MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Jelenia Góra pachnie lawendą

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 3 lipca 2016, 8:25
Aktualizacja: 8:28
Autor: UM
Fot. UM
– Ta roślina dotąd raczej nie kojarzyła się z klombami i rabatami. – A sprawdza się tam znakomicie – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Lawenda nie należy do roślin wymagających. Jest też odporna na spaliny – dodaje.

W centrum Jeleniej Góry jest od niedawna. W ub. roku trudno zniosła pierwszy sezon wegetacji, jednak w tym odżyła już i rozkrzewia się znakomicie, co widać m.in. przy ul. Bankowej, czy u zbiegu ulicy Korczaka i Placu ks. kard. St. Wyszyńskiego.

Turyści odwiedzający Jelenią Górę nie ukrywają podziwu dla stanu zieleni w mieście. Szczególnie w centrum jest ona wyjątkowo urozmaicona, zarówno w formie, jak i wielości gatunków. Przyjezdnych, fotografujących się na tle jeleniogórskich kwiatów można spotkać nie tylko w Rynku, ale też w wielu innych miejscach.

- Corocznie wysadzamy grubo ponad sto tysięcy kwiatów – informuje Witold Kalinowski, który w Wydziale Gospodarki Komunalnej odpowiada m.in. za planowanie nasadzeń. – Od wczesnowiosennych bratków i krokusów, przez tulipany do odmian letnich i jesiennych. To generuje spore koszty, wynikające nie tylko z nasadzeń, ale też z konieczności utrzymania zieleni we właściwej kondycji, bo w upalnych okresach każdej doby potrzeba kilku tysięcy litrów wody, by wcześnie rano podlać klomby. Ale dzięki temu zyskujemy naprawdę wyrazisty wizerunek Jeleniej Góry - podkreśla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie ws. fotowoltaiki

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ghkl 3-07-2016 9:00
...a potem Ci sami turyści szukają publicznych toalet, wygodnych parkingów, dróg dojazdowych bez dziur... i są w szoku, że takie ładnie ukwiecone miasto może mieć taki parking jak wzdłuż Kilińskiego, czy kociołbią drogę jak Drzymały od wiaduktu, czy dziurawą Łomnicką- dojazd do pałaców w Wojanowie i Łomnicy to dla turystów musi być największe przeżycie "estetyczne" . A może te polne parkingi i dziurawe ulice- zaorać i posiać tam łubin???
~ 3-07-2016 9:27
Nie pachnie lawendą, tylko capi od oczyszczalni ścieków...
~Mieszkaniec 3-07-2016 9:56
Do 9:27 dodaj jeszcze do tego psie kupy wyłaniające się pomiędzy kwiatami miedzy innymi tej lawendy właśnie. Patrz ul Bankowa. Szkoda, że właściciele czworonogów za nic mają obowiązek sprzątania po swoim pupilu.
~mika111 3-07-2016 11:17
Niech Jelenia pachnie czym chce Ty Kochanie pachniesz cudownie tysiącem róż . Kocham Cię mój ogrodzie rozkoszy !
~okiem turysty 3-07-2016 11:29
Jelenia Góra to piękne miasto, w którym mieszkają paskudni ludzie :) Nie wszyscy oczywiście ;)
~lewosławny 3-07-2016 13:40
Panie Łuzniak było być w czwartek w Castoramie po 16 smród jak cholera .prezio wodnika znów podniesie cene bo trzeba remontować .Liczę na Paczuskiego ,ponoć ekonomista to przewertuje księgi finansowe.
~Mroku 3-07-2016 19:47
Taaa pachnie gównem koło castoramy
~gluś 3-07-2016 23:08
pięknie do tego wygląda :)
~(:) 4-07-2016 10:29
Tylko uwaga do tych co się zapatrzą na te piękne kwiaty by nie wdepnąć w psią kupę. Nie ma chyba w Jeleniej ulicy z pięknym, czystym chodnikiem a co roku wydaje się pieniądze na kwiatki. To takie perfumowanie gówna
~Miki 4-07-2016 12:50
Ale żeby ta lawenda wyglądała zjawiskowo, to nie powiem - takie trochę wiechcie, inne kwiaty prezentują się znacznie lepiej, lawenda brzydko kojarzy mi się z takim nieładem i zielskiem :(
~ggg 4-07-2016 15:36
lawendą? chyba gównem z oczyszczalni

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Dla komfortu pasażerów

Porównaj ceny z Jelonką.com

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
131
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%