy chcieli wspólnie cieszyć się sukcesem Mai Włoszczowskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Zmiana na skrzyżowaniu

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Kibic 10 8-09-2010 17:20
Bardzo piękne SŁOWA pana komentatora sportowego o naszej niezwykłej Majeczce.
~ 8-09-2010 20:11
Warunki umowy były takie na jakie się zgodzili. Nie wiem czy czytają umowy ale na pewno za nie odpowiadają. Transmisję meczu nie trudno zrozumieć, każdy w Jeleniej wie kim jest Smolarek a wątpię aby więcej niż 5 tys wiedziało o Maji.
~msrek 9-09-2010 10:54
Piłka na najniższym poziomie na trzech kanałach, Majka na najwyższym poziomie, "trochę później", Dalej płaćcie abonamet TV. b te gojki od piłki mogły zaraiać iliony.
~*** 9-09-2010 13:20
Ci uczniowie to chyba tylko wagarowicze, bo delegacji szkół nie widziałem.A w ogóle to nie była uroczystość powitania, a chała podwórkowa. I znów czerwona kartka dla miejskich urzędników!
~ 9-09-2010 15:31
Nie robia tego na zlosc, malo wazny mecz w dalszym ciagu jest wazniejszy od mistrzostw MTB. Jak Polacy startowali w Tour de France transmisje byly dzien po dniu live. MTB jest jedną z tych egzotycznych dyscyplin, które próbowano swego czasu wprowadzic na areny jak curling ale to nie ma przyszlości.
wupe 9-09-2010 19:25
@ *** -ci uczniowie przyszli z nauczycielem. Maja rządzi!
~kibic 10-09-2010 8:16
transmisje z Tour de France dawał eurosport jak juz a to nie polska i tak stacja TVP dawało Tour de Pologne bo to narodowy wyścig i ma dnia patronat. Zreszta komenatrz w TVP jak i z Tour de Pologne jak i teraz z wyścigu MTB daje wiele do zyczenia. Wkoncu nie moze byc tak ze taki Szaranowicz czy Kurzajewski znaja sie na wszytkim oni sa douczani i to tak sztucznie brzmi zwąłszcza jak mówią slangiem kolarskim bez wyczucia. Najlpeszy tekst "kolarze maja specjalne trzymaki na bidony" to juz chyba nawet dziecko wie ze to "koszyk na bidon"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Senator zachęca do głosowania na maszty

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
885
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%