MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jelenia Góra - policja zatrzymała nastoletnich złodziei

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 5 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 23:01
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 MHz
Jeleniogórska policja zatrzymała trzech nastolatków, którzy od pół roku okradali mieszkańców osiedla Zabobrze. Szacuje się, że popełnili przynajmniej kilkadziesiąt włamań.

Dwaj siedemnastolatkowie i osiemnastolatek kradli praktycznie wszystko co miało jakąkolwiek wartość. Z garaży i piwnic zabierali wiertarki, butle gazowe, witryny do drzwi, rowery, przedłużacze elektryczne. Włamywacze kilka razy okradli kioski z artykułami spożywczymi i papierniczymi, skąd zabierali papierosy i słodycze. Dodatkowo włamywali się do samochodów z których kradli głośniki, żarówki i inne przedmioty. Wartość skradzionego mienia nie była wysoka. W sumie szacuje się, ze jest to kilkanaście tysięcy złotych. Ale do tego należy dołożyć wybite samochodowe szyby czy uszkodzone zamki i czas jaki właściciele pojazdów musieli poświęcić na ich naprawę. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia. Teraz prowadzona jest identyfikacja rzeczy przez pokrzywdzonych. Mężczyźni za popełnione przestępstwa mogą trafić do więzienia na co najmniej na rok, a maksymalnie na 10 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Debata świadomych o smogu

Od jutra Jarmark Bożonarodzeniowy

Spotkanie ze Smarzowskim

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Waga 9-02-2005 7:06
Kradzież to kradzież , niezależnie czy się ukradnie 1 kołpak , czy cały komplet, Polacy kradną , bo dzielą kradzież na mało szkodliwą , bardziej szkodliwą a złodziejem nazywa się tego co kradnie niezależnie od tego co, Polacy obudźcie się z letargu i piętnujcie kradzież bo zajmujemy 1 miejsce w rankingu złodziei Europy, ale czy Polscy złodzieje się tym przejmują?!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uczniowie piszą listy...

Rok niespełnionych obietnic

Ogrodowa się zmieni

Świętowali Złote Gody

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
861
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%