MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jelenia Góra - policja zatrzymała nastoletnich złodziei

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 5 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 23:01
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 MHz
Jeleniogórska policja zatrzymała trzech nastolatków, którzy od pół roku okradali mieszkańców osiedla Zabobrze. Szacuje się, że popełnili przynajmniej kilkadziesiąt włamań.

Dwaj siedemnastolatkowie i osiemnastolatek kradli praktycznie wszystko co miało jakąkolwiek wartość. Z garaży i piwnic zabierali wiertarki, butle gazowe, witryny do drzwi, rowery, przedłużacze elektryczne. Włamywacze kilka razy okradli kioski z artykułami spożywczymi i papierniczymi, skąd zabierali papierosy i słodycze. Dodatkowo włamywali się do samochodów z których kradli głośniki, żarówki i inne przedmioty. Wartość skradzionego mienia nie była wysoka. W sumie szacuje się, ze jest to kilkanaście tysięcy złotych. Ale do tego należy dołożyć wybite samochodowe szyby czy uszkodzone zamki i czas jaki właściciele pojazdów musieli poświęcić na ich naprawę. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia. Teraz prowadzona jest identyfikacja rzeczy przez pokrzywdzonych. Mężczyźni za popełnione przestępstwa mogą trafić do więzienia na co najmniej na rok, a maksymalnie na 10 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięty szlak przez Czeską Kładkę

Bulwar niemal gotowy

Dużo drożej za śmieci

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Waga 9-02-2005 7:06
Kradzież to kradzież , niezależnie czy się ukradnie 1 kołpak , czy cały komplet, Polacy kradną , bo dzielą kradzież na mało szkodliwą , bardziej szkodliwą a złodziejem nazywa się tego co kradnie niezależnie od tego co, Polacy obudźcie się z letargu i piętnujcie kradzież bo zajmujemy 1 miejsce w rankingu złodziei Europy, ale czy Polscy złodzieje się tym przejmują?!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Bus był zepsuty?

Wyrok za próbę zabójstwa

Ratowali bociana

Zamknięte szlaki w Rudawach Janowickich

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
883
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%